ArmyYazılım

En İyi Sesten ve Videodan Yazıya Dönüştürme Hizmetleri 2021 (5 Adet)

Nisan 11, 2021 | İbrahim Bozkurt

En İyi Sesten ve Videodan Yazıya Dönüştürme Hizmetleri mi arıyorsunuz?

En İyi Sesten ve Videodan Yazıya Dönüştürme Hizmetleri 2021 (5 Adet)
En İyi Sesten ve Videodan Yazıya Dönüştürme Hizmetleri 2021 (5 Adet)

Transkripsiyon hizmetleri, konuşmayı metne dönüştürmenizi sağlar. Bu transkripsiyonları video altyazıları, podcast notları, ek yazılı içerik ve daha fazlası için kullanabilirsiniz.

Bu makalede, mevcut ses ve videolarınızı yazıya dökmek için kullanabileceğiniz en iyi yazıya dönüştürme hizmetleri ‘nden bazılarını seçtik.

[adsense]

Neden Bir Deşifre Hizmeti Kullanmalı? | En İyi Sesten ve Videodan Yazıya Dönüştürme Hizmetleri

Çevrimiçi bir transkripsiyon hizmeti kullanmak, ses ve video dosyalarınızı kendi başınıza yazmaya çalışırken harcayacağınız zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Otomatik bir transkripsiyon hizmeti, birkaç tıklamayla ses ve video içeriğini yazılı metne kolayca aktarmanıza yardımcı olur.

Metne dönüştürülmüş ses, toplantılardan, aramalardan ve web seminerlerinden önemli ayrıntıları hatırlamanıza yardımcı olur . Ayrıca, mevcut içeriğinizi birden çok biçime dönüştürmek ve yeniden kullanmak için size kolay bir yol sunar.

Yazılı metni WordPress sitenizde kullanmanın her türlü yolu vardır . Burda biraz var:

  • Blog gönderileri olarak göndermek için podcast şov notları oluşturun
  • Uzaktaki ekibiniz için Zoom toplantı notlarını özetleyin
  • Erişilebilirliği iyileştirmek için videolarınıza doğru video altyazıları ekleyin
  • Çevrimiçi kurslarınızı geliştirmek için hızlı bir şekilde yazılı materyaller oluşturun
  • E-posta listenizi büyütmek için içerik yükseltmeleri oluşturun

Bununla birlikte, bugün piyasadaki en iyi transkripsiyon hizmetlerinden bazılarına bir göz atalım.

1. Rev | En İyi Sesten ve Videodan Yazıya Dönüştürme Hizmetleri

Rev | En İyi Sesten ve Videodan Yazıya Dönüştürme Hizmetleri
Rev | En İyi Sesten ve Videodan Yazıya Dönüştürme Hizmetleri

Bir dizi farklı transkripsiyonla ilgili hizmetler sunan bir transkripsiyon hizmet sağlayıcısıdır.

Çok çeşitli ses ve video dosyaları için ses transkripsiyonları, video transkripsiyonları, altyazılar, altyazılar ve çeviriler için destek bulacaksınız.

Rev, hata oranı ve yazıya dönüştürme hızı söz konusu olduğunda en iyi yazıya dönüştürme hizmetidir. En hızlı sağlayıcı değil, ancak neredeyse mükemmel metin sağlamak için yeterince hızlı.

Genellikle, kolay transkriptler% 99 doğruluk oranıyla birkaç saat içinde tamamlanabilir.

Konuşma tanıma yapay zekasını kullanan insan transkriptörlerine sahip olmaları bakımından benzersiz bir hizmettir. Bu size her iki dünyanın da en iyisini verir.

[adsense]

Ayrıca, bu hizmet aracılığıyla yapılan tüm transkriptler FCC ve ADA onaylıdır ve bölüm 508 gereksinimlerini karşılar. Dolayısıyla, çeviri yazılarınız erişilebilirlik yönergelerine tamamen uygun olacaktır.

Transkripsiyonların, altyazıların ve altyazıların ötesinde, Zoom toplantıları ve web seminerleri için canlı altyazı sağlayan benzersiz bir özellik vardır.

Bu, toplantılarınızın ve çevrimiçi sunumlarınızın herkes tarafından erişilebilir olmasını sağlar.

Rev’in sağladığı bir diğer benzersiz özellik, yabancı altyazı desteğidir. Uluslararası bir hedef kitleniz varsa, düzenlediğiniz tüm videolar için çok dilli altyazılar oluşturabilirsiniz .

Son olarak, iPhone ve Android için harika bir mobil uygulama var. Hareket halindeyken fikirlerinizi, toplantılarınızı, derslerinizi ve daha fazlasını kaydetmenizi sağlar. Ardından, uygulamadan tek bir tıklama ile seslerinizi yazıya dökebilirsiniz.

Fiyat: Rev transkriptleri,% 80 doğrulukla makine tarafından oluşturulan bir transkript için dakika başına 1,25 $ ve dakikada 0,25 $ ‘dan başlar.

Rush transkriptleri, ses veya video dakikası başına ekstra bir dolar karşılığında mevcuttur ve 5 kat daha hızlı tamamlanacaktır.

2. Scribie | En İyi Sesten ve Videodan Yazıya Dönüştürme Hizmetleri

Scribie | En İyi Sesten ve Videodan Yazıya Dönüştürme Hizmetleri
Scribie | En İyi Sesten ve Videodan Yazıya Dönüştürme Hizmetleri

Hem otomatik hem de manuel transkripsiyon hizmetleri sunan harika bir transkripsiyon sağlayıcısıdır. Her bütçeye uygun çok çeşitli özellikler ve transkripsiyon seçenekleri bulacaksınız.

Manuel transkripsiyon hizmeti% 99 doğrudur ve 36 saatlik bir geri dönüş süresi vardır. Ayrıca bir altyazı dosyası, zaman kodlaması, harfi harfine katı, konuşmacı izleme ve daha fazlasını ekleme seçeneğiniz de vardır.

Transkripsiyonunuzun ilerlemesini takip edebilir ve hatta tamamlanırken sürümleri indirebilirsiniz. Hemen kullanmak için belgenin çalışan bir sürümüne ihtiyacınız varsa bu yardımcı olabilir.

Ayrıca transkriptlerinin kalitesinin de arkasında duruyorlar. Kaliteden memnun değilseniz, hızlı bir günlük dönüş sağlayacak ücretsiz bir yeniden inceleme isteyebilirsiniz.

[adsense]

Scribie ile transkripsiyon süreci çok kolaydır. Tek yapmanız gereken dosyanızı yüklemek, planınızı seçmek, ödeme yapmak ve seçtiğiniz zaman çizelgenizde bir Word dosyası geri almaktır.

Fiyat: Scribie fiyatlandırması, manuel transkripsiyon için dakika başına 0,80 $ ve otomatik transkripsiyon için dakikada 0,10 $ ‘dan başlar.

Hoparlörün aksanı olduğu, ses dosyasının kalitesinin düşük olduğu veya arka plan gürültüsünün olduğu dosyalar için dakika başına 0,50 ABD doları tutarında ek ücret vardır.

3. GoTranscript

GoTranscript
GoTranscript

En doğru transkripsiyon hizmetlerinden biridir.

Anlaşılması zor aksanlara sahip ses dosyaları için çok doğru transkripsiyonlar sağlarlar. Ayrıca, tek bir seste birden çok aksan içeren 48 farklı dil ve dosya desteği vardır.

Çözülmesi zor olan, bir ton arka plan gürültüsü olan veya başka bir şekilde düşük kaliteli bir sesiniz varsa, denemeye değer.

STEM, akademik ve teknik makaleler gibi karmaşık projelerde de harika bir iş çıkarırlar.

Özellikle karmaşık ve derinlemesine konular için manuel transkripsiyonu düşünüldüğünde, hızlı bir geri dönüş var.

Bununla birlikte, İngiltere’de bulunmuyorsanız, zaman teklifleri saat dilimine dayandığından zamanlama farklı olabilir.

Alacağınız transkripsiyonun doğruluğu göz önüne alındığında, fiyatlandırma oldukça uygun.

Fiyat: ses dakikası başına 0,90 ABD dolarından başlar. Hızlı dönüş, düşük kaliteli ses, konuşmacı sayısı ve dil tercihiniz için fiyatlandırma artar.

4. Sonix | En İyi Sesten ve Videodan Yazıya Dönüştürme Hizmetleri

Sonix | En İyi Sesten ve Videodan Yazıya Dönüştürme Hizmetleri
Sonix | En İyi Sesten ve Videodan Yazıya Dönüştürme Hizmetleri

Tamamen otomatik bir AI transkripsiyon yazılımıdır. Yapay zeka tabanlı olduğu için inanılmaz derecede hızlıdır ve insan transkriptlerini beklemek zorunda kalmazsınız.

Ancak bu aynı zamanda insan transkripsiyonuyla aynı doğruluk düzeyine sahip olmayacağınız anlamına da gelir. Yine de, kullanımı kolay düzenleme araçları ve düşük fiyat bunu dengeleyebilir.

Transkriptinizi cilalamak için tarayıcı içi düzenleyiciyi kullanabilirsiniz. Kelime kelime zaman damgaları, siz ve ekibiniz için yorum ve notlar, konuşmacı etiketleme, çoklu dışa aktarma seçenekleri ve daha fazlası gibi özelliklere sahiptir.

[adsense]

Ayrıca otomatik çeviri, altyazılar ve işbirliği özellikleri için araçlar bulacaksınız. Ayrıca, Zoom, Vimeo , YouTube, Dropbox ve daha fazlası gibi zaten kullandığınız araçlarla birçok entegrasyon vardır .

Fiyat: Sonix fiyatlandırması, ses dakikası başına 0,17 ABD dolarının biraz altında olan ses başına 10 ABD Dolarından başlar.

5. GMR Transkripsiyonu

GMR Transkripsiyonu
GMR Transkripsiyonu

Çok yönlü bir ses transkripsiyon hizmetidir. Hem AI otomatikleştirilmiş hem de insan tarafından desteklenen standart transkripsiyon hizmetleri sunar.

Video çeviri yazıları ve İspanyolca çeviri yazıları gibi diğer ilgili hizmetleri bulacaksınız.

Ayrıca, fiziksel belgeleri elektronik belgelere dönüştürebilen benzersiz bir metin deşifre hizmeti. Kağıtsız bir ofise geçiş yapan şirketler için mükemmel.

Transkripsiyon kalitesi çok yüksektir. Ancak, daha fazla ödersiniz ve geri dönüş bu listedeki diğer sağlayıcılardan daha yavaştır.

Bununla birlikte, bazı durumlarda aynı gün transkripsiyon sunulmaktadır.

Fiyat: hoparlör sayısına, ses kalitesine ve seçilen geri dönüş süresine bağlı olarak artan oranlarla ses dakikası başına 1,25 $ ‘dan başlar.

Sizin İçin En İyi Transkripsiyon Hizmeti nedir?

En popüler transkripsiyon hizmetlerini inceledikten sonra, Rev’in en iyi transkripsiyon hizmeti olduğuna inanıyoruz .

Çeviri yazılarının kalitesi% 99 doğrudur ve geri dönüşleri çok uygun fiyatla oldukça hızlıdır.

YouTube videolarınızı , podcast’lerinizi yazıya dökmek, altyazı eklemek ve hatta yabancı dil altyazı desteği için kullanabilirsiniz.

Diğer bir harika seçenek de , uygun bir fiyata çok hızlı ve doğru deşifreler sunan Scribie’dir .

Listemizdeki en iyi transkripsiyon hizmetlerinin yanı sıra Temi, TranscribeMe, Trint, Otter ve iScribed gibi diğer transkripsiyon sağlayıcılarına da baktık.

Ancak, seçiminizi olabildiğince kolaylaştırmak ve karar felcini önlemek için bunları listelememeye karar verdik.

[adsense]

En İyi Sesten ve Videodan Yazıya Dönüştürme Hizmetleri SSS

Tonlarca okuyucumuzun ihtiyaçları için en iyi transkripsiyon hizmetlerini bulmalarına yardımcı olarak birçok soruyu yanıtladık.

Aşağıda, çevrimiçi deşifre sağlayıcıları hakkında aldığımız en sık sorulan sorulardan bazıları verilmiştir.

En İyi Sesten ve Videodan Yazıya Dönüştürme Hizmetleri Metne dönüştürme oranı nedir?

Genel olarak, standart yazıya dönüştürme oranı, ses dakikası başına 0,10 ila 1,50 ABD Doları arasında ve ötesine düşecek.

Ödeyeceğiniz oran, ses kalitesi, mevcut aksanlar, insan veya AI transkripsiyonu olup olmadığı ve daha fazlası gibi şeylere bağlı olacaktır.

Genel olarak, ses dakikası başına ne kadar fazla ödeme yaparsanız, bitmiş transkripsiyon o kadar yüksek kalitede olur.

1 saatlik sesi yazıya dökmek ne kadar sürer?

Tipik olarak, bireysel transkripsiyonistlerin 1 saatlik sesi yazıya dökmesi 4 saat sürer. Bu, dönüştürücünün becerisine, AI kullanıp kullanmadıklarına ve ses dosyasının kalitesine bağlı olarak farklılık gösterecektir.

Farklı transkripsiyon hizmetlerinin, ne ödediğinize ve acele teslimatı gerekip gerekmediğine bağlı olarak farklı geri dönüş süreleri vardır.

En iyi ücretsiz transkripsiyon yazılımı nedir?

En iyi ücretsiz çeviri yazı yazılımlarından bazıları, Google Dokümanlar dikte özelliğini ve bir video yükledikten sonra indirebileceğiniz otomatik YouTube çeviri yazılarını içerir.

Ancak, ücretsiz transkripsiyon uygulamaları ve yazılımlarıyla ilgili en büyük sorun, bu kadar doğru olmayacak olmalarıdır.

En ucuz seçeneği arıyorsanız, Rev’in 30 dakikalık sesi ücretsiz olarak test etmenizi sağlayan ücretsiz bir deneme sürümü vardır. Kalite standartlarınıza uygunsa, ücretli planlar saatlik ses başına 10 ABD dolarından başlar.

Bu makalenin, WordPress sitenizle birlikte kullanabileceğiniz en iyi transkripsiyon hizmetini bulmanıza yardımcı olacağını umduk.

[adsense]

Armyyazilim.com İbrahim BOZKURT

Herhangi bir sorunuz ve öneriniz varsa, yorumlar kısmında bize bildirin!Eğer yazılım ile ilgileniyorsanız sizde bizlere katılıp makaleler yazabilir video içerikler üretebilirsiniz. Sizlerle birlikte bizde büyük bir ekip olabiliriz.

Ayrıca İnstagram hesabımızı takip edebilir  bize  Twitter ’dan da yazabilirsiniz.

Bu platformlardan herhangi birinde hsabınız yok ise telaşa gerek yok. İstediğiniz soruyu yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlginizi çekebilir…

Tüm HTML Kodları ve Açıklamaları!

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz…css html sesten yazıya videodan yazıya wordpress
1 sene / YAZILIMA DAİR!


Yorumlar