wordpress # wordpress arama # wordpress arama eklentileri

Site Arama Yapınızı Geliştirmek için En İyi WordPress Arama Eklentileri!

İbrahim Bozkurt
WordPress
site-arama-yapinizi-gelistirmek-icin-en-iyi-wordpress-arama-eklentileri

WordPress Arama Eklentileri ile sitenizde daha dinamik ve kararlı arama sorguları yapabilir istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

Site arama yapınızı geliştirmek için en iyi WordPress arama eklentileri mi arıyorsunuz?

site-arama-yapinizi-gelistirmek-icin-en-iyi-wordpress-arama-eklentileri
WordPress Arama Eklentileri

Hepimiz varsayılan WordPress arama özelliğinin oldukça sınırlı olduğunu biliyoruz. Bununla birlikte, varsayılan arama deneyimini geliştirmenize yardımcı olabilecek birkaç WordPress arama eklentisi vardır.

Bu makalede, site arama yapınızı geliştirmek için en iyi WordPress arama eklentileri ni vurgulayacağız.

Neden bir WordPress Arama Eklentileri Kullanmalı?

WordPress, oldukça sınırlı olan ve alakalı içeriği bulmakta pek iyi olmayan yerleşik bir arama özelliği ile birlikte gelir.

Yeni bir WordPress web sitesi veya blogu oluşturuyorsanız, hemen daha iyi bir arama özelliğine ihtiyacınız olmayabilir.

Ancak, daha fazla içerik ekledikçe, kullanıcıların makaleleri veya ürünleri kolayca bulmalarına yardımcı olmak istersiniz. Pek çok insan, kullanıcıların arama motorları aracılığıyla bir şeyler bulacağını umarak esas olarak en iyi SEO uygulamalarına güveniyor .

Bir site araması eklemek, zaten web sitenizde bulunan kullanıcılara yardımcı olur. Örneğin, yer işareti koymadıkları eski bir makaleyi veya WooCommerce mağazanızda belirli bir ürünü arıyor olabilirler .

Site araması, kullanıcıların web sitenizde kalmasına yardımcı olur, etkileşimi artırır ve sonuçta daha yüksek dönüşümler ve satışlar sağlar.

İyi haber şu ki, bunu yapmanıza yardımcı olabilecek birkaç WordPress arama eklentileri var. Bu eklentilerden bazıları, WooCommerce ürün araması gibi belirli amaçlar için oluşturulmuştur ve bazıları web sitenizdeki arama deneyimini iyileştirir.

Bununla birlikte, deneyebileceğiniz en iyi WordPress arama eklentilerinden bazılarına bir göz atalım.

1. SearchWP

SearchWP , WordPress için en iyi özel arama eklentilerinden biridir. Kullanımı çok kolaydır ve arama sonuçları nispeten daha doğrudur.

WordPress Arama Eklentileri

Anahtar kelimenizi yazı / sayfa başlığı, içerik, bilgi, kategoriler, etiketler, sınıflandırmalar, alıntılar ve hatta yorumlarda aramaya izin verir. Algoritmayı, her içerik türüne 1’den 10’a kadar ağırlık atayarak kontrol edebilirsiniz; burada 10 en yüksek değerdir.

Etkinleştirmenin ardından eklenti, içeriğinizi otomatik olarak dizine ekler ve WordPress’teki varsayılan arama özelliğini değiştirir. Daha ayrıntılı talimatlar için WordPress aramasının SearchWP ile nasıl geliştirileceğine ilişkin makalemize bakın .

Fiyatlandırma: Yıllık 99 $ ‘dan başlayan fiyatlarla.

2. ElasticPress

ElasticPress , ElasticSearch üzerine kurulmuş, barındırılan bir WordPress arama hizmetidir.

WordPress Arama Eklentileri

WordPress sitenizde çalıştırmak yerine, arama sorgularını bulutta çalıştırır ve sonuçları ışık hızında gösterir. Herhangi bir WordPress sitesinde kullanımı ve entegrasyonu son derece kolaydır ve tüm en iyi WordPress barındırma sağlayıcılarıyla çalışır.

Kullanıcılar yazmaya başladığında anında sonuçları gösteren yerleşik Ajax araması vardır. Ayrıca WooCommerce ile iyi çalışır ve kullanıcılara aradıkları ürünleri çok daha hızlı gösterir.

Barındırılan bir hizmettir ve bu listedeki diğer arama çözümlerinden çok daha pahalıdır.

Fiyatlandırma: Ayda 79 $

3. Ivory Search

Ivory Search , varsayılan WordPress aramasının yerini alan bir başka mükemmel WordPress arama eklentisidir.

WordPress Arama Eklentileri

Birden çok özel arama formu oluşturmanıza olanak sağlar. Her formun, web sitenizin farklı alanları için dinamik formlar oluşturmanıza olanak sağlayan kendi özel arama ayarları olabilir.

Popüler WordPress çok dilli eklentileri ve WooCommerce ile çalışır. Ivory Search, arama sonuçlarını iyileştirmek için gönderi türlerini, görsel meta verilerini, özel alanları ve daha fazlasını inceler.

Ajax’ı bir sayfayı yeniden yüklemeden canlı arama sonuçlarını göstermek için de kullanabilirsiniz. Web sitenizin herhangi bir yerinde arama formlarını kolayca görüntülemenizi sağlayan kısa kodlar ve bir arama widget’ı ile birlikte gelir.

Fiyatlandırma: Temel eklenti ücretsizdir. Premium sürüm yıllık 19.99 $ ‘dan başlar.

4. WP Google Arama

WP Google Arama , varsayılan WordPress arama özelliğini Google Özel Arama ile kolayca değiştirmenize olanak tanır.

wpgooglesearch

Kullanımı gerçekten çok basit, siteniz için bir Google Özel Arama oluşturmanız gerekecek. Bundan sonra, arama motoru kimliğini kopyalayıp eklenti ayarlarına yapıştırabilirsiniz.

Eklenti ayrıca, Google Özel Arama’yı WordPress kenar çubuğunuzda görüntülemenizi sağlayan bir widget ile birlikte gelir. Arama formunu görüntülemek için bir kısa kod da kullanabilirsiniz.

Fiyatlandırma: Ücretsiz

5. SearchWP Ajax Live

SearchWP Ajax Live için bir eklenti eklentisi olan SearchWP ancak arama formunu görüntülemek için WordPress yerleşik şablon etiketlerini kullanan herhangi WordPress arama formu ile çalışacak.

searchwp-ajax-live

Mevcut WordPress aramanızı, kullanıcı yazmaya başlar başlamaz canlı Ajax arama sonuçlarıyla geliştirir. Bu, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunar ve sayfanın yeniden yüklenmesini gerektirmez.

Eklenti ayrıca ileri düzey kullanıcılar için esnek özelleştirme seçeneği sunar. Sonuç şablonunu özelleştirmelerine ve Ajax işlevselliğini herhangi bir arama formuna entegre etmelerine olanak tanır.

Fiyatlandırma: Ücretsiz

6. YITH WooCommerce Ajax Araması

YITH WooCommerce Ajax Search , müşterilerin mağazanızdaki ürünleri hızlı bir şekilde bulmasına yardımcı olan harika bir WooCommerce ürün arama eklentisidir.

yithwooajaxsearch

Müşterilerin SKU’ları aramasına, belirli ürün kategorileri içinde arama yapmasına ve bir sayfayı yeniden yüklemeden sonuçları filtrelemesine olanak tanır.

YITH WooCommerce Ajax araması son derece özelleştirilebilir. Canlı arama sonuçlarında küçük resimleri, rozetleri, fiyatları ve promosyonları gösterebilirsiniz. Farklı ürün kategorilerine veya mağaza sayfalarına da bir arama çubuğu ekleyebilirsiniz.

Eklenti, herhangi bir dilde WooCommerce mağazalarıyla çalışır ve çok dilli mağazalarla tamamen uyumludur.

Fiyatlandırma: Yılda 69.99 $ ‘dan başlayan fiyatlarla.

7. WooCommerce için Ajax Araması

WooCommerce için Ajax Search , bir başka mükemmel WooCommerce arama eklentisidir.

ajaxsearchwoo

Ajax kullanarak bir sayfayı yeniden yüklemeden arama sonuçlarını anında getirmenize olanak tanır.

Güçlü bir ürün SKU araması, kategori ve etiket filtreleri ve gezinme menüsünde, kenar çubuğunda veya kısa kodda kolay uygulama ile birlikte gelir.

Herhangi bir ürün kategorisine veya mağaza sayfasına kolayca ürün araması ekleyebilirsiniz. Eklenti aynı zamanda çok dilli mağazalarda da çalışır.

Fiyatlandırma: Temel eklenti ücretsizdir. Ek özelliklere sahip yıllık 49 $ ‘dan başlayan premium sürüm.

8. WooCommerce için WOOF Ürünleri Filtresi

WooCommerce için WOOF Ürünleri Filtresi , WooCommerce mağazaları için çok yararlı bir arama arkadaşıdır.

wooproductsfilter WordPress Arama Eklentileri

Müşterilerinizin kategoriler, renkler, boyutlar ve daha fazlasını içeren bir dizi seçeneği kullanarak ürünleri filtrelemesine olanak tanır.

Arama ve filtreleme seçeneklerini görüntülemek için bir kenar çubuğu widget’ında bir kısa kod kullanabilirsiniz. Ayrıca, sayfadan ayrılmadan ürünleri sıralamak için Ajax’ı kullanmayı da seçebilirsiniz.

Yeni başlayanlar için kurulumu kolaydır ve bunu özel ürün şablonlarına uygulamak isteyebilecek geliştiriciler için tonlarca özelleştirme seçeneği sunar.

Fiyatlandırma: Ücretsiz

9. Relevanssi

Relevanssi , daha alakalı sonuçlar getirerek WordPress aramasını geliştiren bir başka popüler WordPress arama eklentisidir.

relevanssi WordPress Arama Eklentileri

PDF içeriğini, kısa kod çıktılarını, özel alanları, kullanıcı profillerini, kategorileri ve etiketleri, WooCommerce ürünlerini ve daha fazlasını arayabilir.

Aramanız gereken bir şey uyumluluk sorunlarıdır. Ralevanssi’nin popüler sayfa oluşturucu eklentileri , BuddyPress, NextGen Galerisi ve birkaç tane daha ile uyumluluk sorunları var .

Fiyatlandırma: Temel eklenti ücretsizdir. Yıllık 99 $ ‘a premium sürüme yükseltebilirsiniz.

10. WP Extended Search

WP Extended Search , varsayılan WordPress aramasının işlevselliğini kolayca genişletmenize olanak tanıyan hafif ve basit bir WordPress arama eklentisidir.

wpextendedsearch

Eklenti ayarlarına gidebilir ve aramaya dahil etmek istediğiniz seçenekleri seçebilirsiniz. Yazar adı, taksonomiler, gönderi türleri, meta veriler ve daha fazlasını arayabilirsiniz.

Herhangi bir kısa kod veya widget eklemenize gerek yoktur. Eklenti, varsayılan WordPress aramasını genişletir, böylece zaten kullanıyorsanız, gitmekte fayda var.

Fiyatlandırma: Ücretsiz

11. Better Search

Better Search , varsayılan WordPress aramasını biraz daha iyi bir arama motoruyla değiştirmenin başka bir harika yoludur.

Better Search

Tüm gönderi türlerinde arama yapmanızı ve daha alakalı sonuçlar bulmanızı sağlar. Ayrıca öğelere bir ağırlık atayabilir ve arama sonuçlarının kalitesini artırabilirsiniz.

Otomatik olarak varsayılan WordPress aramasının yerini alır. Temanız zaten bir arama formu eklemiyorsa, arama özelliğini web sitenize eklemek için varsayılan arama widget’ını kullanabilirsiniz.

Fiyatlandırma: Ücretsiz

12. Search Exclude

Search Exclude , WordPress aramasında görüntülenmesini istemediğiniz öğeleri hariç tutmanıza olanak tanır.

Arama sonuçlarından hariç tutmak isteyip istemediğinizi kontrol edebileceğiniz yayınlar, sayfalar ve WooCommerce ürünleri için basit bir onay kutusu ekler. Aramadan hariç tuttuğunuz tüm öğeleri görmek için eklentinin ayarlar sayfasına da gidebilirsiniz.

Fiyatlandırma: Ücretsiz

Hangi WordPress Arama Eklentisi En İyisidir?

SearchWP , çoğu web sitesi için en iyi WordPress arama eklentisidir.

Güzel bir özellik yelpazesi sunar, arama sonuçlarının kalitesi mükemmeldir ve küçük işletmeler için ekonomiktir. Bir WooCommerce eklentisine ve ücretsiz bir canlı arama eklentisine sahiptir, her ikisi de WooCommerce ürün aramanızı inanılmaz derecede güçlü kılar.

Ancak, ücretsiz ve daha güçlü bir arama arıyorsanız, WP Google Arama , Google Arama’yı WordPress sitenize eklemenize izin verir.

Bu makalenin, web siteniz için en iyi WordPress arama eklentisini bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğitimleri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz .

Armyyazılım.com İbrahim BOZKURT

Herhangi bir sorunuz ve öneriniz varsa, yorumlar kısmında bize bildirin!Eğer yazılım ile ilgileniyorsanız sizde bizlere katılıp makaleler yazabilir video içerikler üretebilirsiniz. Sizlerle birlikte bizde büyük bir ekip olabiliriz.

Ayrıca İnstagram hesabımızı takip edebilir  bize  Twitter ’dan da yazabilirsiniz.

Bu platformlardan herhangi birinde hsabınız yok ise telaşa gerek yok. İstediğiniz soruyu yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlginizi çekebilir…

Tüm HTML Kodları ve Açıklamaları!

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ArmyYazilim