ArmyYazılım

TeamViewer Nedir Nasıl Yüklenir Nasıl Kullanılır İndir!

Kasım 17, 2019 | İbrahim Bozkurt

TeamViewer, Windows, MacOS veya Linux ile çalışabilen, herhangi bir bilgisayarı uzaktan kontrol etmek için kullanılan bir programdır. TeamViewer’ı kullanmak için makalemizin devamını okuyun!

TeamViewer Nedir Nasıl Yüklenir Nasıl Kullanılır İndir!
TeamViewer Nedir Nasıl Yüklenir Nasıl Kullanılır İndir!

Dosyaları görüntülemek, programları çalıştırmak veya bir sorunu gidermek için başka bir bilgisayara uzaktan erişmeniz gerekir.

Microsoft Uzak Masaüstü Bağlantısı, LogMeIn ve GoToMyPC bu görev için mevcut araçlardan bazıları – denemeye değer başka bir araç TeamViewer . TeamViewer ile şunları yapabilirsiniz:

  • Başka bir bilgisayardaki dosyaları uzaktan kontrol edin ve aktarın.
  • Katılımsız erişim kurun veya birinin diğer ucunda olmasını isteyin.
  • LAN, WAN veya internet üzerinden başka bir bilgisayara erişin.
  • Windows, MacOS veya Linux çalıştıran bilgisayarlara bağlanın.

SEE: Uzaktan erişim politikası

TeamViewer kişisel kullanım için ücretsizdir, ancak işte kullanmayı planlıyorsanız , tümü ücretsiz 15 günlük deneme sürümü sunan ücretli abonelik seçeneklerini gözden geçirmek isteyeceksiniz .

TeamViewer’ı Windows, MacOS, Linux, Chrome OS, iOS ve Android dahil olmak üzere çeşitli platformlardan çalıştırabilirsiniz.

Windows sürümü erişilebilir standart masaüstü uygulaması ve bir Windows Universal app içeriyor.

Programa sahip olmayan bir bilgisayardan bağlanmanız gerekirse, web tabanlı TeamViewer Management Console’u kullanabilir veya USB Stick’ten TeamViewer Portable’ı (zip dosyası) çalıştırabilirsiniz .

Programı kullanmak için, Yönetim Konsolu sayfasında yapabileceğiniz ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekecektir.

Ana bilgisayarda veya erişmek istediğiniz bilgisayarlarda, TeamViewer’ın tam sürümünü yükleyebilirsiniz.

Daha kolay olsa da, siz veya kullanıcı kurulum gerektirmeyen TeamViewer Quick Support (.exe dosyası) modülünü çalıştırabilirsiniz.

Hızlı Destek modülüne sahip bir bilgisayara bağlanmak için TeamViewer’ın standart Windows masaüstü sürümünü kullanmak istediğinizi varsayalım.

Bilgisayarınızda standart masaüstü uygulaması için TeamViewer_Setup.exe dosyasını indirip yükleyin .

Temel bir yükleme, yalnızca bu bilgisayara uzaktan erişmek için bir yükleme veya bir defalık kullanım için tercih edebilirsiniz.

Programı diğer bilgisayarlara erişmek için kullanmayı planlıyorsanız, temel yüklemeyi seçin.

TeamViewer – Şirket, Kişisel veya Her İkisini de kullanmayı planladığınız seçeneği seçin. Ayrıca gelişmiş ayarları göstermeyi de seçebilirsiniz ( Şekil A ).

TeamViewer: Şekil A

TeamViewer Şekil A
TeamViewer Şekil A

Kurulumdan sonra programı açın ve Uzaktan Kumanda panelini seçin ( Şekil B ).

Şekil B

Şekil B
Şekil B

Ana bilgisayarda, diğer uçtaki kişiden TeamViewer Quick Support (.exe dosyası) modülü için TeamViewerQS.exe dosyasını indirip çalıştırmasını isteyin .

Program, diğer kişinin size bağlanmak için size vermesi gereken bir kimlik ve şifre görüntüler.

Bilgisayarınızdaki Uzak Bilgisayarı Kontrol Et ekranında, kimliği girin. Bağlan düğmesine tıklayın. Şifreyi girin ve Oturum Aç’a tıklayın ( Şekil C ).

TeamViewer: Şekil C

TeamViewer Şekil C
TeamViewer Şekil C

Bağlanmalısın. Şimdi ana bilgisayara göz atabilir ve kontrol edebilirsiniz.Üstteki araç çubuğundan çeşitli seçeneklere de erişebilirsiniz.

Eylemler sekmesi uzaktaki oturumu sonlandırmak, bilgisayarı kilitlemek veya yeniden başlatmak ve bir Ctrl + Alt + Del sinyali göndermek için komutlar sunar ( Şekil D ).

Şekil D

Şekil D
Şekil D

Görünüm sekmesi, pencerenin boyutunu ve kalitesini değiştirmenize ve ekran çözünürlüğünü ayarlamanıza olanak tanır ( Şekil E ).

Şekil E

Şekil E
Şekil E

İletişim sekmesi konferans görüşmesi, sohbet ve video görüşmeleri için seçenekler sunar ( Şekil F ).

TeamViewer: Şekil F

TeamViewer Şekil F
TeamViewer Şekil F

Dosyalar ve Ekstralar sekmesi yazdırmak, ekran görüntüsü almak, uzaktaki oturumu kaydetmek ve dosyaları aktarmak için araçlar sunar ( Şekil G ).

Şekil G

Şekil G
Şekil G

Giriş sekmesi, sizi uzak bağlantıdaki veriler, program hakkında geri bildirim bırakmanın bir yolu ve oturumu sonlandırma komutu ile yönlendirir ( Şekil H ).

Şekil H

Şekil H
Şekil H

Birden fazla bilgisayara da bağlanabilirsiniz. Uzak Masaüstü penceresinde, Artı sekmesine tıklayın.

Kimliği ve ardından erişmek istediğiniz ikinci bilgisayarın şifresini girin. Daha sonra iki uzak oturum arasında geçiş yapabilirsiniz. Uzak oturumun bağlantısını kesin.

Uzaktan Kumanda penceresine dön, Ekstralar’ı tıklayın ve Seçenekler’i seçin.

Genel seçenekler, güvenlik, uzaktan kumanda, sesli konferans ve video ( Şekil I ) da dahil olmak üzere birçok TeamViewer ayarında ince ayar yapabilirsiniz .

Şekil I

Şekil I
Şekil I

İlginizi çekebilir…

WordPress Özel Giriş Formu Nasıl Yapılır? (ve Neden Olmalı)

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz …TeamViewer TeamViewer indir TeamViewer nasıl yüklenir TeamViewer nedir
3 sene / İNDİREBİLİRSİNİZ!


Yorumlar