blog nasıl yazılır # içerik nasıl yazılır # seo # seo uyumlu makale # seo uyumlu makale blog nasıl yazılır # wordpress # WordPress seo # Wordpress Seo By Yoast

SEO Uyumlu Makale Blog Yazısı Nasıl Yazılır? 36 Adımda!

İbrahim Bozkurt
OKUMALIK
SEO Uyumlu Makale Blog Yazısı Nasıl Yazılır? 36 Adımda!

SEO Uyumlu Makale Blog Yazısı yazmak uzay bilimi değil! Sen de bu makaledeki adımları uygulayarak özgün ve başarılı olabilirsin. Kendine Gel!

SEO Uyumlu Makale Yaz! Bir sonraki blog gönderinizi yayınlamadan önce, içeriğinizi okuyucular, arama tarayıcıları ve pazarlama hedefleriniz için tamamen optimize ettiğinizden emin olmak için bu yazma kontrol listesini kullanın.

SEO Uyumlu Makale Blog Yazısı Nasıl Yazılır? 36 Adımda!
SEO Uyumlu Makale Blog Yazısı Nasıl Yazılır? 36 Adımda!

SEO Uyumlu Makale Blog Yazıları Yazma Kontrol Listesi

1. Bir başlangıç ​​başlığı oluşturun . Gönderinin başlığının ne olacağına dair en az bir başlangıç ​​fikri yazın. Yazmaya başlamadan önce başlığı bilmek, konuya bağlı kalmanıza ve başlıkta vaat ettiğiniz şeyi iletmenize yardımcı olur.

2. Hedef kitlenizi belirleyin . SEO Uyumlu Makale Blog gönderisini tam olarak kimin için yazdığınızı belirleyin. İçeriğinizin tam hedef kitlesini bildiğiniz zaman, yazılarınızla doğrudan olmak çok daha kolaydır.

3. Amacınızı bilin . Tüm dijital içerik, pazarlama planınız dikkate alınarak oluşturulmalıdır. Bu nedenle, yazma kontrol listenizdeki ilk şeylerden biri, blog pazarlama içeriğiniz için en önemli hedefi belirlemek olmalıdır (örneğin , marka bilinirliği oluşturmak , e-posta abonelerini yakalamak, SEO’yu kullanmak vb.)

4. Bir birincil anahtar kelime atayın . Anahtar kelime, konuyu doğru bir şekilde temsil etmeli ve sektörünüz için en iyi anahtar kelime olmalıdır . Nispeten popüler olmalı ve muhtemelen sıralayabileceğiniz bir anahtar kelime zorluğuna sahip olmalıdır .

SEO Uyumlu Makale Blog Yazıları için Bir birincil anahtar kelime atayın
SEO Uyumlu Makale Blog Yazıları için Bir birincil anahtar kelime atayın

5. Başlıkta birincil anahtar kelimeyi kullanın . Başlığınıza geri dönün ve başlıkta birincil anahtar kelimenin kullanıldığından emin olun.

İlk 5 Maddeyi Kavradığınızı Varsayıyorum!

6. Birkaç ikincil anahtar kelime atayın . SEO Uyumlu Makale Yazmak için güçlü bir kontrol listesi oluşturmak ve gönderinizde kullanmak üzere ilgili anahtar kelimeleri bulmak için bir adım atmalısınız . Gönderi için birincil hedef anahtar kelimeyle ilişkili üç veya dört yardımcı anahtar kelimesi seçin.

7. 300’den fazla kelime yazın . SEO Uyumlu Makale ‘de Konuyu tam olarak ele almak için ihtiyaç duyduğunuz kadar yazın ve en iyi uygulama olarak, arama motorlarına kapsamlı bir kaynak olduğunu göstermek için 300’den fazla kelime yazın.

8. Değer katın . Gönderinizi yazarken, okuyucu için değerli ve faydalı olan ayrıntıları, gerçekleri, istatistikleri, çıkarımları, haberleri ve bilgileri sağlayın.

9. Aktar fakat hemen söyleme . SEO Uyumlu Makale Blog yazmak için bu kontrol listesinin önemli bir parçası, izleyicilerin paylaşmaya çalıştığınız mesajı derinlemesine anlamasına ve özümsemesine yardımcı olan örnekler kullanmaktır.

10. Aktif sesi kullanın . Etkin bir ses kullanarak gönderiyi ilginç tutun. İçeriğin donuk veya sıkıcı görünmesine neden olabilecek pasif söylemden kaçının.

İlk 10 Madde Çok Çok Önemli!

11. Sekizinci sınıf okuma seviyesi için yazın . Yazının kalitesinin yüksek olması gerekirken, basit tutun. Okuyucu kaybına neden olabilecek aşırı karmaşık cümle yapısı veya terminoloji kullanmayın.

12. İçerik çalmayın . Oluşturduğunuz SEO Uyumlu Makale içerik her zaman orijinal olmalı ve asla başka bir web sitesinden kopyalanmamalıdır. Diğer sitelerden içerik hırsızlığı yapmak arama cezalarına neden olabilir.

13. Uygun kaynakları sağlayın . Blog yayınınızda başka sitelerden alıntılar veya bilgiler kullanırsanız, kaynağı listeleyerek ve bağlantı vererek uygun alıntıları sağlayın.

14. Alt başlıklar kullanın . Metnin bölümlerini ayırmak için yayınınız boyunca alt başlıkları kullanarak içeriğinizi bölün.

15. En az bir alt başlıkta birincil anahtar kelimeyi kullanın . Blog yazma kontrol listenizin bir parçası, anahtar kelimeyi en az bir alt başlığa eklemeyi içermelidir.

Buraya Kadar Herkes Yapar Mesele Bundan Sonraki Maddeler!

16. Büyük paragrafları ayırın . Dijital içerik gözden geçirilebilir olmalıdır, bu nedenle paragraflar ve beyaz boşluk ekleyerek büyük metin ve paragraf bloklarını parçalayın.

17. Önemli bilgileri vurgulayın . En önemli içerik yazma ipuçlarından biri, gönderilerin gözden geçirilmesini kolaylaştıran biçimlendirme özelliklerini kullanmaktır. Önemli bilgileri kalın, italik veya başka şekilde vurgulayın.

18. Destekleyici grafikler ekleyin . Blog içeriği kontrol listeniz, gönderiyi daha ilgi çekici veya ilginç kılan resimler, videolar, gömülü sosyal gönderiler vb. Eklemeyi de içermelidir.

19. Görüntülerin doğru boyutta olduğundan emin olun . Çok büyük resimler site yükleme hızlarını yavaşlatır, bu nedenle büyük dosya boyutlarına sahip fotoğrafları kullanmayın.

20. Birincil anahtar kelimeyi resim alt etiketine ekleyin . Blog SEO’sunu iyileştirmek için resim alt etiketinde sayfanın hedef anahtar kelimesini kullanın .

Peki Devam Ediyoruz!

21. Görüntü dosyası adı ve başlığında birincil anahtar kelimeyi kullanın. Görüntüleri eklerken, orijinal dosya adındaki birincil anahtar kelimeyi ve CMS’deki başlığı da kullanın. 

SEO Uyumlu Makale Blog Yazısı için  Görüntü dosyası adı ve başlığında birincil anahtar kelimeyi kullanın
SEO Uyumlu Makale Blog Yazısı için Görüntü dosyası adı ve başlığında birincil anahtar kelimeyi kullanın

22. Görüntü telif hakkı ihlalinden kaçının . Dijital fotoğraflar ve videolarla telif hakkı ihlalini önlemek için medya yayınlama hakkına sahip olduğunuzdan emin olmak için iki kez kontrol edin.

23. Sayfa başlığında birincil anahtar kelimeyi kullanın . Yazma kontrol listenizde , birincil anahtar kelimeyi içeren bir sayfa başlığı yazarak SEO optimizasyonuna başlayın . Sitenizin SEO’suna zarar verebilecek yinelenen başlık etiketi sorunlarını önlemek için sayfa başlığınızın benzersiz olduğundan emin olun. Genellikle, başlığınızla aynı sayfa başlığını kullanabilirsiniz.

24. Meta açıklamada birincil anahtar kelimeyi kullanın . Ayrıca, birincil anahtar kelimeyi 320 karakterden uzun olmayan orijinal bir meta açıklamaya ekleyin. 

25. İlk paragrafta birincil anahtar kelimeyi kullanın . Bir başka SEO metin yazarlığı ipucu, arama tarayıcılarına sinyal göndermek için yazının ilk paragrafına birincil anahtar kelimeyi eklemektir.

SEO Uyumlu Makale için Biraz Not Almanızda Fayda Var!

26. Yazının sonuna yakın birincil anahtar kelimeyi kullanın . Hedef kelime öbeğine referanslarla kopyayı ayırmak için yazının sonuna doğru birincil anahtar kelimeyi kullanın.

27. Birincil anahtar kelimeyi yazıda doğal olarak kullanın . Yapmayın anahtar kelime doldurma . Metninizde% 2 anahtar kelime yoğunluğu oluşturmak için yeterli terimi kullanın.

28. Yazıda her bir ikincil anahtar kelimeyi en az bir kez kullanın . Her bir ilgili anahtar kelimeyi gönderide en az bir kez ekleyerek birincil anahtar kelimeyi destekleyin.

29. İlgili dahili sayfalara bağlantılar ekleyin . Yazma kontrol listesinin bu noktasında, diğer dahili sayfalara ilgili köprüler ekleyerek sitenizdeki diğer yayınlanan yayınlara ve sayfalara bağlantılar ekleyin.

30. Diğer yüksek kaliteli web sayfalarına bağlantılar ekleyin . Kredi vermek ve kaynaklara bağlantı vermek için diğer yüksek kaliteli web sitelerine ilgili giden, seo dostu bağlantılar ekleyin .

SEO Uyumlu Makale için Çok Güzel Fikirler Beyninizde Oluşmaya Başladı Gibi!

31. Yeni bir sayfa açmak için giden bağlantıları ayarlayın . Sayfanızdaki giden bağlantıları inceleyin ve okuyucuları başka bir web sitesine giden bir bağlantıyı tıklasalar bile sitenizde tutmak için yeni bir pencerede açılacak şekilde ayarlayın.

32. Harekete geçirici mesajla bitirin . Tüm iyi blog gönderileri akılda tutularak yazıldığından, okuyucuya bundan sonra ne yapmasını istediğinizi söyleyen bir harekete geçirici mesajla bitirin.

33. Ek başlıklar yazın . Başlığınıza dönün ve daha güçlü bir başlık bulmak için birkaç varyasyon daha yazın. Yeni seçeneklerinizden en iyi başlığı seçin. Birincil anahtar kelimeyi içerdiğinden, kısa ve ilgi çekici olduğundan emin olun. Aramada tam olarak görüntülenebilmesi için son başlığınız 60 karakterin altında kalmalıdır.

İlgi çekici başlıklar yazma konusunda yardım için yazımızı okuyun:  Okuyucuların (ve Arama Motorlarının) Direnemeyeceği Başlıklar Yazmak İçin İpucu

34. Sosyal paylaşım için optimize edin . ClickToTweet bağlantıları, belirtme çizgileri ve sosyal paylaşım simgelerini içeren paylaşılabilir içerik oluşturarak okuyucuları gönderilerinizi yaymaya teşvik edin .

35. Son bir yazı düzenlemesi yapın . Yazım ve dilbilgisi hatalarının yanı sıra yazım hatalarını bulmanıza yardımcı olan kendi kendini düzenleme bir kontrol listesi kullanın. Gönderi tamamen düzenlenene kadar yayınlamayın.

36. Sayfa içi SEO’yu kontrol edin . Gönderi yayınlandıktan sonra, Herhangi bir Sayfa İçi SEO Denetleyicisi (Mesela Alexa) aracılığıyla herhangi bir SEO optimizasyon adımını kaçırmadığınızdan emin olun.

Şimdi bundan sonra yapmanız gereken aşağıdaki linklerden iki makaleyi açıp okumak. Herşe bu kadar.

Detaylı bir yaklaşım ile kaleme alınmıştır. Bu yazının detaylı anlatımı diyebiliriz.
Bu makaleyi okuduktan sonra blogunuzun hiçte eksik ve önemsiz olmadığını anlayacaksınız.

Armyyazılım.com İbrahim BOZKURT

Herhangi bir sorunuz ve öneriniz varsa, yorumlar kısmında bize bildirin!Eğer yazılım ile ilgileniyorsanız sizde bizlere katılıp makaleler yazabilir video içerikler üretebilirsiniz. Sizlerle birlikte bizde büyük bir ekip olabiliriz.

Ayrıca İnstagram hesabımızı takip edebilir  bize  Twitter ’dan da yazabilirsiniz.

Bu platformlardan herhangi birinde hsabınız yok ise telaşa gerek yok. İstediğiniz soruyu yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlginizi çekebilir…

Tüm HTML Kodları ve Açıklamaları!

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ArmyYazilim