içerik # içerik nasıl yazılır # seo uyumlu içerikler nasıl yazılır. # web site içerikleri nasıl yazılır

İçerik Nasıl Yazılır? (Bir WebSitesi için 9 Adımda)

İbrahim Bozkurt
YAZILIMA DAİR!
İçerik Nasıl Yazılır? (Bir WebSitesi için 9 Adımda)

İçerik nasıl yazılır? Her düz yazı türünün kaliteli olabilmesi için yazım kuralları olduğu gibi Web Sitelerdeki içerikler için de kurallar ve düzenler var.

İçerik nasıl yazılır? Bir web sitesi için nasıl içerik yazılacağı, yeni içerik pazarlamacılarının karşılaştığı en büyük sorulardan biridir.

İçerik Nasıl Yazılır? (Bir WebSitesi için 9 Adımda)
İçerik Nasıl Yazılır? (Bir WebSitesi için 9 Adımda)

Notlarınıza bakıyor olabilir ve hepsini nasıl etkili ve güzel bir web kopyasına dönüştüreceğinizi merak ediyor olabilirsiniz.

Aslında, açılış sayfaları da dahil olmak üzere web sitesi içeriği yazmayı öğrenmek için doğru yere geldiniz.Burada büyük adımlar atacağız.

Ayrıca, etkili, güçlü ve sonuç odaklı web sayfaları oluşturmak için anahtar kelime araştırmasını, arama motoru optimizasyonunu ve kopyalanmayan sayfa öğelerini nasıl kullanacağınızı göstereceğiz .

İçerik Nasıl Yazılır? Hızlı Bağlantılar

Öğrenmeye hazır mısın? İşte başlıyoruz!

1. Adım: Web Sitesi İçerik Amacını Belirleme

Bir web sitesi için neden yazdığınızı bilmeden iyi içerik yazamazsınız.

Web sitesi içeriği bir ürün mü satıyor? Yeni müşteriler çekmek mi istiyor?

Reklam ve sponsorluğu desteklemek için trafik oluşturuyor mu?

Ürettiğiniz web sitesi içeriğinin asıl amacını öğrendikten sonra, bu hedefe ulaşmanıza yardımcı olacak bir kopya yazmak için daha iyi bir konumda olacaksınız.

Ancak bir web sitesi için tek bir içerik kelimesi bile yazmadan önce, kimin için yazdığınızı bilin.

Adım 2: İçerik için İzleyiciyi Araştırın

Unutma: İnsan okuyucular için yazıyorsun. İnsanlar! Ne söylediğiniz ve nasıl söylediğiniz aşağıdaki gibi şeylere bağlı olacaktır:

 • Uzmanlık düzeyleri. Web sitenizdeki ile uzman kişilere hitap ediyorsanız acemilere içerik oluşturur gibi içerik oluşturmayın.
 • Gerçekten bilmek istedikleri şey. Bu, etkili web sitesi içeriği yazmak için temeldir. Çünkü sorularını herkesten daha iyi cevaplayabiliyorsanız, onları müşteri olarak kazanma şansınız daha yüksektir.
 • Sayfaya nasıl ulaşacaklar. Kullanıcılarınızın nereden geldiğini veya sayfanıza girdiklerinde ne arayabileceklerini anlamak, içeriğinizi nasıl konumlandırdığınızı gösterebilir.
 • İlgi alanları Kitlenizin, oluşturduğunuz açılış sayfasının ötesinde neye ilgi duyduğunu bilmek, sitenizi meşgul etmek için web sitenizin içeriğine hangi öğeleri ekleyeceğinizi bilmenize yardımcı olabilir.

Kitlenizi nasıl araştırıyorsunuz?

Web sitenizin hedef kitlesini araştırmanın birkaç yolu vardır . Alexa bunun için bazı yararlı araçlar sunuyor.

Örneğin, Kitle Çakışması, ziyaretçilerinizin ziyaret etmesi muhtemel diğer siteleri gösterir. İzleyici İlgi Alanları ayrıca, ilgilenmeleri muhtemel olan konuları gösterir.

İçerik için İzleyiciyi Araştırın
İçerik için İzleyiciyi Araştırın

Kitlenizi araştırmanın diğer yolları, doğrudan soru sorma, web sitenizde gerçekleştirdikleri eylemleri analitik programınızda görüntüleme ve en iyi müşterileriniz arasında ortak özellikler arama sayılabilir.

Rakiplerinizi araştırmak da önemli bilgiler sağlayacaktır.

Adım 3: İçerik için Rekabet Eden Web Sitelerini Araştırma

İyi web sitesi içerik yazımı, rekabet ortamının kapsamlı görünümüne dayanır.

Sitenizi rakipleriniz ile karşılaştırmak, yazdığınız web kopyasını etkileyebilecek önemli bilgiler sağlar. 

İşte nedeni :

 • Ziyaretçileriniz de rakiplerinizin web sitelerini ziyaret ediyor. Orada ne okuduğunu öğrenin, böylece web sitenizde bir duruş sergileyebilir veya farklı bir şeyler önerebilirsiniz – daha iyi -.
 • Web sitesi içeriğindeki endüstri eğilimlerini belirlemenize yardımcı olur. Stratejik kaymaları veya yeni taktiklerin rakiplerini erken tanımak yerine, daha önce denemek için kullanabileceklerini görebileceksiniz.
 • Performansınızı ölçmek için rakip verilerini kullanabilirsiniz . Rakiplerinizin sitelerinin sıraladığı trafik, geri bağlantılar ve anahtar kelimeler hakkında bilgi edinin, böylece her ay karşı ölçmek için gerçekçi hedefler belirleyebilirsiniz.
 •  Hakkında yazılacak yeni içerik konularına ilham verebilir. Parmaklarınızın ucunda bir fikir kaynağına sahip olduğunuz için şükredeceksiniz.

Bu keşif aşaması, yazmadan önce seçeneklerinizi değerlendirmenize yardımcı olur.

Rakipleri nasıl araştırıyorsunuz?

Amazon Alexa bazı yararlı rekabet analizi araçları sunar . İyi bir rakip listesi bulmak için Kitle Örtüşme aracını kullanın.

Bu listeye girdikten sonra, rakip web sitelerini çeşitli yollarla analiz edin.

Rekabet Eden Web Sitelerini Araştırma
Rekabet Eden Web Sitelerini Araştırma

Örneğin, rakiplerinizin Rakip Anahtar Kelime Matrisini kullanmak için trafik aldıkları anahtar kelimeleri bulabilirsiniz .

Bu bilgilerle sektörünüzün SEO açısından ne kadar rekabetçi olduğunu fark edebilirsiniz.

Bu, web sitenizin içeriğine yaklaşımınızı belirlemenize yardımcı olur.

Tarzlarını, konularını ve nasıl farklılık gösterdiğini anlamak için rakip sitelerin her birini ziyaret ederek biraz zaman geçirin.

Bir not: Bu aşamada, bir bütün olarak rakip web sitelerine bakıyorsunuz. Daha sonra, yazdığınız web sayfalarıyla rekabet eden tek tek sayfalara da bakacaksınız.

Artık hedef kitlenizi ve rakiplerinizin içeriğini araştırdığınıza göre, ne söylemek istediğinize dair bir fikriniz olacak.

4. Adım: İçerik ile Websitenizin gegenl uyumluluğu

Web sitesi içeriği yazmaya başlamadan önce, tüm sayfaların birlikte nasıl çalıştığıyla ilgili bir planınızın olduğundan emin olun.

Bir web sitesini elden geçiriyorsanız veya yenisini oluşturuyorsanız, tel kafes oluşturmayı yararlı bulabilirsiniz.

Bu, sayfaların bir listesini ve içerecekleri konuları çizmek kadar basit olabilir.

Düşünün:

 • Hangi sayfalara ihtiyacınız olacak ve her birinin amacı
 • İnsanlar her sayfaya nasıl geçecek?

Web sitesi içeriği çeşitli şekil ve boyutlarda gelir. Uzun form içerikten ve blog yayınlarından kenar çubuğu bulanıklarına ve ürün açıklamalarına kadar, içeriğinizin web kopyası farklı amaçlara hizmet etmek için çeşitli şekillerde hazırlanır ve görüntülenir.

Adım 5: Her Sayfa İçin İçerik Yazın

Artık web sayfalarınız için kopya yazma adımlarını incelemenin zamanı geldi. Yazacağınız sayfanın amacını anlayarak başlayın.

Sayfanın Amacını Tanımlayın.

Web sitenize bir sayfa için içerik yazmadan önce sayfanın hangi amaca hizmet edeceğine karar verin. Farklı sayfaların farklı hedefleri olacaktır.

Web sitenizin içeriğini nasıl yazacağınızı düşünürken, her sayfadaki kopyanın amaçlanan amacına hizmet ettiğinden emin olun.

Örneğin, ana sayfanız sitenize ana giriş işlevi görür ve kişilerin kim olduğunuzu ve bir bakışta ne yaptığınızı anlamalarına yardımcı olur.

Bu, ana sayfa içeriğinizin, insanlara en önemli kavramlar hakkında biraz bilgi vermesi ve insanların daha sonra nereye gideceklerini bulmalarına yardımcı olması gerektiği anlamına gelir.

Siz de açılış sayfaları için web sitesi içeriği yazıyor olabilirsiniz . Unbounce , açılış sayfalarını “tek ve odaklanmış bir amaç için tasarlanmış” sayfalar olarak tanımlar .

Kullanıcının harekete geçmesini sağlamak için tasarlanmış ve aşağıdaki amaçlardan biri için oluşturulmuştur:

 • Tıklamalar: kullanıcıyı başka bir web sayfasına yönlendirmek için tasarlanmış bir sayfa
 • Müşteri adayı oluşturma: Kullanıcının bilgilerini bir tercih formuna girmesi için yönlendiren bir sayfa
 • Satın Alma: kullanıcının bir satın alma yapmasını sağlamak için tasarlanmış bir sayfa

Blog gönderileri de web sitesi içeriğidir, ancak amaçları genellikle marka bilincini eğitmek ve oluşturmaktır .

Zaman damgalı sayfalar genellikle topikal, zamanında, mevsimsel veya haber değeri taşıyan bir şeyle ilişkilendirilirken, açılış sayfaları genellikle yeşil olmayan sayfalardır.

Sayfalarınızdan bazıları çevrimiçi arama yapan kişilerden trafik çekmek üzere tasarlanmış olabilir.

İçeriğinizin amacı arama yapmaksa, yazınızda hedeflemek için iyi bir anahtar kelime seçin.

Sayfa için En İyi Anahtar Kelimeyi Bulun.

Anahtar kelime, arama motorlarının sayfanızla ilişkilendirmesini istediğiniz birincil terimdir.

Yazmaya başlamadan önce, hedeflenecek en iyi anahtar kelimeyi tanımlayın .

En iyi anahtar kelimeyi nasıl buluyorsunuz?

Sayfanız için en iyi anahtar kelimeyi tanımlamak için, Alexa Anahtar Kelime Zorluk aracını kullanın .

Sayfanızın konusuyla ilgili bir kelime öbeği veya terim girin. Arama sonuçlarını , ifadenizle yakından ilişkili, kullanıcılar arasında popüler olan ve sitenize trafik çeken bir terim ile yakından ilişkili olmayan düşük anahtar kelimeler olan terimlerle sınırlandırmak için filtreyi kullanın .

Alexa’nın Anahtar Kelime Zorluğu, “içerik takvimi” anahtar sözcüğü için eylem filtreleri.
Alexa’nın Anahtar Kelime Zorluğu, “içerik takvimi” anahtar sözcüğü için eylem filtreleri.

Raporu görüntüleyin ve rekabetçi erişiminiz içinde olan (rapordaki cıvata simgesiyle gösterilir) ve arama yapanlar tarafından yaygın olarak kullanılan (popülerliği yüksek olan) bir anahtar kelime seçin.

Bu terimi sayfanıza birincil anahtar kelime olarak atayın.

En iyi anahtar kelimeyi nasıl buluyorsunuz?
En iyi anahtar kelimeyi nasıl buluyorsunuz?

Anahtar kelime keşfini yaptıktan ve birincil anahtar kelimenizi seçtikten sonra, bir web sitesi için içerik yazma hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Popüler ve Rekabetçi Sayfaları Araştırın.

Sayfanız hangi sayfalarla rekabet edecek? Bunu biliyorsanız, daha iyi bir sayfa oluşturmak için fırsatları tespit edebilirsiniz.

Bunu yapmanın bir yolu, hedef anahtar kelimenizi Google’a girmeniz ve sonuçların bir sayfasında şu anda hangi sitelerin gösterildiğini görmektir. Bunları birer birer ele alın ve not edin:

 • Sayfa içeriğinin uzunluğu
 • Sayfalarda ele alınan konular
 • Bilgileri nasıl biçimlendirirler (listelerde veya paragraflarda mı?)

Alanınızdaki hangi sayfaların sosyal medyada popüler olduğunu görmek için Alexa’nın İçerik Keşif aracını da kullanabilirsiniz.

Örneğin, Twitter’da insanlarla rezonans eden sayfalar bulmak, insanların okumak istedikleriyle ilgili değerli ipuçları verebilir.

Alexa'nın Content Exploration aracını kullanarak "elmas takı" teriminin en iyi Twitter içeriği.
Alexa’nın Content Exploration aracını kullanarak “elmas takı” teriminin en iyi Twitter içeriği.

Şimdi, ilerleyebileceğiniz içerik türü hakkında iyi bir fikir sahibi olmalısınız. Sayfaların içeriğini hazırlamaya başlamak için hazırsınız.

Bir Anahat Yazın ve Kaynakları Toplayın.

Bir web sitesinde iyi içerik yazmak için ilk önce içeriğiniz hakkında bir taslak oluşturun.

Taslağınızı formüle etmeye yardımcı olmak için kuruluşunuzdaki konu uzmanları ve satış personeli ile yapılan görüşmeler için zaman ayırıp fikir ve kaynakları toplayın.

Ardından, web sayfası kopyasının ilk taslağını oluşturun.

Sayfa Kopyasını Yaz

Yazmaya dalın. Web sitesi sayfalarınız için içerik yazarken, bu ipuçlarını aklınızda bulundurun.

 • Başlamadan önce hedefinizi bilin. Bu yazının başlarında, sayfanızın amacını tanımlama hakkında konuştuk. Yazarken bu amacı aklınızda tutun. Hedef kitlenizi istenen eylemi gerçekleştirmeye itmek amacıyla tüm içeriğinizi oluşturun.
 • Ters piramit kullanın. Bu, okuyucuya başlangıçta en önemli bilgiyi ve en alta doğru daha az önemli bilgiyi vermek anlamına gelir. Ters piramit tarzı, insanların internette okuma biçimine uygundur .
 • Özellikler üzerindeki faydalara odaklanın. Ürünleri, hizmetleri, teşvikleri veya teklifleri vurguladığınızda, okuyucuya onlar için ne olduğunu gösterin. Özellikleri listelemek yerine, her bir özelliğin okuyucuya nasıl faydası olduğunu açıklayın. Örneğin, bir bisikletin dişli sistemi hakkında konuşma; Bisikletin yumuşak bir sürüş sağlama kabiliyeti hakkında konuşun.
 • Dönüşümü açıklar. Okuyucuya, ürünün, hizmetin, teşvikin veya teklifin durumlarını nasıl değiştireceği hakkında bir fikir verin. Harekete geçmeden önce ve sonra yaşamın nasıl olduğunu açıklayın ve okuyucuya bir sonraki adımı attıklarında hayatlarının nasıl iyileşeceğini söyleyin.
 • Kısa ve net olun. Kısa cümleler ve ifadeler kullanın. Okuyuculara karşı kaybedecek karmaşık bir dil kullanmaktan kaçının ve gereksiz veya süslülük içeren herhangi bir bilgiyi kesin. Okuyucunun bilmesi gereken şeyleri söylemeye devam edin.
 • Buzzwords ve jargondan kaçının. Anlamadıkları, üst düzey terminolojiyi kullanarak okuyucuyu karıştırmayın veya kaybetmeyin. Kitlenizin konuştukları dilde kullandıkları dili kullanarak yazın.
 • Madde işaretleri ve biçimlendirme kullanın. Okuyucularınızın, metni parçalayarak kopyanızdaki en önemli noktaları bulmalarına yardımcı olun. Yazı tipi stilleri ve boyutlarındaki madde işaretleri, cüruf, italik ve varyasyonları kullanarak ana noktaları vurgulayın. Çoğu okuyucu tarar, bu nedenle kilit noktaların öne çıktığından emin olun.
 • Doğrudan okuyucuya konuşun. İçerikleriniz, hedef kitlenize yönlendirildiğinde daha etkilidir. Okuyucunuzla şahsen konuşmak için kullanacağınız dili kullanın. “Siz” ve “sizin” sözcüklerini kullanın ve uygun olduğunda “biz” ve “biz” gibi sözcükleri kullanın.
 • Dilbilgisi kurallarından sapın – eğer kulağa doğal geliyorsa. Kopyanızın göze batan dilbilgisi hatalarını içermesini istemeseniz de, sıkı akademik yazma kurallarından uzak durmanız uygundur. Bir cümleyi bir edat ile sonlandırmak veya eksik bir cümle kullanmak daha doğal geliyorsa, kuralları çiğneyin. Ancak, yalnızca kopyaya netlik ve doğal bir ses eklerse kuralları çiğneyin. Sınırları o kadar fazla zorlamayın, kopyanız perdahlanmamış ve özensiz görünecektir.

Sayfayı nasıl sardığınıza özellikle dikkat edin.

Sayfayı Güçlü Bir Harekete Geçirme Çağrısı ile Bitirin.

Bir web sitesi için nasıl içerik yazılacağını öğrenirken, okuyucuyu sayfadan harekete geçmesi için cesaretlendirmenin yollarını düşünmek isteyeceksiniz.

Bir etkinliği başlatmaya yardımcı olmak için, her sayfanın sonunda net bir harekete geçirme ifadesi kullanın.

Okuyucuya tam olarak ne yapmalarını istediğinizi ve neden harekete geçmeleri gerektiğini söylemek için bu ipuçlarını kullanın.

 • Kanıt ekle. Okuyucuları size neden güvenebileceklerini gösterin. İfadeler, istatistikler, veriler, kanıt ve destek sağlayan sosyal medya sözlerini ekleyerek ifadelerinizi yedekleyin.
 • İtirazların üstesinden gelmek. Kendinizi izleyicinizin yerine koyun ve hangi itirazların harekete geçmelerini engellediğini hayal edin. Bu endişeleri giderin ve izleyicilerin teklifinize karşı çıkmalarını imkansız kılmak için ücretsiz denemeler ve para iade garantileri gibi seçenekler sunun.
 • Eylem kelimeleri kullanın. Sayfanızın sonuna ulaştığında kitlenizin az da olsa kafasının karışmasına izin vermeyin. Bir sonraki adıma geçmek için tam olarak ne yapmaları gerektiğini söyleyen eylem kelimeleri (başlangıç, buraya tıklayın, kaydol, ara, doldur, vb.) Kullanan bir harekete geçirme ifadesi ekleyin.

Şimdi sayfanın sonuna değindik, en tepeye bir daha bakmanın zamanı geldi.

Başlığınızı Yeniden Ziyaret Edin.

Kopya üzerinde çalışmaya başladığınızda muhtemelen sayfa için bir başlık yazdınız.

Tüm sayfayı yazdığınızda, sayfayı tekrar ziyaret etmeye ve daha güçlü hale getirmek için ince ayar yapmaya hazır olacaksınız.

Açılış sayfaları için başlık yazmak, blog gönderileri ve makaleler için başlık yazmaktan biraz farklıdır.

Her ikisinin de dikkat çekmesi amaçlanırken, blog gönderileri için başlıklar, okuyucuların bir konuyla ilgilenmesini sağlamak için tasarlanırken, bir açılış sayfasının başlıkları, okuyucuların bir ürün, hizmet, teşvik veya teklifle ilgilenmesini sağlamak için tasarlanmıştır.

Web sitesi içeriği için başlıklar şöyle olmalıdır:

 • Temizle: Küçük programlar veya akıllı başlıklar ara sıra blog gönderileri veya sosyal medya için çalışabilir, ancak bunları açılış sayfası başlıkları için kullanmaktan kaçının. Her zaman noktaya doğru gidin ve sayfanın ne hakkında olduğunu net bir şekilde açıklayın.
 • İlgili: Başlıklar, sayfadaki içerik, harekete geçirme ifadesi ve kullanıcıyı sayfaya yönlendiren bağlantıyla ilgili olmalıdır. İzleyicileri sayfaya getiren harekete geçirme, reklam veya promosyon çağrısının diliyle başlıkları eşleştirin. Ardından, kopyanın geri kalanının ve harekete geçirme ifadesinin sayfanın ana başlığıyla alakalı olduğundan emin olun.
 • Arzu odaklı: Başlığınızı, kullanıcıların sayfanızdan istediklerini elde ettiklerinde gerçekleştirmelerini istediğiniz eylemi tanıtmak için bir fırsat olarak kullanın. Başlıkta, eylemin sağlayacağı ana çözümü, yararı veya sonucu sunun.

Doğru başlıklar sayfanın performansında büyük bir fark oluşturabileceğinden, başlıklar çabanıza odaklanmak için harika bir yerdir.

Adım 6: Sadece yazı olmayan İçerik Öğeleri Ekleme

Web sitesi içeriği yazma kuralları, sadece kopyadan fazlasını içerir. Güçlü, yüksek oranda dönüşüm sağlayan açılış sayfaları ve diğer web sitesi içerikleri oluşturmak için sayfadaki kopyalanmayan öğelere de dikkat edin.

Kavramları gösteren görseller ekleyin (onları tanımlamak için kelimelere dayanmak yerine).

Aşağıdakileri kullanarak sayfayı kırabilir ve okuyucunun gözünü önemli bilgilere çekebilirsiniz:

 • Görüntüler
 • Düğmeler
 • Metin çağrıları
 • Simgeler
 • Beyaz boşluk
 • Gifler
 • Grafikler
 • Videolar
 • Satır sonları
 • Arka plan renkleri ve resimlerindeki farklılıklar

Web sitenizin içeriğini tasarlama ve yazma biçiminde çaba göstermek, ziyaretçilerinizin ihtiyaç duydukları tüm bilgileri bulduğunu hissetme şanslarını arttırma yolunda uzun bir yol kat edecektir.

Adım 7: İçerik te Düzenlemeler Yap

Bir sayfanın içeriğini yazdıktan sonra, birkaç saat için bile olsa, bir kenara koyun. Taze gözlerle geri döndüğünde, iyileştirmenin yollarını göreceksin.

Bu noktada, muhtemelen şunları bulacaksınız:

 • Yazım hataları
 • Zayıf kelime seçimlerini iyileştir
 • Belirsiz olan bölümleri yeniden yazma
 • Başlığı güçlendir
 • Sitenizdeki diğer içeriğe bağlantı verin

Atladığınız şeylere şaşırmış olabilirsiniz. Bu aynı zamanda web sitenizin içeriğini SEO için optimize etmek anlamında da iyi bir zamandır.

Adım 8: İçerik için SEO’yu Optimize Edin

Sayfanın amacına bağlı olarak, kullanıcıların arama yoluyla bulmasını isteyebilirsiniz.Web sitesi sayfaları için içerik yazarken , sayfanızın ana anahtar kelimeniz için sıralanmasına yardımcı olacak SEO uygulamalarını kullanın .

Birincil anahtar sözcüğü içerik boyunca doğal olarak kullanın.

İçeriğinizi yazdıktan sonra, geriye doğru gidin ve anahtar kelimenizi kopya boyunca kullandığınızdan emin olun.

Yaklaşık% 1-2’lik bir anahtar kelime yoğunluğu idealdir, çünkü arama motorlarına sayfanın ne hakkında olduğunu, aynı kelimenin çok fazla kullanımıyla doldurmadan, arama motorlarında sıralama yeteneğinizi olumsuz yönde etkileyebileceğini söylemek yeterlidir.

Anahtar kelimeyi ana metin kopyasında kullanmaya ek olarak, aşağıdaki SEO içerik öğelerinde de kullanın :

 • Sayfa başlığı (sayfada görünen başlık)
 • En az bir alt başlık (H2, H3, H4 vb. ile biçimlendirilmiş kopya)
 • Başlık etiketi (sayfa kodunda gömülü olan 50-60 karakter sayfa başlığı)
 • Meta açıklaması (sayfa kodunda gömülü olan 150-160 karakter sayfa özeti)
 • Image alt etiketleri (bir resmi tanımlayan ve resim düzgün yüklenmiyorsa beliren metin)

Web sitenizdeki diğer sayfalardan gelen yeni sayfaya bağlantı verin.

Hem kullanıcıların hem de arama motorlarının sitenizdeki diğer sayfalardan bağlantı vererek yeni web sitesi içeriğinizi bulmasına yardımcı olun.

Yerinde bağlantılar izleyicilerin ihtiyaç duyduklarını bulmalarına yardımcı olur ve ayrıca arama motorlarına sayfanın ne hakkında olduğunu ve değerinin olduğunu söyleyen sinyaller gönderir.

Ayrıca, bunun yapılması doğal olduğunda, sayfanın birincil anahtar kelimesini içeren bağlantı metnini kullanarak açılış sayfalarına bağlantı verin.

Sayfadaki SEO öğelerini iki kez kontrol edin.

Sayfanızı optimize etseniz bile, fırsatları kaçırmak veya hata yapmak kolay olabilir.

Bir sayfayı düzgün optimize yapmak içinAlexa On-Page SEO Checker’ı kullanabilirsiniz.

Araç, sayfanızı tarar ve hataların nasıl çözüleceğine ilişkin hatalar ve yol tarifleriyle ilgili ayrıntılı bilgi sağlar.

Sayfanızın URL’sini ve birincil anahtar kelimesini On-Page SEO Checker’a girin .

Sayfayı SEO İçin Optimize Edin
Sayfayı SEO İçin Optimize Edin

Sayfanızı değiştirmek, SEO’nuzu iyileştirecek değişiklikler yapmak için raporun talimatlarını kullanın.

Sayfayı SEO İçin Optimize Edin 2
Sayfayı SEO İçin Optimize Edin 2

Adım 9: İçerik lerinizi daha sonra güncelleyin

Bir web sitesi için nasıl içerik yazılacağını öğreniyorsanız, çalışmanızın gerçekten bu noktada başladığını duymak sizi şaşırtabilir.

Site içeriğinizi taze tutmak önemlidir ve şimdi daha sonra nasıl güncelleyeceğinizi planlamanın tam zamanı.

Web Sitenizde A / B Açılış Sayfası İçeriğini Test Etmeyi düşünün.

Özellikle odaklanmış açılış sayfaları yazarken, hangisinin en fazla dönüşüm oluşturduğunu (sayfada istenen işlemi tamamlayan kullanıcıların yüzdesi) görmek için sayfanızın farklı sürümlerini test etmeniz gerekir.

Sayfanızın sürümlerini farklı varyasyonlarla oluşturun:

 • Haber başlıkları
 • Alt başlıklar
 • Eylem çağrıları
 • Düğme renkleri
 • Görüntüler
 • Düzenler
 • Özellikler

Ardından, A / B hangilerinin kullanıcılarla daha fazla bağlantı kurduğunu ve en iyi sonuçları sağladığını görmek için sayfalarınızı test edin.

İlginizi çekebilir…

Blog Türleri (En Popüler Blog Konuları)?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ArmyYazilim