google seo # içerik nasıl yazılır # seo # seo ayarları # seo uyumlu içerik # seo uyumlu içerikler nasıl yazılır.

Organik Trafik Çekme Yolları Az İçerik ile!

İbrahim Bozkurt
OKUMALIK
az-icerik-ile-organik-trafik-cekme-yollari

Organik Trafik Çekme Yolları arasından en iyi ve en stratejik yolları sizler için derledik ve analiz ettik.

Organik Trafik Çekme Yolları. Daha fazla organik trafik çekmeye mi çalışıyorsunuz? Çözüm, olabildiğince fazla içerik yaymak değil. Günümüzde arama motorları, sık sık yayınlama uğruna düşük kaliteli içerik üreten web sitelerini cezalandırmaktadır.

az-icerik-ile-organik-trafik-cekme-yollari
az-icerik-ile-organik-trafik-cekme-yollari

Hedef kitleniz de düşük kaliteli içerikten yararlanmayacaktır. Ürettiğiniz şey buysa, markanızın itibarı ciddi bir darbe alabilir ve insanlar daha kaliteli alternatifler arayacaktır.

Gerçek şu ki, içerik yoluyla marka bilinirliğini artırmak için sürekli olarak yayın yapmanıza gerek yok.

İçerik miktarına odaklanmak yerine stratejik olarak alakalı içeriği paylaşmayı deneyin.

İçerik küratörlüğü, bir takipçi oluşturmanıza ve rakipler arasında güvenilir bir marka olarak öne çıkmanıza yardımcı olabilir.

İçerik İyileştirme Nedir? | Organik Trafik Çekme Yolları

İçerik küratörlüğü, markanızla alakalı içerik parçalarını seçme ve bunları farklı kanallar aracılığıyla paylaşma yöntemidir.

Amaç, ister dahili ister harici olsun mevcut içeriğe anlamlı yollarla paylaşarak yeni değer katmaktır.

Örneğin, bir içerik pazarlama ajansıysanız, SEO ile ilgili en iyi içerik trendini birleştiren bir e-posta bülteni oluşturabilirsiniz.

Bu işlem herhangi bir orijinal içerik oluşturmanızı gerektirmese de, okuyucularınızın erişmesi için SEO ile ilgili en iyi çevrimiçi içeriği tek bir yerde sağlayarak değer katıyorsunuz.

Neden İçerik İyileştirme Markanızı Güçlendirir?

İçerik küratörlüğü yalnızca paylaştığınız şeyin oluşturucularına yardımcı olmaz. Ayrıca, diğer avantajların yanı sıra kendi şirketinizin güvenilirliğini ve takibini artırmaya yardımcı olur.

Bir Düşünce Lideri Olarak Öne Çıkmanıza Yardımcı Olur

İçerik paylaşmak, markanızın sektörünüzde bir düşünce lideri olarak tanınmasına yardımcı olabilir.

Tutarlı bir temelde ne kadar benzersiz, anlayışlı içerik paylaşırsanız, müşterilerin ve diğer markaların farkına varma şansı o kadar artar.

Zaman içinde sürekli değer katıyorsanız, markanızın bir uzman olarak tanınmasına yardımcı olabilirsiniz.

İçerik paylaşırken kendinize şunu sorun: Bu, izleyicilerimin ilgileneceği bir şey mi? İçerik zaten yaygın olarak paylaşılıyorsa, aramaya devam edin. İçerik harika olsa bile, izleyicileriniz içeriği İnternet’in her yerinde gördüyse umursamayacaktır.

Güvenilir düşünce liderlerinden ve endüstri etkileyicilerinden benzersiz bakış açıları bulmak mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır.

Araştırmacı şapkanızı takın ve kazmaya başlayın. Takipçilerinizle paylaşabileceğiniz şaşırtıcı fikirler veya ilginç infografikler için sosyal medyayı araştırın (aşağıdaki ipuçlarımızı kullanarak bunu hızlı bir şekilde yapabilirsiniz). Bu mantık dışı içerik, büyük olasılıkla kitlenizin dikkatini çekecektir.

Topluluğunuzu Güçlendirir | Organik Trafik Çekme Yolları

İçerik küratörlüğü sadece iyi içerik paylaşmakla ilgili değildir, aynı zamanda topluluğunuzla etkileşim kurmakla ilgilidir.

Çok fazla yorum alan bir tweet gönderirseniz, karışmaktan korkmayın. Sosyal ağda anlayışlı yorumlar arayın ve bunlara yanıt verin.

Özellikle yüksek kaliteli bir yanıt, bir retweet’i bile garanti edebilir. Bloglarda ve sosyal sitelerde yorum yapanlarla etkileşim kurmak için yaptığınız tüm küçük şeyler, ağınızda gerçekten yerleşik olduğunuzu gösterecektir.

Ayrıca paylaştığınız içeriğin oluşturucularıyla da etkileşime girebilirsiniz. Sosyal paylaşımlarınızda içerikleriyle ilgili olarak onları uygun şekilde ilişkilendirin ve etiketleyin. Ve elbette, içeriklerinin neden değerli olduğunu düşündüğünüzü vurguladığınızdan emin olun.

İçerik oluşturucu bir beğeni, yorum veya retweet ile çok iyi etkileşim kurabilir. Kim bilir? Hatta sizinle birlikte bir işbirliği yapmakla ilgilenebilirler. Bunun gibi ilişkiler kurma yeteneği, içerik küratörlüğünün harika bir yan ürünüdür.

Sizi Bilgilendirir| Organik Trafik Çekme Yolları

İçeriği iyileştirmek, parmağınızı sektörünüzde trend olanın nabzında tutar. Bu bilgiler, gelecekte kendi içerik oluşturma çabalarınızı kolaylaştırmanıza yardımcı olabilir.

Hedef kitlenizin neyle ilgilendiğini ve çevrimiçi ortamda neyle etkileşime geçtiğini bilerek, daha sonra hangi içeriği oluşturmanız gerektiği konusunda birçok fikriniz olacak.

Çeşitli kaynakları paylaşmak size sektörünüz hakkında dengeli bir bakış açısı sağlar. Her şey için Google’a ertelemek yerine, paletiniz biraz daha rafine hale gelir. Hangi haber sitelerinin güvenilir olduğunu, hangi RSS beslemelerinin en ilginç içeriğe sahip olduğunu vb. Bilirsiniz.

Hedef Kitleniz İçin İçerik Nasıl Bulunur ve Seçilir?

İçerik iyileştirme, ayrıntılara dikkat edilmesini gerektirir. İşte bunu doğru yapmak için atmanız gereken üç temel adım.

Endüstri Normunun Dışında Bir İçerik Bulun

Paylaştığınız içeriğin yeni bir bakış açısı sunduğundan emin olun. Genel görünen içerik istemezsiniz.

Paylaşılacak içerik ararken sektör liderlerini takip etmek her zaman iyi bir uygulamadır. İçerik kaynaklarının güvenilir olması gerektiğini unutmayın. Bir sitenin sırf insanları rahatsız etmek için rahatsız edici içerikler yayma geçmişi varsa, bunlardan kaçınmanız akıllıca olabilir. Güvenilir isimler ve doğrulanmış hesaplara bağlı kalın.

Mevcut İçeriğe Değer Katın| Organik Trafik Çekme Yolları

İçerik seçmek sadece mevcut içeriği paylaşmak değildir. Paylaştıklarınıza yeni bir bakış eklemeye çalışın.

Paylaştığınız içerik hakkında bir fikir sunabilirsiniz. Daha fazla marka bilinci oluşturmak istiyorsanız, markanızın sesini kullanarak bunu daha akılda kalıcı hale getirin. Katılmadığınız bir konuya sahip bir blog varsa, söyleyin. Neden buna katılmadığınızı kısaca açıklayın (tabii ki saygılı kalarak).

Paylaştığınız bir makaledeki verilerden bir sosyal medya infografiği oluşturmayı düşünün. İnsanlar sayıları sıralamak istemezler, ancak bilgiyi isterler. Verileri basitleştirmek ve renkli bir infografik oluşturmak için Canva gibi bir araç kullanabilirsiniz . Hedef kitleniz, sonuç olarak yayınınızı tüketmeyi ve onunla etkileşim kurmayı büyük olasılıkla kolay bulacaktır.

Eski yazılar, blogunuza göz atmanın harika bir yoludur. Örneğin, yılın en iyi fikir liderliği parçalarının bir listesini derlemeyi düşünün. Esasen izleyicileriniz için tüm ağır işleri yapıyorsunuz. Yer işareti koymak için onlara tek bir yerde sağladığınızda herhangi bir içerik aramaları gerekmez.

En İyi İçerik Paylaşım Kanallarına Karar Verin

İçerik küratörlüğü her kanalda aynı değildir. Paylaşma yaklaşımınız, kullandığınız kanala göre değişmelidir. Örneğin, bir haber bülteni size fikir eklemeniz için bir tweet’ten daha fazla alan sağlar. İşte bu farklı içerik paylaşım kanallarının bazı avantajları:

  • Sosyal medya platformları (Twitter, LinkedIn, Facebook, Instagram, Reddit): Bu platformların zaten yerleşik izleyicileri var. Alandaki endüstri topluluğunuz ve düşünce liderlerinizle kolayca iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca kısa içgörüler veya fikirler vermek için idealdirler.
  • E-posta bültenleri: Bunları doğrudan e-posta abonelerinizle paylaşabilirsiniz. İnsanlar sizden bir e-posta bülteni almak için kaydolduysa, tam olarak okuma şansları daha yüksektir. Ayrıca, bu formatta daha büyük makaleleri sindirilebilir içerik parçalarına ayırabilirsiniz.
  • Bloglar: Tüm trafik doğrudan blogun barındırıldığı web sitenize gider. Bu parçalar, daha derinlemesine içgörüleri veya fikirleri paylaşmak ve diğer içerikleri içeren genellemeler veya listeler oluşturmak için de harikadır.

Seçtiğiniz içerik paylaşım kanalı nihayetinde size bağlıdır. Bununla birlikte, halihazırda başarılı olduğunuz veya etkili bir şekilde nasıl gezineceğinizi anladığınız kişilere odaklanmalısınız.

Velhasılı kelam içerik oluştrumak için bir çok güvenilir kanalı kaynak olarak kullanın ve yeni bir fikir ile içerikler ürütün.

Eğer yeni bir fikriniz yok ise mevcut fikre bakış açınızı diğerlerine göre değiştirin ve bu bakış açınızı diğer insanlar ile paylaşın.

Armyyazılım.com İbrahim BOZKURT

Herhangi bir sorunuz ve öneriniz varsa, yorumlar kısmında bize bildirin!Eğer yazılım ile ilgileniyorsanız sizde bizlere katılıp makaleler yazabilir video içerikler üretebilirsiniz. Sizlerle birlikte bizde büyük bir ekip olabiliriz.

Ayrıca İnstagram hesabımızı takip edebilir  bize  Twitter ’dan da yazabilirsiniz.

Bu platformlardan herhangi birinde hsabınız yok ise telaşa gerek yok. İstediğiniz soruyu yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlginizi çekebilir…

Tüm HTML Kodları ve Açıklamaları!

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz…

Kaynak: https://blog.alexa.com/content-curation/

“Organik Trafik Çekme Yolları Az İçerik ile!” için bir cevap

  1. Mustafa Akpınar dedi ki:

    Ne yaparsan yap. İş özgün içerikten geçiyor kardeşim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ArmyYazilim