ilginç bilgiler # twitch # twitch hakkında

Twitch Hakkında Eğlenceli ve İlginç Bilgiler!

İbrahim Bozkurt
OKUMALIK
twitch-hakkinda-eglenceli-ve-ilginc-bilgiler

Twitch internet üzerinden canlı yayınlar yapmamıza izin veren kullanışlı, internet tabanlı bir platfromdur.

Twitch. Yaklaşık 50 yıldır dijital oyunlar oynuyoruz. Kah kazandık kah yenildik bir şekilde eğlendik eğlenirken ancak birkaç arkadaşımız ve eşimiz dostumuzla eğlenirdik ancak internetin gelişmesiyle hayatımıza canlı yayınlar girdi.

twitch-hakkinda-eglenceli-ve-ilginc-bilgiler
twitch-hakkinda-eglenceli-ve-ilginc-bilgiler

Bu canlı yayın platformlarının en meşhurlarından bir tanesi de Twich ‘tir. Twitch kısaca canlı yayın yapmamıza izin veren bir internet platform.

Twitchimiz genel mantıkta canlı yayaın yapmanıza izin veren bir platform ancak daha çok e spor oyuncuları ve tutkunları Twitch ‘I kullanıyor. Bunu aşağıdaki bilgilerde de görebilirsiniz.

Sizleri Twitch hakkında ilgnç bilgilendirici bilgilerle başbaşa bırakıyoruz.

Twitchin bir canlı yayın platform olduğunu bilirsiniz ancak 2011 yılında Justin Kan ve Emmet Shear tarafından kurulduğunu bildiğinizi sanmayız.

Twitchte canlı yayın yapan insanların izleyicilerle sohbet edebildiğini biliyorsunuz zaten ancak Twitchte canlı yayın yapanların yaş ortalamalarının 21 olduğunu bildiğinizi düşünmüyoruz.

Twitchin kullanıcılarının günün ortalama 3 saatini Twitch ‘te geçirdiğini biliyorsunuz tamam ama Twitch ‘in dünyada en popüler 31. site olduğunu biliyormuydunuz.

Twitch

Dünyada her ay hemen hemen toplam 46 milyar dakika Twitch videoları izlendiğini biliyorsunuz ama videoları izleyen kişilerin ortalama 35% ‘nin mobil olarak izlediğini biliyormuydunuz.

Twitchin günde 15 milyon ziyaretçisinin olduğunu zaten söylememe gerek yok bildiğinizi biliyorum ancak bu ziyeretçilerin 21% ‘inin Amerika ‘dan olduğunu biliyormusunuz.

Twitchte en yoğun izlenme oranının saat 16:00 ‘da olduğunu tahmin edebilirsiniz ancak en çok oyunu izlenen yapımın Fortnite olduğunu biliyor musunuz.

Twitchte 38 binden fazla oyun çeşiti olduğunu biliyoruz zaten ancak 9 milyondan fazla kanal olduğunu biliyor muydunuz.

Twitchte yapılan yayınların 62% ‘sinin ingilizce dilinde yapıldığını biliyorsunuz ancak ESPOR ’un Twitch canlı yayınlarının 21% ‘ini kapladığını biliyor musunuz.

Muhtemelen bir çoğunu bildiğiniz bilgileri sizlerle paylaştık ancak ne demişler ettekrerü ahsen velevkene yüz seksen.

Oyüzden tekrar da yarar var.

Şaka bir yana umarım bir kaç dakika da olsa eğlenmişsinizdir. Gerçekten eğlenceli bilgiler.

Armyyazılım.com İbrahim BOZKURT

Herhangi bir sorunuz ve öneriniz varsa, yorumlar kısmında bize bildirin!Eğer yazılım ile ilgileniyorsanız sizde bizlere katılıp makaleler yazabilir video içerikler üretebilirsiniz. Sizlerle birlikte bizde büyük bir ekip olabiliriz.

Ayrıca İnstagram hesabımızı takip edebilir  bize  Twitter ’dan da yazabilirsiniz.

Bu platformlardan herhangi birinde hsabınız yok ise telaşa gerek yok. İstediğiniz soruyu yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlginizi çekebilir…

Tüm HTML Kodları ve Açıklamaları!

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
ArmyYazilim