ArmyYazılım

Eticaret ‘e Başlamak için Kanıtlarıyla 21 Yol!

Kasım 1, 2020 | İbrahim Bozkurt

Eticaret. Covid-19, hem perakende iflaslarında istikrarlı bir artış meydana getirdi hem de e-ticarete geçişini 5 yıl hızlandırdı .

Eticarete Başlamak için Kanıtlarıyla 21 Yol
Eticaret ‘e Başlamak için Kanıtlarıyla 21 Yol

Geleneksel perakendeciler çevrimiçiyken ve arama ortamı giderek daha rekabetçi hale gelirken, çevrimiçi bir iş kurmanın tam zamanı:

 • Tüketiciler, iki günlük nakliye ve anında memnuniyet bekliyor.
 • Amazon’un dikey entegrasyonu tüm endüstrileri altüst ediyor.
 • Birçok ürün pazarı, seçeneklerle aşırı doymuştur.

Bununla birlikte, doğru ürünü dikkatlice seçmek, e-ticaret işinizdeki logolar, web tasarımı ve markalaşmadan sipariş yerine getirme ve kutudan çıkarma deneyimine kadar her şeyi etkileyecektir .

E-ticarette başarı, harika bir ürünle başlar.

Bu kılavuzda, çevrimiçi satış yapmaya başlamak için mükemmel niş ürünü bulmanız için size 21 ipucu vereceğim.

Başlayalım.

Çevrimiçi Satmak için En İyi Ürünleri Nasıl Bulurum?

Öncelikle, ürününüzün hedef kitleniz için bir sorunu çözmesi gerekir. Aynı zamanda nişe özgü, benzersiz olmalı, bir isteği yerine getirmeli ve markalaşma potansiyeline sahip olmalıdır.

1. Pazar araştırması yapın. | Eticaret

Öncelikle, bir endüstri seçerek seçimlerinizi daraltın. Ne tür ürünler satmak istiyorsunuz? Moda, teknoloji, sağlık, yemek veya fitness ile ilgileniyor musunuz? Her sektörde satabileceğiniz ürünler bulunmaktadır.

Bir sektöre karar verdiğinizde, çözmekte olduğunuz soruna odaklanın.

Sorununuzu ve çözümünüzü (ürününüz) bulduğunuzda, pazar araştırması yapmaya başlayın.

Pazarı araştırmanın birçok yolu vardır – Google, Quora, forumlar ve sosyal medya kanalları başlamak için iyi bir ücretsiz yoldur. Biraz araştırma yaparsanız ve ürününüzün hedef kitleniz için hala uygun olduğunu düşünüyorsanız, daha derine dalın.

Potansiyel müşterilere online yada fiziksel olarak anket göndermek yoluyla bir fikir elde edebilirsiniz. Ardından, daha derinlemesine yanıtlar almak için bazı yanıtlayıcılarla röportaj yapmayı deneyin veya topluluğunuzda küçük bir odak grubu oluşturun.

Hem olumlu hem de olumsuz yanıtlar veren insanlarla konuşun. Olumsuz tepki verenler, aradıklarını açıkça ifade edebilir ve yepyeni bir ürün yelpazesine ilham verebilir.

2. Rakiplerinizi araştırın.| Eticaret

Ürün nişinizin biraz rekabeti varsa, bu aslında iyi bir şeydir. Hiç kimsenin istemeyeceği tamamen yeni bir şey satmaya çalışmaktansa, nişinizde aktif ve satış yapan diğer insanları görmek daha iyidir. Rekabet sağlıklıdır.

Rakiplerinizin neyi doğru yaptığına bakmanın yanı sıra, neyi yanlış yaptıklarına da bakın. İncelemelerini okuyun ve müşterilerin neleri iyileştirebileceklerini söylediklerini görün.

 • Benzer, geliştirilmiş bir ürün üreterek bu negatiflerden faydalanabilir misiniz?
 • Veya daha iyi nakliye seçenekleri sunabilir misiniz? Daha ucuz bir fiyat noktası olabilir.
 • Pazarlarının ulaşamadığı potansiyel müşteriler var mı?
 • SEO söz konusu olduğunda onları yenebilir misin?

Pazardaki rekabetçi boşlukları bulmak için SEO araçlarının , fiyat araştırmasının, müşteri araştırmasının ve kendi içgüdüsel duygularınızın bir kombinasyonunu kullanın.

3. Ürünlerinizin sorunları çözmesi gerekir.| Eticaret

Başarılı bir ürün bulmanın en güvenilir yolu, sorunları çözen bir şey aramaktır. İnsanlar kolaylık ister; İşleri kolaylaştıran bir ürün sunabilirseniz, insanlar size paralarını vermek için sıraya girecekler.

Kendi problemlerinizi düşünerek başlayın. Sinir bozucu bir şey bulursanız, başkaları da muhtemelen aynı şekilde hisseder ve bir çözüm için para ödemeye hazırdır.

Bu mutlaka tekerleği yeniden icat etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Mevcut ürünlerde iyileştirmeler yapabilir veya mevcut bir ürünü yeni bir insan kitlesine tanıtabilirsiniz.

Larq’ı örnek olarak alın .

Larq-Water-Bottle-Product-Page
Larq-Water-Bottle-Product-Page

Su şişeleri yüzyıllardır ortalıkta dolaşıyor, ancak Larq kendi kendini temizleyen bir şişe sunarak kendileri için bir niş oluşturdu. Temel tasarımdaki bu basit iyileştirme ile başarılı bir iş kurdular.

4. Ürünleriniz nişlere özel olmalıdır.| Eticaret

Belirli bir hedef kitlenin heyecanlanabileceği ürün fikirlerini arayın. Kendi tutkularınızla başlayın; Sevdiğiniz bir şey üzerinde çalışıyorsanız, büyük olasılıkla niş ve içindeki sorunları biliyorsunuzdur.

Niş bir kitle, ürününüzü pazarlamayı kolaylaştırır. Kiminle konuştuğunuzu biliyorsunuz ve ürün sayfalarınızda, e-postalarınızda, sosyal medyada ve müşterilerinizle etkileşim kurduğunuz her yerde tutarlı bir marka sesi oluşturabilirsiniz.

Niş bir pazar segmenti belirleyebilir ve sunabilirseniz, yüksek etkileşim sağlayan ve daha yüksek dönüşüm sağlayan bir müşteri tabanı bulacaksınız.

5. Ürünlerinizin markalaşma potansiyeline ihtiyacı var.| Eticaret

Bugün tüketiciler, özgün ve kişisel düzeyde onlarla yankı uyandıran markalardan satın alıyor. Ürünleriniz, genel marka misyonunuzdan ilham almalıdır.

Örneğin, Tom’s Shoes bir ayakkabı perakendecisinden daha fazlasıdır; Görevleri etki bırakmaktır ve kazandıkları her 3 $ için 1 $ verirler. Şimdiye kadar, küresel Covid-19 yardım çabalarına yardımcı olmak için 2 milyon dolar kazandılar.

Toms-Shoes
Toms-Shoes

Ürünlerinizin bir marka hikayesine ilham vermesi gerekir; ürünlerin kendisinden daha büyük bir vizyon.

6. Trend olan ürünleri arayın.| Eticaret

Bu, uzun vadeli veya sürdürülebilir bir iş modeli olmasa da, trend olan bir ürün fikrine atlamak faydalı olabilir.

Popüler hale gelen bir şeyi belirleyebilirseniz, SEO anahtar kelimelerine sahip olma, piyasada bir uzman olarak algılanma ve trend zirvelerinden önce sermayeye dönüşme fırsatına sahipsiniz.

Bu sadece 2017’deki stres çarkları gibi geçici heveslere veya 2020’deki yüz maskeleri gibi yeni temel unsurlara atıfta bulunmaz. Trendler ayrıca, bir talebe yol açan çevre hareketi gibi, yararlanabileceğiniz politik veya sosyal hareketleri de ifade edebilir. sürdürülebilir ürünler.

Athleta-Face-Masks
Athleta-Face-Masks

Kaynak: Athleta.com

Çevrimiçi forumlar, popüler endüstri blogları, Facebook grupları veya alt dizinler olsun, müşterilerinizin sık sık gittiği yerlere giderek başlayın. Tutkulu hayranlara yönelik bu çevrimiçi alanlar, genellikle müşterilerin aradığı en son teknolojiye ve trendlere işaret eder.

Ayrıca, çevrimiçi araçlarla pazarın nereye hareket ettiğini de görebilirsiniz. Google Trendler’e bir konu yazın , araç zamanla ilgilendiğinizi ve hangi alt bölgelerin en çok ilgi gösterdiğini gösterebilir.

Amazon ayrıca size neyin iyi sattığını gösterebilecek bir trend raporu hazırlar ve site en çok satanlarını, en yeni çıkanlarını ve taşıyıcıları ve çalkalayıcıları vurgular.

Bir trendi erken yakalamak size SEO anahtar kelimelerine sahip olma ve pazar lideri olma fırsatı verir.

7. Arzuları karşılayan ürünleri bulun .| Eticaret

Özel zevkleri yerine getirmek için fırsatlar arayın. Alışveriş yapanlar genellikle kendilerini iyi hissettiren şeyler satın almak isterler. Spanx’in egzersiz aletlerinden daha popüler olmasının bir nedeni var – iyi hissetmek, uzun vadeli hedeflerden daha kolay ve hızlıdır. Ve bu e-ticarette de geçerlidir.

Çikolata gibi küçük bir lüks veya lüks bir araba olması fark etmez, insanlar arzularını yerine getiren şeyler satın alırlar.

Örneğin Bon Bon Bon , çökmekte olan çikolataları seven insanlar için küçük, nispeten düşük maliyetli zevkli ikramlar sağlamak için bir iş kurdu.

BonBonBon-Example
BonBonBon-Example

Bu, büyük bir markalaşma potansiyeline sahip bir arzuyu yerine getiren ve abonelik kutuları trendine atlayan niş bir üründür.

Bu kategorilerin dördünü de kapsamanız gerekmez, ancak niş ürününüzü seçerken bunları aklınızda bulundurun.

8. Tutkulu hayranları olan ürünleri bulun.| Eticaret

Tutkulu hayranlar, işletmenize iki fayda sağlar. İlk olarak, satın alma işlemi yaparlar, bu da tam olarak müşterilerin yapmasını istediğiniz şeydir. İkincisi, ürünlerinizi diğer insanlara övüyorlar. Bu büyük hayranlar, ürünlerinizin arkadaşlarına ve ailelerine ücretsiz olarak satılmasına yardımcı olan marka elçileri olur.

Ne tür ürünlerin tutkulu hayranları var? Bir kişinin kimliğinin bir parçası haline gelen şeyleri arayın. Genel olarak, market alışverişi insanların tutkulu olduğu bir konu değildir.

Yine de, paleo diyeti gibi belirli bir diyet, birinin kimliğinin bir parçası haline gelirse, o zaman yiyecek, tutkulu oldukları bir şey haline gelir. İşletme sahipleri, otla beslenen kemik suyu satarak para kazanabilirler.

İnsanların tutkulu olduğu diğer şeyler arasında çizgi romanlar, video oyunları, spor takımları ve maraton koşusu yer alır. İnsanlar, kimliklerini doğrulamaya yardımcı olan ürünlere para harcamaya isteklidir.

BigGreenEgg iyi bir örnektir. Dışarıdan bakıldığında bir barbekü gibi görünse de, seramik iç kısım diğer dış mekan ocaklarından farklılaşan bir nokta.

Big-Green-Egg
Big-Green-Egg

Mutlu müşteriler onlardan övgüyle söz ediyor ve çoğu ürünün yeteneklerini gösteren YouTube videoları yapıyor. Şirket, EGGfest gibi etkinlikler düzenleyerek ve ürünleriyle yemek yapan yarışmalar ve ekipler sergileyerek hayranlarını teşvik ediyor.

9. Kâr marjlarınızdaki faktör.| Eticaret

Tüm sektörlerin farklı kar marjları vardır ve müşteriler belirli ürünler için daha yüksek bir kâr marjını kabul eder.

Örneğin, lüks malların kâr marjı daha yüksektir çünkü müşteriler marka adı ve müşteri deneyimi için prim ödemeye isteklidir. Oysa gıda ve emtiaların kar marjı düşüktür ve yüksek satış hacmine dayanır.

Potansiyel kârınızı hesaplamak için, satılan malların maliyeti, çalışan maaşları, e-ticaret pazarlama maliyetleri, site barındırma ücretleri, ödeme işleme, depolama ve sipariş yerine getirme dahil tüm maliyetlerinizi hesaba katmalısınız.

E-ticaret iş modeliniz, nihai kârmarjınızda büyük bir rol oynayacaktır, bu nedenle, sağlıklı bir marjı korumak için bu elektronik tabloları çıkardığınızdan ve ürünlerinizin gerçek değerlerini belirlediğinizden emin olun.

Çevrimiçi Ne Tür Ürünler Satmaya Başlayabilirim?| Eticaret

Çevrimiçi olarak ne satılacağını seçerken vermeniz gereken iki büyük karar vardır: emtia veya niş ve fiziksel mi yoksa dijital mi? Emtia veya niş, girmeye çalıştığınız pazarla ilgilidir, fiziksel veya dijital ise satmayı planladığınız ürün türüdür.

1. Emtialar.| Eticaret

Bu ürünler yüksek talep gören, temel veya popüler ürünlerdir. Genellikle herkesin ihtiyaç duyduğu ürünler (iç çamaşırı, tuvalet kağıdı veya ampul gibi) veya markalı çoraplar gibi bir niş içindeki popüler etiketler olarak kabul edilirler.

Bu ürünler için potansiyel pazar genellikle çok yüksektir ve düzenli, devam eden bir talep vardır. Bununla birlikte, Amazon ve Walmart gibi diğer büyük perakendecilerle genellikle çok daha fazla rekabet ve daha düşük kar marjları vardır.

Büyük adamlara karşı rekabet ederken ve pek akılda kalıcı olmayan ürünler satarken yerleşmek ve öne çıkmak zor. Büyük markalar da ölçek ekonomilerinden yararlanır, bu nedenle size daha az satış yaptırabilirler.

2. Niş Ürünler.| Eticaret

Öte yandan, niş ürünler benzersizdir ve belirli bir müşteri tabanına hizmet eder. Bu ürünler, Etsy’de satılan el yapımı el sanatları , özel evcil hayvan ürünleri, spor aletleri veya niş bir kitleye hizmet eden herhangi bir şey gibi özel olabilir .

Niş ürünler satarken, bir hedef kitle belirlemek ve müşterilerinize ulaşmak daha kolaydır.

Bu ürünlerin münhasırlığı aynı zamanda daha fazla ücret alabileceğiniz anlamına gelir, bu da daha yüksek kar anlamına gelir. Bununla birlikte, pazarınız daha küçüktür ve insanların düzenli olarak niş bir ürün satın alması gerekmeyebilir, bu da daha yavaş büyümeye yol açabilir.

Karar vermekte zorlanıyorsanız, her zaman hem ticari hem de niş ürünleri satmayı seçebilirsiniz. Pek çok şirket niş ürünler etrafında bir marka oluşturur, ancak satılabilir envanterlerini artırmak için çok sayıda emtia ürünü de satar. Bu, tekrarlanan müşterilerin olasılığını artırabilir ve siteye yeni müşteriler çekebilir.

Glory-Cycles
Glory-Cycles

Glory Cycles , satışa yönelik bu karma yaklaşımın iyi bir örneğidir. Niş site, yüksek kaliteli bisikletlerin yanı sıra bir bisiklet inşa etmek veya geliştirmek için bileşenler satıyor. Bununla birlikte, kasklar, bisiklet kıyafetleri, ışıklar ve su şişeleri dahil olmak üzere tüm bisikletçilerin düzenli olarak ihtiyaç duyduğu bir dizi popüler marka aksesuarları da ürettiler.

Müşterilerinin düzenli olarak pahalı bir bisiklet satın alması gerekmese de, düzenli olarak yeni kask ve şortlara ihtiyaç duyarlar. Bu ürünleri stoklamak müşterilerin Glory Cycles’a geri dönmesini sağlar.

Sırada niş veya ticari ürünlere karar verdikten sonra fiziksel mi dijital mi sorusu var.

3. Dijital Ürünler.| Eticaret

Bu ürünler yalnızca dijital olarak mevcuttur ve e-Kitapları, bilgisayar oyunlarını, uygulamaları veya kursları içerir. İlk bakışta dijital ürünler daha kolay görünebilir. Dijital ürünleri depolamanıza veya göndermenize gerek yoktur ve sitenizi, satın aldıklarında müşterinize hemen gönderecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Ancak, önceden çalışma gerektirirler ve genellikle kendiniz bir dijital ürün oluşturmanız gerekir. Ek olarak, Facebook gibi bazı pazarlar, platformları aracılığıyla dijital ürünler satmanıza izin vermez.

Örneğin, bu blogda çevrimiçi girişimcilere SEO ve bağlı kuruluş pazarlaması konusunda yardımcı olan iki dijital ürün satıyorum diyelim. Her ikisi de e-ticaret platformuma zip dosyası olarak yüklediğim bir dizi belge, PDF ve elektronik tablo olsun. Daha sonra WordPress sitemde satabilmek için BigCommerce for WordPress eklentisini kullanmalıyım.

Bu kılavuz için, esas olarak çevrimiçi satmak için niş fiziksel ürünler bulmaktan bahsedeceğiz.

4. Fiziksel Ürünler.

Fiziksel ürünler satmak istiyorsanız, üretim süresini, depo alanını ve öğeleri depolama, paketleme ve nakliye işçilik maliyetlerini hesaba katmanız gerekir.

Ayrıca, stoksuz satış, dış kaynaklı üretim veya şirket içi üretim gibi iş modelinize de karar vermelisiniz.

Kendiniz tamamen yeni bir ürün icat ediyorsanız, beş farklı aşama içeren prototip oluşturmaya da yatırım yapmanız gerekir .

Tüm seçeneklerinizle bunalmış hissetmeye başlamak kolaydır.

Bu kılavuzun geri kalanında, seçimlerinizi daraltabilmeniz ve satmak üzere en iyi performans gösteren ürünü seçebilmeniz için göz önünde bulundurmanız gereken diğer önemli faktörleri ele alacağız.

Çevrimiçi Ürün Satarken Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler.

Ürünlerinize karar verirken lojistik kararları da hesaba katmanız gerekir. Bunlar, ürünlerinizi nerede satacağınızı, e-ticaret iş modelinizi ve teslimat yöntemlerini içerir.

Bu son faktörler unutulamaz ve küçük işletme planlarınız hakkında daha emin hissetmenize yardımcı olur.

1. Ürünlerinizi nerede satacaksınız.

Öncelikle, ürünlerinizi nerede satacağınıza karar verin. Üç ana seçenek, pazar yerleri, sosyal medya platformları ve kendi e-ticaret sitenizdir.

Çevrimiçi Pazarlar.

Bunlar, Amazon, Etsy, eBay, Facebook Marketplace, Bonanza veya Craigslist gibi kendi ürün listelemelerinizi eklemenin basit yollarını sunan mevcut satış platformlarıdır.

Facebook-Marketplace
Facebook-Marketplace

Çevrimiçi satış için mevcut bir kitleye ve site yapısına sahip olmaları, çevrimiçi satış yapmayı kolaylaştırır. Bununla birlikte, markanız üzerinde çok fazla kontrole sahip değilsiniz, listeleme ücretleri var ve ayrıca sitede satış yapan diğer birçok kişiye karşı rekabet ediyorsunuz. Yerel teslim alma ve teslimatı kullanmayı planlıyorsanız , küçük, yerel pazarlarda daha fazla görünürlük kazanmak için işletmeniz için yerel listeler de oluşturabilirsiniz .

Sosyal medya kanalları.

Bu sosyal medya sitelerinin birçok sınırlaması ve faydası vardır. Facebook , Instagram, Google Alışveriş ve Pinterest’te satış yapmak, kitlenizin doğrudan platform üzerinden satın almasını sağlayan araçlar içerir.

Bu, ürünlerinizi takipçilere göstermenize olanak tanır ve anında satın alma kolaylığı satışa dönüşmeye yardımcı olur. Ancak, markalaşma ve ödeme deneyiminiz dahil olmak üzere kendi çevrimiçi mağazanız üzerinde kontrole sahip değilsiniz.

E-ticaret sitesi.

Son (ancak en iyi) seçenek, BigCommerce gibi bir e-ticaret platformu kullanarak kendi e-ticaret web sitenizi oluşturmaktır . Bu seçenek, sitenizin görünümü ve verdiği izlenim üzerinde size tam kontrol sağlar.

bigcommerce-cover-image
bigcommerce-cover-image

Kendi çevrimiçi vitrininizi oluşturmak, nakliye ve vergileri ayarlamak, ürün sayfaları oluşturmak ve hızlı yükleme hızının, SSL sertifikalarının ve daha fazlasının keyfini çıkarmak için web sitesi oluşturucusunu kullanabilirsiniz. Bunun gibi bir platform kullanmak, çevrimiçi pazarlama çabalarınıza yardımcı olan müşteri verilerini toplamanıza ve analiz etmenize de olanak tanır.

En iyi fikir, farklı satış platformlarının bir kombinasyonunu kullanmaktır. Bu, kendi web sitenizin çökmesi veya sosyal medya algoritmalarının sizin lehinize gitmemesi durumunda riskinizi azaltır.

Sosyal medyada ve pazarda varlığınızla, tüketicileri sitenize çekebilir ve doğrudan müşterilere hitap edebilmek için e-posta adresleri alabilirsiniz. 

Bununla birlikte, kendi siteniz mevcut kullanıcılarla birlikte gelmez, bu nedenle dijital pazarlama maliyetleri, müşterileri sitenize çekmenin yanı sıra aylık platform maliyetleriyle de ilgilidir. Ayrıca diğer ödeme işlemcileri ve ödeme ağ geçitleri için kredi kartı işlem ücretleri ve aylık ücretler vardır. 

2. E-ticaret iş modelleri.

Dört ana e-ticaret iş modeli türü vardır. İlk ikisi, tüketiciden işletmeye (C2B) ve tüketiciden tüketiciye (C2C), kendi ürünlerini satmayı planlayan kişilerle alakalı değildir. Bu, işletmeden tüketiciye (B2C) ve işletmeden işletmeye (B2B) modellerini bırakır.

Tüketiciye iş.

B2C, malların halka satıldığı geleneksel bir perakende işletmesidir. Bu, en yaygın e-ticaret iş modelidir ve daha kısa bir satış döngüsü, yüksek sipariş sayısı ve mükemmel marka bilinirliğinden yararlanır.

İşten işe.

B2B modeli tam olarak göründüğü gibidir – başka bir işletmeye satış yapan bir işletme. Ürünler, toptan ürünler gibi fiziksel öğeler olabileceği gibi, bir şirketin ihtiyaç duyduğu yazılım gibi dijital ürünler de olabilir.

B2B modelleri, daha yüksek karlara yol açabilecek büyük ve yinelenen siparişlerden yararlanabilir. Bununla birlikte, genellikle B2C’den çok daha küçük bir kitle tabanı, satın alma siparişlerinde daha derinlemesine çalışma ve daha yüksek temaslı müşteri hizmetleri vardır.

3. E-ticaret ürünlerinizi nasıl teslim edersiniz.

E-ticaret iş modeliniz, ürünlerinizi nasıl tedarik edeceğiniz ve teslim edeceğinizin tam ayrıntılarını içerir. Pek çok farklı seçenek vardır ve doğru olanı sattığınız ürünün türüne ve ne kadar kontrol sahibi olmak istediğinize bağlıdır.

Doğrudan tüketiciye.

D2C işletme sahipleri, herhangi bir aracıdan vazgeçerek doğrudan tüketicilere satış yapar. Kendi ürünlerini üretebilir veya fason üretim yapabilirler. Doğrudan satış, şirketin markalaşma, fiyatlandırma ve müşteri deneyimi üzerinde kontrol sahibi olmasını sağlayarak sadık bir müşteri tabanı oluşturmalarını sağlar.

Özel etiket veya beyaz etiket.

Beyaz etiketli ürünler, adınızı, markanızı veya görsellerinizi genel bir ürüne uyguladığınız yerdir. Özel etiketli ürünlerle, bir üretici yalnızca satmanız için bir şeyler oluşturur. Bu modeller, tasarım ve üretimde daha az zaman anlamına gelir ve ürünü pazarlamak için daha fazla zaman ayırır.

Toptancılık.| Eticaret

Toptancılar, ürünleri perakende fiyatının altında toplu olarak satarlar. Kar fırsatı büyük siparişlerden gelir. Genel olarak, toptancılar perakendecilere satış yapar ve ardından tüketicilere satış yapar; bununla birlikte, bazı toptancılar bütçe bilincine sahip tüketicilere toplu olarak satış yapmaktadır.

Direk nakliye.| Eticaret

Dropshipping , çevrimiçi satıcılar için popüler bir modeldir. Stoksuz satış modelinde satıcı , AliDropship veya Printful gibi bir dropshipping tedarikçisi tarafından tedarik edilen, paketlenen ve sevk edilen ürünleri tedarik eder, pazarlar ve satar . Temelde, dropshippers aracılardır.

AliDropship-Dropshipping
AliDropship-Dropshipping

Bu, her bir üründe daha düşük bir kar elde etmenize neden olabilirken, daha fazla uygulamalı işletme sahibine hitap edecek şekilde ürünleri depolama veya nakliye konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Birçok e-ticaret platformunda, stoksuz satış işini kolayca kurmanıza yardımcı olan yerleşik entegrasyonlar bulunur.

Abonelik hizmetleri.

Abonelik hizmetleri ile tüketiciler aylık veya haftalık ücret öder ve düzenli olarak yeni ürünler alır. Kutu abonelikleri, bir dizi ilgili ürünün müşterilere aylık olarak gönderildiği bu modelin popüler bir biçimidir. Kutular, zanaat projelerinden giysilere ve içeceklere kadar her şeyle ilgili olabilir.

Bu model aynı zamanda dijital servislerle de çalışabilir. Müşterilerden yazılıma erişmek için düzenli bir ücret alabilir veya onlara düzenli olarak müzik, e-kitap, meditasyon veya diğer ürünleri sağlayabilirsiniz. Bu model size düzenli bir gelir sağlar ve kutuya ekleyeceğiniz şeyleri seçerken sezonluk satışlardan yararlanabilirsiniz.

Ancak, düzenli olarak ürün tedarik etmek ve paketlemek çok fazla çalışma gerektirebilir ve müşterilerin ilgisini canlı tutmak için her ay yeni şeyler düşünmeniz gerekir.

Çevrimiçi Satışa Nasıl Başlarsınız?| Eticaret

Artık satılacak ürününüzü seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı ipuçlarını ele aldığımıza göre, satışa başlama zamanı.

1. Pazar araştırması yapın ve satacağınız ürünleri seçin.| Eticaret

Araştırmanızı yapmak için yukarıdaki adımları izleyin ve hangi ürünleri satmak istediğinizi seçin. Bir sorunu çözen, nişe özgü, arzuyu yerine getiren ve markalaşan bir ürün bulmayı unutmayın.

Fikrinizin sağlıklı kar marjlarına ve iyi bir başarı şansına sahip olduğundan emin olmak için rakamları sıkıştırın. Bu aynı zamanda hedef anahtar kelimelerinizi tanımlama, marka hikayenizi oluşturmaya başlama ve potansiyel müşterilerinizle bağlantı kurma zamanıdır.

Satılacak bir ürüne karar vermeden önce markanızı oluşturmak mümkündür, bu da işinizi başlatmak söz konusu olduğunda size hızlı bir başlangıç ​​sağlayabilir. Örneğin Spearmint Love bir bebek blogu olarak başladı.

Spearmintlove | Eticaret
Spearmintlove| Eticaret

Sahibi Shari Lott kendi mağazasını açmaya karar verdiğinde, ürünlerini denemeye hazır bir kitlesi zaten vardı.

2. E-ticaret platformunuzu seçin.| Eticaret

E-ticaret pazarında BigCommerce, Wix ve Shopify dahil çok sayıda oyuncu var. Seçtiğiniz seçenekler ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır, ancak BigCommerce, işiniz büyüdükçe sizinle birlikte ölçeklenebileceği için harika bir seçimdir.

İhtiyacınız olan tüm özellikler aylık fiyata dahildir ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda web tasarım şablonu vardır:

bigcommerce-paid-templates | Eticaret
bigcommerce-paid-templates| Eticaret

BigCommerce ile bir mağaza kurmak, özellikle sürükle ve bırak Sayfa Oluşturucu aracıyla düşündüğünüzden daha kolaydır . Kategorilerinizi ve ürünlerinizi eklemek kolaydır ve markanız için doğru görünümü elde etmenize yardımcı olan özelleştirmek için bir tema seçebilirsiniz.

BigCommerce ayrıca para birimi, nakliye, vergiler ve sipariş yerine getirme gibi arka uç ayarlarında size rehberlik eder, böylece mağazanız lansmanda hazır olur. Kendinizi zor durumda bulursanız, yardım merkezinde belgeler, kılavuzlar ve yardım etmeye hazır diğer kullanıcılardan oluşan bir topluluk bulunur.

3. Ürün içeriğinizi oluşturun.| Eticaret

Ürün sayfalarınız, müşterilerin satın alma kararlarını verdikleri yer olduğu için sitenizdeki en önemli sayfalardır. Ürün sayfanızın iki temel öğesi vardır: açıklamalar ve görseller.

Her ikisi de eşit derecede önemlidir. Yüksek kaliteli görseller satışları dönüştürebilirken, özellikle arama motorlarında indekslenen şey bu olduğu için müşterileri sayfaya çeken açıklamadır.

Bir ürün açıklaması yazarken bir hikaye anlatın.| Eticaret

Sadece özelliklerini ve faydalarını ele almakla kalmayın, ürünün duygusal çekiciliği, çözdüğü ilişkilendirilebilir problem ve başkalarının bundan nasıl faydalandığı hakkında yazın.

Açıklamanız, ürününüzün onlar için neler yapabileceğini açıkça belirtmelidir. Daha da önemlisi, benzersiz olmalı ve satış kopyası tantali ile yazılmalıdır.

Mobilya perakendecisi Burrow’un Bento Yan Sehpası için nasıl kopya yazdığına bir göz atın . Sadece bir masa olsa da, sadece “Dört ayağı var ve üzerine bir şeyler koyabilirsiniz” demiyorlar. Bir hikaye anlatırlar ve büyüleyici bir dil kullanırlar:

Bento-Side-Table-Product-Description | Eticaret
Bento-Side-Table-Product-Description

Görsellere gelince, beyaz bir arka plan üzerindeki kahraman görselden başlayarak her ürünün birden fazla resmini ekleyin. Ürünü farklı açılardan gösterin ve ayrı parçalar halinde daha yüksek kaliteli fotoğraflar çekin.

Ayrıca kullanımdaki ürünün birkaç resmini de ekleyin, ancak bunlar resimlerinizin büyük kısmı olmamalıdır. Görüntüleri net ve yüksek çözünürlüklü tutun, ardından bunları daha küçük bir dosya boyutuna sahip bir web formatında kaydetmek için PhotoShop gibi bir fotoğraf düzenleme aracı kullanın .

Ayrıca, Google’ın web tarayıcılarının resimleri dizine eklemesine yardımcı olmak için her resme alternatif metin eklemeyi unutmayın. Başarılı olma konusunda ciddiyseniz, yüksek dönüşüm sağlayan ürün sayfaları oluşturmaya yönelik farklı stratejileri anlamak için ürün sayfası en iyi uygulamaları hakkında biraz araştırma yapın.

4. Web sitenizi tanıtmaya ve pazarlamaya başlayın.| Eticaret

Web siteniz başlatıldığında, ona trafik çekmeye başlama zamanı. Markanızı oluşturmaya, e-posta adresleri toplamaya ve sosyal medya takipçileri toplamaya zaten başladıysanız, bir avantajınız olabilir.

Arama motoru optimizasyonu (SEO).| Eticaret

Genel olarak, ürünlerinizi pazarlamak için hem ücretli hem de ücretsiz bir strateji karışımı gerekir. SEO veya arama motoru optimizasyonu en önemli adımdır. Bu, sitenizi arama motorlarında görünür kılmak için anahtar kelime araştırmasını içerir.

İlk olarak, anahtar kelime araştırması yapın ve uzun kuyruklu anahtar kelimeleri arayın, çünkü büyük perakendeciler muhtemelen temel anahtar kelimelere hakimdir. Örneğin, “kot pantolon” anahtar kelimesi için ilgi çekmek zor olacaktır, ancak “eski kot kot pantolonlar” veya “kaslı erkekler için dar kot pantolonlar” arama motoru sonuç sayfalarının birinci sayfasında rekabet etmenize izin verebilir.

Sayfadaki e-ticaret SEO stratejinizin üç ana bileşeni vardır: ürün sayfalarınız, kategori sayfalarınız ve blog yayınlarınız.

Ecommerce-Product-Page | Eticaret
Ecommerce-Product-Page

Blog gönderileri en fazla trafiği getirir ve ürünlerinizle ilgili olmalıdır. Örneğin, bir kamp perakendeciyseniz, “ABD’deki En İyi 10 Sırt Çantasıyla Seyahat Rotası” üzerine bir gönderi yazabilir ve ürünlerinizle ilgilenebilecek bir kitleyi yakalayabilirsiniz.

Blog yayınlarınız daha sonra bireysel okuyucuları kategori ve ürün sayfalarınıza yönlendirir.

Kategori sayfalarınız, kategorinin kendisi için sıralama sağlamaya çalışmalıdır: ör. Küçük sırt çantalı çadırlar, yürüyüş sopaları, erkek yürüyüş botları, vb. Ardından ürün sayfanız, ürün araması için Google’da sıralanmaya çalışmalıdır: Northface Stormbreak 2 Kamp Çadırı.

İçerik stratejinizi uyguladıktan sonra, Etki Alanı Yetkilisi (DA) oluşturmak için nişinizdeki diğer saygın sitelerden geri bağlantılar almaya başlamak hayati önem taşır. DA, nişinizdeki anahtar kelimeler için sıralama olasılığınızın ne kadar olduğunu söyleyen, 0 ile 100 arasında bir sayıdır.

Bağlantılar İnternet’in para birimi gibidir; hiçbiri sitenizi göstermezse, içeriğinizin herhangi birinin sıralaması neredeyse imkansız olacaktır. Geri bağlantılar ve nişinizdeki diğer sitelerden gelen konuk gönderileri yoluyla DA oluşturmaya başladığınızda , Google size daha güvenilir bir site olarak bakacak ve sizi daha iyi arama sıralamalarıyla ödüllendirecektir.

Bir sosyal medyayı takip edin.

Takip eden bir sosyal medya oluşturmak, e-ticaret web sitenize trafik çekmenin harika bir yoludur. Birden fazla sosyal medya sitesinde bulunmalı ve pazarınıza göre hangilerini seçmelisiniz.

Örneğin, giyim markaları Instagram’da başarılı oluyor, işçiliği yapan markalar Pinterest’te harika ve B2B markaları LinkedIn’de en iyisini yapıyor.

Düzenli olarak gönderi paylaşarak ve benzer hesapları takip ederek takipçi çekmek ve nişinizde bir otorite olarak öne çıkmak için sektörünüzle ilgili konuşmanın bir parçası olun.

E-posta listenizi oluşturun.

E-posta ile pazarlama, herhangi bir e-ticaret pazarlama stratejisinin büyük bir parçasıdır. Her kullanıcının ayrılmaya karar vermeden önce bir teklif içeren bir açılır pencere görmesi için web sitenize bir çıkış amacı açılır penceresi yüklemelisiniz.

E-posta listenize kaydolduklarında, bir hoş geldiniz e-posta dizisi göndermek için bir e-posta pazarlama aracı kullanın. Bu e-postalar bir giriş indirimi sağlamalı, marka hikayenizi anlatmalı ve listenizi ürünleriniz hakkında heyecanlandırmalıdır.

getresponse-email-editor | Eticaret
getresponse-email-editor

Terk edilmiş alışveriş sepeti e-postaları da e-ticaret markaları için hayati önem taşır. Bir ziyaretçi bir ürün sayfasına gidip sepetine bir ürün ekler ancak dönüşüm sağlamazsa, alışveriş sepetinde ne olduğunu hatırlatan ve satın almaya ikna eden terk edilmiş alışveriş sepeti e-postaları onlara gönderilebilir.

Bu terk edilmiş alışveriş sepeti e-postaları bir dizi halinde bile olabilir, e-postada bir alışveriş sepeti hatırlatıcısı sağlar, ardından iki ve üç gün sonra e-postalarda indirimler kademeli olarak sağlanır.

Ücretli reklamcılıkla başlayın.

Bütçeniz varsa, sitenize daha fazla trafik çekmek için ücretli reklamcılık yapmayı düşünün. Tıklama başına ödeme reklamcılığı, etkileyici pazarlama ve bağlı kuruluş pazarlaması dahil olmak üzere birçok farklı ücretli reklam biçimi vardır.

Bu seçeneklerden bazıları diğerlerinden daha etkilidir, bu nedenle yatırım getirinizi özenle takip ettiğinizden emin olun.

İşte dikkate alınması gereken bazı ücretli reklam faktörleri:

 • Web sitenizi daha önce ziyaret etmiş kişileri hedefleyerek yeniden pazarlama reklamlarıyla başlayın . Facebook’taki ürün DPA reklamları son derece etkili olabilir.
 • Facebook Reklamlarını yeni bir kitle bulmak için kullanırken (potansiyel oluşturma), 2,5: 1 oranında bir reklam harcaması getirisi (ROAS) hedefleyin.
 • Google PPC son derece rekabetçi ve maliyetli olabilir. Hedeflediğiniz anahtar kelimelere çok dikkat edin ve 3: 1 ROAS’ı hedefleyin.
 • Google Alışveriş , ürün kataloğunuzu Google Alışveriş motoruyla senkronize ederek satış oluşturmanın mükemmel bir yolu olabilir. Bu, niş ürünler için iyi sonuç verir – büyük perakendecilerle rekabet ettiğiniz için emtiaların Google Alışveriş’te satılması zordur.

Google’da ve sosyal medya kanallarında ücretli reklamcılığın birçok veriye erişmenizi sağladığını unutmayın, bu nedenle doğru kitle segmentlerini hedeflediğinizden ve bu verileri kendi yararınıza kullandığınızdan emin olun.

Özet Olarak

E-ticarette başarı, harika bir ürünle başlar.

Marka hikayenizin kalbi haline gelen, pazarlama çabalarınıza yardımcı olan ve satış yaptığınız kitleyi belirleyen üründür.

Çevrimiçi satış için niş bir ürün seçerken, bir sıkıntı noktasını çözmeli, nişe özgü olmalı, bir isteği yerine getirmeli ve marka potansiyeline sahip olmalıdır. Ayrıca kar marjlarınızı, rakiplerinizi ve e-ticaret iş modelinizi de hesaba katmanız gerekir.

Her şey düşünüldüğünde, ürün sizde bir tutku uyandırmalıdır. Başkalarının ürününüzden keyif alması fikri, sizi e-ticaret başarısına ulaştıracak bir ivme oluşturmalıdır.

Kendi ürününüzü satmak ve çevrimiçi bir girişimci olmak çok zor bir iştir.

Ama sadece sizin yarattığınız bir ürün fikri ile binlerce (veya milyonlarca) insanın hayatını değiştirmenin hissini hayal edin.

Bu kılavuz, niş bir ürüne karar vermenize yardımcı oldu mu? E-ticaret ürünlerinizi satmanıza yardımcı olan başka faktörler var mı? Aşağıdaki yorumlarda bana bildirin.

Armyyazılım.com İbrahim BOZKURT

Herhangi bir sorunuz ve öneriniz varsa, yorumlar kısmında bize bildirin!Eğer yazılım ile ilgileniyorsanız sizde bizlere katılıp makaleler yazabilir video içerikler üretebilirsiniz. Sizlerle birlikte bizde büyük bir ekip olabiliriz.

Ayrıca İnstagram hesabımızı takip edebilir  bize  Twitter ’dan da yazabilirsiniz.

Bu platformlardan herhangi birinde hsabınız yok ise telaşa gerek yok. İstediğiniz soruyu yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlginizi çekebilir…

Tüm HTML Kodları ve Açıklamaları!

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz…bigcommerce eticaret eticarete başla eticarete başlamak eticarete nasıl başlanır facebook facebook marketplace shopify sosyal medya twitter woocommerce
2 sene / OKUMALIK


Yorumlar