html # html nedir # html5

HTML Nedir ve Nasıl Çalışır? (Adım Adım Açıklama)

İbrahim Bozkurt
HTML
resimsiz yazı

HTML, “Hyper Text Markup Language” kısaltmasıdır. HTML, Web sayfaları için standart biçimlendirme dilidir. HTML öğeleri, HTML sayfalarının yapı taşlarıdır.

HTML Nedir? HTML, web sitesi oluşturmaya izin vermek için tasarlanmış bir bilgisayar dilidir. 

HTML Nedir ve Nasıl Çalışır?
HTML Nedir ve Nasıl Çalışır?

Bu sayede web siteleri daha sonra İnternete bağlı olan herhangi biri tarafından görüntülenebilir.

Bir oturuşta çoğu insan için erişilebilir olan temel bilgilerle, öğrenmesi nispeten kolaydır ve oluşturmanıza izin verdiği şeylerde oldukça güçlü.

Büyüyen İnternet izleyicisinin talep ve gereksinimlerini , dili tasarlamak ve sürdürmekle görevli olan »W3C yönetimi altında yerine getirmek için sürekli revizyon ve evrim geçirilmektedir.

HTML nedir, nasıl çalışır?

HTML nedir, nasıl çalışır?

HTML, site yazarı tarafından bir metin dosyasına yazılan bir dizi kısa koddan oluşur – bunlar etiketlerdir. Metin daha sonra bir html dosyası olarak kaydedilir ve Internet Explorer veya Google Chrome gibi bir tarayıcıdan izlenir .

Bu tarayıcı dosyayı okur ve metni görünür bir formata çevirir ve sayfayı yazarın istediği gibi oluşturur.

Kendi HTML kodunuzu yazmak, vizyonunuzu oluşturmak etiketlerin doğru kullanılmasını gerektirir.

HTML sayfaları oluşturmak için ilkel metin editöründen güçlü grafiksel editöre kadar her şeyi kullanabilirsiniz.

HTML ‘de Etiketlerin Anlamı Nedir?

Etiketler normal metni HTML kodundan ayıran şeydir. Bunları arasındaki sözcükler olarak biliyor olabilirsiniz.

Yalnızca tarayıcınıza sayfada neler oluşturulacağını söyleyerek; resimler, tablolar ve diğer şeyler gibi harika şeylere izin verir.

Farklı etiketler farklı işlevleri yerine getirir. Etiketlerin kendilerini, sayfanızı bir tarayıcıda görüntülediğinizde görüntüleyemezsiniz, ancak efektleri ile görülür.

En basit etiketler, bazı metinlere biçimlendirme uygulamaktan başka bir şey yapmaz, şunun gibi:

<strong>Türkiye</strong> kodlama öğreniyor.

Yukarıdaki örnekte, <strong> etiketler bir metnin etrafına sarılmış ve bunların etkisi, içerdiği metnin sıradan bir web tarayıcısı üzerinden görüntülendiğinde kalınlaştırılması olacaktır.

Öğrenmek zaman Alıyor mu?

Ondan ne istediğine bağlı. HTML’i bilmek, istediğiniz tasarım ile ilgili verileri anlamak ve okumak sadece birkaç gününüzü alır.

Bir saat içinde temel bilgileri alabilirsiniz .

Etiketleri öğrendikten sonra HTML sayfaları oluşturabilirsiniz.

Ancak, HTML kullanmak ve iyi web siteleri tasarlamak farklı bir hikaye, bu yüzden size HTML Kaynak kodunu öğretmekten daha fazlasını yapmaya çalışıyoruz – bu yüzden de olabildiğince çok öneri eklemek istiyoruz.

İyi web sitesi tasarımı yarı beceri ve yarı yetenektir. Öğrenme teknikleri ve etiket bilgilerinizin doğru kullanımı, çalışmanızı büyük ölçüde geliştirecek ve genel tasarımın ve ulaşmaya çalıştığınız kitlenin iyi anlaşılması web sitenizin başarı şansını artıracaktır.

Neyse ki, bunlar üzerinde çalışmaya istekli olduğunuz sürece daha iyi web siteleri yayınlayabilmeniz için bunlar araştırılabilir ve anlaşılabilir.

Kendi web sitenizi çalıştırmanın bir sonucu olarak öğreneceğiniz beceriler etkileyicidir. Grafik tasarım, tipografi ve bilgisayar programlamanın özelliklerini öğreneceksiniz.

Genel olarak bilgisayarlarla verimliliğiniz artar. Ayrıca tanıtım hakkında da bilgi edinirsiniz ve bazı izleyiciler için yazmaya adapte olurken yazınız da muhtemelen artar.

Öğrenirken Sürekli çevrimiçi olmak zorunda mıyım?

Tüm web sitenizi çevrimdışı olarak kodlayabilirsiniz, hepsini kendi bilgisayarınıza kaydedebilir ve ardından tüm dosyaları web’e aktarabilirsiniz.

Sonra ne zaman yeni içeriğiniz varsa, bunu sitenizin mevcut çevrimiçi sürümüne ekleyin. Bu gerçekten oldukça basit.

HTML ‘in yapamayacağı bir şey var mı?

Tabii ki, ancak web sitelerinin popüler hale gelmesi ve ihtiyaçların artması nedeniyle, yeni şeylerin ortaya çıkması için pek çok diğer destek dili oluşturulmuştur, ayrıca HTML, iyileştirmeler yapmak için birkaç yılda bir değiştirilir.

Basamaklı Stil (CSS) Sayfaları, sayfalarınızın nasıl sunulduğunu kontrol etmek ve sayfaların daha erişilebilir olmasını sağlamak için kullanılır.

Temel özel efektler ve etkileşim, temel HTML’ye çok fazla güç katan JavaScript tarafından sağlanır .

JavaScript ve CSS gibi birçok güçlü yardımcılar ile istediğiniz projeyi tasarlayabilirsiniz yeterki hayaliniz olsun.

İlginizi çekebilir…

WordPress Kişisel Blog Temaları! (Ücretli – Ücretsiz)

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ArmyYazilim