ArmyYazılım

DM Nedir? DM Göndermek! DM Nasıl Kullanılır? İnstagram DM

Haziran 8, 2021 | İbrahim Bozkurt

DM Nedir? Gelişen sanal sosyal alem bize bir çok yenilik sunar hale gelmiş durumda. Bu yenilikler bazen bir isimlendirme ile karşımıza çıkabiliyor.

DM Nedir? DM Göndermek! DM Nasıl Kullanılır? İnstagram DM
DM Göndermek! DM Nasıl Kullanılır? İnstagram DM

Bu isimlendirmeyi bazen şirketler kendisi yapabilirken bazen de insanların doğasına bırakılıyor. Ayrıca insanlar kendi ekosisteminde bir isim üretebiliyor. İşte insanların ve sosyal medya şirketlerinin ortak çalışmalarının en son ürünü DM!

DM; sosyal medya kullanıcılarının çeşitli dijital platformlar vasıtası ile birbirleri arasında gönderdikleri özel mesajların bulunduğu yere denir. Ayrıca bu mesajlar normal gönderi değillerdir ve yalnızca alıcı ve gönderen tarafından görüntüleneblir. Tabiki Hacklenmediği sürece.

DM Açılımı Nedir?

DM ‘nin açılımı Direkt Mesaj ‘dır. İngilizce ‘de de “Direct Message” olarak isimlendirilr.

Ayrıca alıcı ve gönderen güvenli bir şekilde üçüncü bir kişinin görmediği bir bölümde birbirleri ile mesajlaşabilirler. DM günümüzde öyle özellikler kazandı ki bazı platformlarda DM ile kaybolan mesajlar göndereblrsniz. Bazen ise gönderdiğiniz mesajı hem gönderdiğiniz kişinin uygulamasından hem de kendi uygulamanızdan silebilirsiniz.  

DM Nedir? DM Göndermek! DM Nasıl Kullanılır? İnstagram DM

Aslında DM insanlar arasında instagram sayesinde bu kadar yaygın bir şekilde kullanlır oldu. Ancak Twitter, Facebook ve hatta WhatsApp ‘da bir DM kullanabileceğimiz mecralardır.

Gönderen ve alıcı derken her kesimden insan olabilir. Bazen tanışmak için insanlar tarafından bazen de müşterilerin özel istek ve arzularına cevap vermek için; şirketler tarafından sosyal medyanın DM özelliği kullanılmaktadır.

Ayrıca her zaman karşılaşmışsınızdır İnstagram ’da  bir ürün beğendinizde fiyatını merak edip sorduğunuzda yorumlarda sizlere DM yolu ile bildirim sağlanyr.

DM ‘yi normal mesaj olarak görebileceğimiz gibi normal SMS sınıfı bir kullanımdan sıyrılıyor. Çünkü artık günümüzde DM yolu ile videolar, ses dosyaları, resimler dosyalar, kartvizitler ve daha birçok dijital ürün transferi sağlanabiliyor bu çok güvenli bir şekilde gerçekleşebiliyor.

Örneğin WhatsApp ‘ta bir DM sağlayıcısıdır; aslında artık WP ‘den bile DM yolu ile para gönderilebiliyor. Gelişen Teknoloji birçok fırsatlar halihazırda sunmş durumda. Bunların bazılara özel olarak erişmek isteyebiliriz. Özel olarak ulaşmak istediğimiz bir soruna veya çözüme giden yolda en önemli unsur artık DM ‘dir diyebiliriz.

İlginizi çekebilir…

WordPress Kişisel Blog Temaları! (Ücretli – Ücretsiz)

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz …direk mesaj dm seo sosyal medya wordpress
1 sene / YAZILIMA DAİR!


Yorumlar