ArmyYazılım

HTML Dialog Etiketi ve Örnek Kullanımı!

Ocak 26, 2022 | İbrahim Bozkurt

HTML Dialog Etiketi bir iletişim kutusu veya alt pencere oluşturmamıza yarayan etikettir. Bir web sayfasında açılır iletişim kutuları ve modlar oluşturmaya yarar.

HTML Dialog Etiketi ve Ornek Kullanimi
HTML Dialog Etiketi ve Örnek Kullanımı

Kullanımı yaygın olmamakla beraber Arama motorlarının websitenizde oluşturulan dialog etiketini ve onun içindeki bilgileri asıl sayfadaki içeriklerden ayırması için kullanılır.

Yapay zeka destekli bir web dünyasına giriş yaptığımızdan dolayı yapay zekanın websitemiz hakkında doğru bilgiye erişmesi için yine de kullanılabilecek bir etikettir.

HTML Dialog Etiketi Tanımı ve Kullanımı

HTML Dialog Etiketi içinde kullandığımız “open” özniteliği pencerenin açılr halde gelmesini ve kullanıcıların da bu pencereyi görmesini sağlar.

Eğer “open” özniteliğini kullanmazsak kullanıcılar bu pencereyi göremez. Yapay zeka yinede bu etiketi ve içindeki içeriği okuyup yorumlayablir. Sizde eğer kullanıcıların görmesini istemezseniz “open” özniteliğini kaldırabilirsiniz.

Öznitellikler

ÖznitelikDeğerAçıklama
openopenDiyalog öğesinin etkin olduğunu ve kullanıcının onunla etkileşime girebileceğini belirtir.

Tarayıcı Desteği

Safari hariç tüm güncel tarayıcılar tarafından desteklenmektedir.

İyi çalışmalar dileriz.

Diğer makalelerde görüşmek üzere hoşçakalın!

İlginizi çekebilir…

WordPress Kişisel Blog Temaları! (Ücretli – Ücretsiz)

Bunun yanında Website SEO Optimizasyon Kontrolü yazımıza bakabilirsiniz. Bununla birlikte Website Analitik (Trafik) Bilgilerini Gösteren En İyi 7 Araç yazımıza da bir göz atabilirsiniz.

Ayrıca çok aranan eklentilerden WordPress Yıldız Derecelendirme (Değerlendirme) Eklentisi yazımıza bakabilirsiniz. Bununla birlikte WordPress WooCommerce Özel Ürün Oluşturucu Eklemek makalemize de bakabilirsiniz. Veya en popüler araçlardan WooCommerce Müşteri İlişkileri Yönetimi Araçları makalemize de bakmalısınız.

Ayrıca bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz …css html html dialog etiketi html5 wordpress
8 ay / HTML


Yorumlar