ArmyYazılım

Bootstrap Alternatifleri 9 Framework!

Kasım 23, 2019 | İbrahim Bozkurt

Bootstrap Alternatifleri. Bootstrap gibi kullanışlı ve mükemmel frameworkler: FLAT UI, Fornt-End Foundation, HTML KickStart, HTML5 BoilerPlate, Ink, METRO UI CSS, Pure, SEMANTIC UI, Zimit.

Bootstrap Alternatifleri 9 Framework!
Bootstrap Alternatifleri 9 Framework!

Bootstrap’ı duymayan yoktur belki fakat onun gölgesinde kalan mükemmel Bootstrap Alternatifleri frameworkleri sizler için sıraladık.

Fornt-End ile meşgul olup Bootstrap’ı duymayan yoktur. Fakat bilmeyenler için bir kaç açıklama yapayım.

Bootstrap web tasarım için kullanılan bir çalışma kütüphanesidir. Siz Web’te bir tasarım yapacaksanız size büyük vakit kazancı sağlar. Bildiğiniz hazır kodları kopyalayıp yapıştırarak bile temel bir tasarım elde edebilirsiniz.

Ne dediğimi tam anlamıyla anlamanız için GetBootstrap.com ‘u ziyaret etmenizi öneririm.

Bootstrap’ı duymayan yoktur belki fakat onun gölgesinde kalan mükemmel frameworkleri sizler için sıraladık.

Bootstrap Alternatifleri: METRO UI CSS

Bootstrap Alternatifleri: METRO UI CSS
METRO UI CSS

Windows 8 ile hayatımıza giren metro tasarımı webe taşıyan framework sizlere güzel deneyimler sunuyor. Ayrıca Responsive (ekran boyutuna duyarlı) bir tasarım sunuyor size.

Bootstrap Alternatifleri: FLAT UI

FLAT UI
FLAT UI

Yine güzel tasarımlar yapabileceğiniz bir frameworktür. Github sayfasından dosyalarını indirebilirsiniz. Yada kendi resmi sitesini kullanabilirsiniz indirmek için.

Bootstrap Alternatifleri: SEMANTIC UI

Bootstrap Alternatifleri: SEMANTIC UI
SEMANTIC UI

İşte geldik aralarındaki en iyisine. Bu frameworkün Bootstrap’tan hiçbir geri kalan yanı yoktur. Mükemmel bir frameworktür. Adamlar gerçekten iyi kodlamış tebrik etmek lazım. En çok şunu merak ediyorum: Bootstrap’ı Twitter Mühendisleri kodladı acaba bunun arkasında hangi yazılım şirketi var.

Foundation

Foundation
Foundation

Yine bu frameworkte eğlenceli tasarımlar yapabilirsiniz. Pişman olmayacağınız kodlar arasında kaybolmayacağınız sade ve kullanışlı bir frameworktür.

HTML KickStart

Bootstrap Alternatifleri: HTML KickStart
HTML KickStart

HTML,CSS,JavaScript kombinasyonu ile kolayca hoş siteler kodlayabilirsiniz. Fakat geliştirilmesi gerekir. Bu halde Bootstrap ile savaşamaz.

Zimit

Zimit
Zimit

Bu frameworkün CSS kısmı LESS ile kodlanmıştır. Boyutu çok düşüktür. Sunucunuza yük olmaz. Fakat çokta birşey beklememek lazım bundan.

Pure

Pure
Pure

Yahoo Mühendisleri tarafından tasarlanan framework çok hoş özelliklere sahip. İşinizi fazlasıyla göreceğini düşünüyorum.

Ink

Ink
Ink

Çok fazla özellik barındırmaz fakat hızlı ve pratik bir arayüz oluşturmanıza olanak tanır.

HTML5 BoilerPlate

HTML5 BoilerPlate
HTML5 BoilerPlate

Buna tam manasında framework demek anlamsız olur daha çok html5 template denebilir. Ama çok pratik bir şekilde projelerinize adapte edebilirsiniz.

Bootstrap Alternatifleri sizler için sıralamış olduk. Artık istediğiniz frameworku kullanabilirsiniz. Başarılı projeler için şimdiden sizleri tebrik ederiz.

İlginizi çekebilir…

WordPress Spam Yorumlarla Mücadele için Önemli İpuçları ve Araçlar!

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz …bootstrap Bootstrap alternatifleri FLAT UI HTML KickStart HTML5 BoilerPlate Ink METRO UI CSS Pure SEMANTIC UI Zimit
3 sene / CSS , HTML , JAVASCRİPT ve JQUERY


Yorumlar