ArmyYazılım

Her WordPress Blogunda Olması Gereken 11 Önemli Sayfa!

Ekim 25, 2019 | İbrahim Bozkurt

Her-WordPress-Blogunda-Olmasi-Gereken-11-Onemli-Sayfa
Her WordPress Blogunda Olması Gereken 11 Önemli Sayfa!

Sayfalar, blogunuz hakkında normal blog gönderilerinizi etkilemeden yararlı bilgiler eklemenizi sağlar. Bu yazıda, her WordPress blogunun sahip olması gereken en önemli sayfaları paylaşacağız.

Neden WordPress Blogunuza Sayfa Eklemeliyiz?

WordPress, gönderiler ve sayfalar olarak adlandırılan iki varsayılan içerik türüyle birlikte başlar.

Yayınlar blog makaleleri yazmak için kullanılırken, normal blog gönderim programınızın bir parçası olmayan içerik oluşturmak için sayfalar kullanılır.

Sayfalar genellikle çok sık değişmesi gerekmeyen statik içerik eklemek için kullanılır. Örnek olarak, hakkımızdaki sayfasını verebiliriz.

Bu içeriği blog yayınlarınızdan ayrı tutmak, kullanıcıların kolayca keşfetmesi için faydalıdır.

Ayrıca, sayfalarınızı kolayca yönetebilir, yeniden düzenleyebilir, gezinme menülerinize ekleyebilir ve hatta her sayfa için özel düzenler oluşturmak üzere sayfa oluşturucuları kullanabilirsiniz.
İsterseniz, WordPress blogunuzda kullanabileceğiniz bazı blog sayfası fikirlerine bir göz gezdirelim;

1.WordPress Hakkımızda Sayfası

İnternet üzerindeki hemen hemen tüm web siteleri için bu sayfa olmalıdır.

Bir iş blogunuz veya tek yazarlı bir kişisel blogunuz olsun, bu sayfayı “Hakkımızda” veya “Hakkımda” olarak adlandırabilirsiniz.

Bu sayfayı, kullanıcıları web sitesinin arkasındaki kişiler, amacı, misyonu, değerleri ve kullanıcıların blog’unuzda ne bulması gerektiğini anlatmaları için kullanabilirsiniz.

Bu sayfa ile insanlar sahne arkasındaki gerçek insanları tanıdıkça kitleniz arasında güven oluşturmanıza yardımcı olur.

2.WordPress İletişim Sayfası

Blog okuyucularınız, reklamverenleriniz ve potansiyel iş ortaklarınızın iletişim bilgilerinizi bulması gerekir.

Bir iletişim sayfası, kullanıcıların bir mesajı hızlı ve kolay bir şekilde göndermesine veya blogunuzda herkese açık bir yorum bırakmadan sizinle nasıl bağlantı kurabileceğini öğrenmesine olanak tanır.

Kullanıcıların sizinle iletişim kurmasını kolaylaştırmak için bir iletişim formu eklemeniz gerekecek .

Bununla birlikte, sizinle bağlantı kurmanın daha fazla yolunu sunmak için e-posta adresinizi , konum haritanızı ve sosyal medya profillerinizi de ekleyebilirsiniz .

3.WordPress Yasal Uyarı Sayfası

Bu sayfa, kullanıcılara blogunuzdan nasıl para kazandığınızı bildirebileceğiniz yerdir.

Örneğin, banner reklam görüntülerseniz veya satış ortağı ürünlerini tanıtıyorsanız, kullanıcılara içeriğinizin para kazanma şeklini bu şekilde bildirebilirsiniz.

4.WordPress Gizlilik Politikası Sayfası

Gizlilik politikası sayfası, kullanıcıları web sitenizde topladığınız veriler hakkında ve siz ve diğer üçüncü tarafların bu verileri nasıl kullanabileceği hakkında bilgilendirir.

Herhangi bir kullanıcı verisi toplamıyor olsanız bile, web sitenizdeki Google Analytics gibi üçüncü taraf araçlar yine de çerezleri ayarlayabilir.

Google AdSense kullanıyorsanız , web sitenize bir gizlilik politikası sayfası eklemeniz gerekir .

Birçok gizlilik politikası şablonu ve jeneratörü çevrimiçi olarak bulabilirsiniz.

Alternatif olarak, gizlilik politikası sayfamıza da göz atabilir ve kendiniz oluşturmak için kullanabilirsiniz.

5.WordPress Hizmet Şartları Sayfası

Bir çevrimiçi mağaza çalıştırırsanız veya blogunuzda hizmetler sunuyorsanız, bir hizmet sayfası şartlarına ihtiyacınız var.

Bu yasal bir belgedir, bu yüzden profesyonel yasal yardım almak şiddetle tavsiye edilir.

Kullanabileceğiniz çevrimiçi şablonlar da vardır, ancak bunu kendi sorumluluğunuzda yapın.

Web sitenizde sağlanan bilgi ve hizmetlerin kötüye kullanılması durumunda yükümlülüğünüzü sınırlandırmanızı sağlar.

Ayrıca, telif hakkı ve ticari marka ile ilgili sorumlulukları ve web sitenizi, ürününüzü veya hizmetlerinizi nasıl kullanabilecekleri konusunda kullanıcıları bilgilendirmek için de kullanılabilir.

6. Buradan Başlayın Sayfası

Blogunuz büyüdükçe, ön sayfanızda gösterilecek çok daha fazla içeriğiniz olacak.

Bu, yeni kullanıcılara blogunuzdan en iyi şekilde nasıl yararlanabilecekleri konusunda biraz kafa ağrıtabilir. Buradan Başlayın burada devreye giriyor.

Bu sayfanın amacı, yeni kullanıcıları en yararlı içeriğinize yönlendirmektir.

Bu, kullanıcılara içeriğinizden nasıl yararlanabileceklerine dair net bir fikir verir ve ilk önce hangi kaynakları kontrol etmesi gerektiğini gösterir.

7.WordPress Ürünler / Hizmetler Sayfası

Ürünleri satmak için WooCommerce gibi bir e-ticaret platformu kullanıyorsanız , otomatik olarak navigasyon menülerinize ekleyebileceğiniz bir mağaza sayfası oluşturacaktır.

Öte yandan, bir eTicaret eklentisi kullanmadan ürün satıyorsanız veya hizmetler sunuyorsanız, onlar için bir ürün veya servis sayfasına ihtiyacınız olacak.

Ayrı ürünler için tüm ürünlerinizi ve alt sayfalarınızı daha ayrıntılı bir şekilde listelemek için bir üst sayfa da oluşturabilirsiniz .

8.WordPress Özel 404 Sayfa

WordPress , belirli bir içerik parçasını bulamadığında 404 hata sayfasını otomatik olarak görüntüler .

Normalde, 404 sayfası çok sade ve çok kullanışlı değil. Bu düz sayfayı özel bir 404 hata sayfasıyla değiştirebilir ve kullanıcılarınıza içerik keşfetmek ve göz atmaya devam etmek için daha fazla fırsat tanımış olursunuz.

9.WordPress Arşiv Sayfası

WordPress otomatik olarak bir tarih, kategori ve etiket tabanlı arşivler oluşturur.

Bununla birlikte, bilgiler farklı sayfalarda dağılmıştır ve kullanıcılarınızın en değerli içeriğinizin kuş bakışı görmesine olanak tanımayabilir.

Özel bir arşiv sayfasının geldiği yer burasıdır. Popüler yayınlarınızı, küçük arşivlerinizi , en üst kategorileri, etiketleri ve daha fazlasını görüntülemek için kullanabileceğiniz basit bir sayfadır .

10. Reklam Sayfası

Birçok blog, yalnızca içeriklerinden para kazanmak için reklamlara başvurur. Bunu yapmanın en kolay yolu, Google AdSense’e kaydolmaktır .

Ancak, reklam alanlarını doğrudan reklamverenlere de satabilirsiniz.

Bunu yapmak için, kullanılabilir reklam alanları, ortalama aylık sayfa görüntülemeleriniz ve kitle demografiniz hakkında bilgi içeren bir ‘Reklam’ sayfası oluşturmanız gerekir.

Sonunda bir iletişim formu eklemeyi unutmayın, böylece reklamverenler sizinle hızlı bir şekilde iletişim kurabilir.

Web sitenizdeki reklamları görüntülemek ve yönetmek için bir WordPress reklam yönetimi eklentisine ihtiyacınız olacak.

AdSanity’yi kullanmanızı öneririz. Çünkü, reklamları kendi kendilerine barındırılan veya Google AdSense gibi üçüncü taraf reklamları olup olmadığını kolayca yönetmenize olanak tanır .

11. Bize Yaz Sayfası

Çok yazarlı bir WordPress blogu çalıştırıyorsanız ve daha fazla yazar arıyorsanız, o zaman ‘Bize Yaz ’ sayfası oluşturmanız gerekir.

Bu sayfa, web sitenizdeki yazma fırsatlarını keşfetmek için blog izleyen kullanıcılara izin vermektedir.

Kullanıcılara blogunuzun ne hakkında olduğunu ve ne tür bir içerik aradığınızı söylemek için bu sayfayı kullanabilirsiniz.

En önemlisi, blogunuzda yazarak nasıl yararlanacaklarını onlara bildirin. Kullanıcıların size hızlıca mesaj göndermesi için bir iletişim formu eklemeyi unutmayın.

İsterseniz okuyabilirsiniz:

WordPress’in ilk .htaccess dosyası!

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter  ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz …arşiv sayfası bize yaz sayfası buradan başlayın sayfası gizlilik politikası sayfası hakkımızda sayfası hizmet şartları politikası iletişim sayfası özel 404 sayfası reklam sayfası ürünler / hizmetler sayfası wordpress wordpress sayfalar yasal uyarı sayfası
3 sene / WordPress


Yorumlar