ArmyYazılım

HTML cite Etiketi ve Örnek Kullanımı!

Temmuz 25, 2021 | İbrahim Bozkurt

HTML Cite etiketi bir çalışmanın başlığını tanımlamak için kullanılan etikettir. Kimi zaman bir tablonun adını kimi zaman bir tezin başlığını kimi zaman bir şarkının adını kimi zamanda bir sanat eserinin ismini belirtmek için kullanırız.

HTML cite Etiketi
HTML cite Etiketi

HTML cite Etiketi Tanım ve Kullanım

Cite etiketi tanımlar sanatsal çalışmanın başlığı (örneğin bir kitap, bir şiir, bir şarkı, bir film, bir resim, bir heykel, vs.).

See the Pen by ArmyYazılım (@armyyazilim) on CodePen.

Not: Bir kişinin adı bir eserin başlığı değildir.

Öğedeki metin <cite> genellikle italik olarak işlenir .

Tarayıcı Desteği

Cite etiketi tüm güncel tarayıcılarda desteklenmektedir.

HTML Cite Etiketi Varsayılan CSS Ayarları

Çoğu tarayıcı, <cite> öğeyi aşağıdaki varsayılan değerlerle görüntüler:

cite { font-style: italic; }

Armyyazilim.com İbrahim BOZKURT

En önemlisi herhangi bir sorunuz ve öneriniz varsa, yorumlar kısmında bize bildirin! Eğer yazılım ile ilgileniyorsanız sizde bizlere katılıp makaleler yazablir veya video içerikler üreteblirsiniz. Sizlerle birlikte bizde büyük bir ekip olabiliriz.

Ayrıca İnstagram hesabımızı takip edebilir  bize  Twitter ’dan da yazabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşarak istediğiniz konularda eğer biliyorsak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Bu platformlardan herhangi birinde hesabınız yok ise telaşa gerek yok. Çünkü İstediğiniz soruyu yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlginizi çekebilir…

Ayrıca Diğer tüm etiketleri ve kullanımını görmek için Tüm HTML Kodları ve Açıklamaları! makalemize bakabilirsiniz. Çünkü Eminiz ki bilmediğiniz , bilmediğimiz o kadar çok html etiketleri var ki şaşıracaksınız.

Ayrıca Java ve Python ile ilgileniyorsanız Java ve Python kategörilerimize de bakmanızı öneririz.

Veya Sıfırdan WordPress teması yapmak isterseniz WordPress hakkında derin bilgiler edinmek istiyorsanız WordPress kategorimize bakablrsnz.

Ayrıca Css öğrenip istediğiniz tasarımları yapmak isterseniz Css kategorimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Veya JavaScript öğrenip projelerinizi daha dinamik hale getirmek istiyorsanız JavaScript kategorimize bakmanızı öneririz.

En önemlisi bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz…cite etiketi css css italik html html cite
1 sene / HTML


Yorumlar