ArmyYazılım

En Etkili 8 Teknoloji Sertifikası Nedir? Nasıl Kazanacaksınız?

Ekim 24, 2019 | İbrahim Bozkurt

Teknoloji Sertifikası. Özgeçmişinizde doğru sertifikalara sahip olmak, teknoloji endüstrisindeki kariyer basamaklarını tırmanmak için çok önemlidir ve sizin alanınızda daha yüksek maaş almanıza yardımcı olabilir.

En-Begenilen-8-Teknoloji-Sertifikasi-ve-Bunlari-Nasil-Kazanacaginiza-Dair-Ipuclari
En Beğenilen 8 Teknoloji Sertifikası ve Bunları Nasıl Kazanacağınıza Dair İpuçları!

Bununla birlikte, piyasada sertifikasyon programları çok fazladır ve hepsi aynı ağırlığı veya değeri taşımaz.

Size yardımcı olabilmek için, sınavlara girmeniz gereken eğitimlerle ilgili özel fırsatların yanı sıra, en değerli sekiz teknoloji sertifikasyonunu araştırdık.

Detaylar için okumaya devam edin…

1. CompTIA Teknoloji Sertifikası

IT alanına ayak uydurmak istiyorsanız, Teknoloji Sertifkası CompTIA’nın A + sertifikasyonu rekabeti ön plana çıkarabilir.

CompTIA
CompTIA

A + sertifikasyonu, teknik destek ve BT rollerinde çalışanlar için ideal bir kimlik kaynağıdır ve A + sertifikalı olmak, işverenlere sorunları giderebildiğinizi, ağ ve işletim sistemlerinin ayrıntılarını anlayabileceğinizi ve ağ güvenliğini destekleyebileceğinizi bildirir.

2. Salesforce Teknoloji Sertifikası

Teknoloji Sertifikası Salesforce, günümüzde lider müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) araçlarından biridir ve Snapchat, Hulu, Fitbit ve diğer bir çok teknoloji şirketiyle etkin iş çözümleri sunmak için kullanılmaktadır.

Salesforce Teknoloji Sertifikası
Salesforce Teknoloji Sertifikası

Bu nedenle, Salesforce’un araçları ile sertifikalanmak sizi sayısız şirketin radarına götürebilir.

3. Microsoft Certified Systems Administrator

Microsoft Certified Systems Administrator
Microsoft Certified Systems Administrator

BT özlemleriniz bir bilgisayar sistemleri yöneticisi veya bir bilgisayar ağı uzmanı olmayı gerektiriyorsa, MCSA: Windows Server 2016 sertifikası gereklidir ve BT maliyetlerini azaltma yeteneğinizi gösterdiğiniz için şirketleriniz gözünde değerlerinizi önemli ölçüde artırabilirsiniz.

4. Lean Six Sigma

Proje yönetimi, maliyetlerin azaltılması ve verimliliğin artırılması ile ilgilidir ve bunu gerçekleştirmek için birçok metodoloji vardır.

Lean Six Sigma
Lean Six Sigma

Lean Six Sigma, isminden de anlaşılacağı gibi, projelerde atıkları sistematik olarak çıkararak ve istatistiksel analizden yararlanarak performansı artırmak için birleştiren bir iş yönetim metodolojisidir.

Karate gibi, yeterlilik seviyeleri siyah kuşak en yüksek seviye olan renkli “kemerlere” ayrılır.

5. Project Management Professional (PMP)

Profesyonel Proje Yönetimi (PMP) sertifikasyonunu öne çıkaran şey, müfredatına uygulanan küresel odak noktasıdır.

Project Management Professional (PMP)
Project Management Professional (PMP)

Elinizdeki bu sertifikayla, yurtdışında ve her sektörde iş bulmak için daha kolay bir zemine sahip olacaksınız.

6. AWS Certified Solutions Architect Teknoloji Sertifikası

Amazon Web Servisleri (AWS) , bulut bilişim alanındaki bir güç merkezidir ve sayısız işletme ve kuruluş, operasyonel kalması için ona güvenir.

AWS Certified Solutions Architect Teknoloji Sertifikası
AWS Certified Solutions Architect

Bu nedenle, yetenekli AWS çözümleri mimarları için talep yüksektir ve AWS Sertifikalı Çözümler Mimarisi sertifikası, onların saflarına katılmanıza yardımcı olabilir.

7. Cisco Teknoloji Sertifikası

Cisco, dünya çapında bir ağ oluşturma çözümleri sağlayıcısıdır ve çok fazla şirket Cisco’nun teknolojisine güvenirken, Cisco sertifikalı profesyonellerin operasyonlarını sürdürmeleri gerekmektedir.

Cisco Teknoloji Sertifikası
Cisco Teknoloji Sertifikası

Cisco’nun Cisco Sertifikalı Network Associate (CCNA) Güvenlik sertifikası, Cisco ağlarını güvenli bir şekilde saklamak isteyen kişiler için anahtardır.

8. Data Science

Kendi kendini yöneten araçlardan Cortana ve Siri gibi dijital asistanlara kadar, günümüzün teknoloji yenilikleri, şaşırtıcı miktarda veriyi işler hale getiriyor.

Data Science Teknoloji Sertifikası
Data Science Teknoloji Sertifikası

Bu nedenle, bu gelişmeleri daha da geliştirmeyi hedefliyorsanız, veri bilimi ticaretinin araçlarını anlamak size uzun bir yol kat ettirebilir.

Teknoloji Sertifikaları sizlere iş bulma konusunda ve alanınızda söz sahibi olma noktasında yararlı olacaktır.

İnceleyebilirsiniz:

En İyi 7 WordPress Reklam Yönetimi Eklentileri ve Çözümleri!AWS Certified Solutions Architect Cisco CompTIA Data Science Lean Six Sigma Microsoft Certified Systems Administrator Project Management Professional (PMP) Salesforce teknoloji sertifikaları teknoloji sertifikası
3 sene / YAZILIMA DAİR!


Yorumlar