ArmyYazılım

Html Code Etiketi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Temmuz 30, 2021 | İbrahim Bozkurt

Html code etiketi içerdiği metni bilgisayara bir kod parçası olarak tanıtır. Temel kullanımında p etiketinin içinde kullanıldığı zaman metni bölmez ya da metnin düzenini bozmaz.

Html Code Etiketi Nedir ve Nasil Kullanilir
Html Code Etiketi Nedir ve Nasıl Kullanılır

Kendisine göre temel bir biçimi vardır. Css ve style ile istediğiniz şekli ve görselliği sağlayabilirsiniz.

Html Code Tanım ve Kullanım

<code> Etiket bir bilgisayar kodu parçasını tanımlamak için kullanlr. İçindeki içerik, tarayıcının varsayılan monospace yazı tipinde görüntülnr.

See the Pen by ArmyYazılım (@armyyazilim) on CodePen.

Varsayılan CSS Ayarları

Html Code etiketini Çoğu tarayıcı, <code>öğeyi aşağıdaki varsayılan değerlerle görüntüler:

code {
  font-family: monospace;
}

<code> öğesine stil vermek için CSS kullanın:

See the Pen Html Code Etiketi css ile by ArmyYazılım (@armyyazilim) on CodePen.

Armyyazilim.com İbrahim BOZKURT

En önemlisi herhangi bir sorunuz ve öneriniz varsa, yorumlar kısmında bize bildirin! Eğer yazılım ile ilgileniyorsanız sizde bizlere katılıp makaleler yazablir veya video içerikler üreteblirsiniz. Sizlerle birlikte bizde büyük bir ekip olabiliriz.

Ayrıca İnstagram hesabımızı takip edebilir  bize  Twitter ’dan da yazabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşarak istediğiniz konularda eğer biliyorsak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Bu platformlardan herhangi birinde hesabınız yok ise telaşa gerek yok. Çünkü İstediğiniz soruyu yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlginizi çekebilir…

Ayrıca Diğer tüm etiketleri ve kullanımını görmek için Tüm HTML Kodları ve Açıklamaları! makalemize bakabilirsiniz. Çünkü Eminiz ki bilmediğiniz , bilmediğimiz o kadar çok html etiketleri var ki şaşıracaksınız.

Ayrıca Java ve Python ile ilgileniyorsanız Java ve Python kategörilerimize de bakmanızı öneririz.

Veya Sıfırdan WordPress teması yapmak isterseniz WordPress hakkında derin bilgiler edinmek istiyorsanız WordPress kategorimize bakablrsnz.

Ayrıca Css öğrenip istediğiniz tasarımları yapmak isterseniz Css kategorimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Veya JavaScript öğrenip projelerinizi daha dinamik hale getirmek istiyorsanız JavaScript kategorimize bakmanızı öneririz.

En önemlisi bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz…css html html code etiketi html kod etiketi wordpress
1 sene / HTML


Yorumlar