ArmyYazılım

Üretken Olmak için 25 Yol: En İyi Girişimcilerden Verimlilik İpuçları

Nisan 13, 2021 | İbrahim Bozkurt

Üretken Olmak. Yapılacaklar listeniz ne kadar büyük? Benim gibiyseniz, muhtemelen çok büyük ve daha üretken olmanın yollarını arıyorsunuz.

Üretken Olmak için 25 Yol: En İyi Girişimcilerden Verimlilik İpuçları
Üretken Olmak için 25 Yol: En İyi Girişimcilerden Verimlilik İpuçları

Bu yıl yapılacaklar listem, başarılması gereken, büyüyen bir “ önemli ” görev dağına dönüştü. Son birkaç aydır, daha önce sahip olduğumdan daha fazla zaman alan müşteri projeleri üstlendim… hepsi aynı zamana denk geldiği için yapılacaklar listem kontrolden çıktı.

Sonuç olarak, zamanımı nasıl değerlendirdiğimi çok ciddiye almam gerekti. Daha üretken hale gelmeliydim . Sadece iş günümden daha fazla zaman geçirmek için değil, aynı zamanda bu sınırlı sürede daha etkili olmak için çok daha fazla deney, test ve kendi üretkenlik ipuçlarımı buluyorum.

Çoğu insan gibi iseniz gerçekten kendinize daha fazla zaman ayırmak istersiniz.

Kendimize karşı acımasızca dürüst olursak, ortalama bir günde ne kadar zaman harcadığımız şaşırtıcı. İşe gittiğinizde Facebook bildirimlerini kontrol ettiğiniz on dakika; öğle yemeğinde yarım saat Instagram’da gezinerek; öğleden sonra günün haberlerini okuduktan sonra liste uzayıp gidiyor.

Aynı zamanda, her e-postayı alır almaz yanıtlamaktan gurur duyarken, aksi takdirde daha etkili bir şekilde kullanılabilecek çok fazla zamanınızı boşa harcar. Bu nedenle bugün, hayatınızın her alanında daha üretken olmanıza yardımcı olmak için şaşırtıcı derecede etkili 25 üretkenlik ipucu listemi paylaşıyorum.

Sorumluluk reddi: Bu üretkenlik hilelerinden bazıları akıllıca olmayacak gibi görünecek, ancak bana güvenin…Bunları uygulamak gerçekten zor anca çok verimli olacağından eminim. Bazı durumlarda, bu yazıyı bir aha ile okumaktan vazgeçeceksiniz!  Yine de diğerleri sizin için en uygun seçenek olmayabilir.

Gerçekte, muhtemelen tüm bu üretkenlik ipuçlarını aynı anda kullanamayacaksınız. Daha çok, benzersiz durumunuzda size en büyük getiriyi sağlayacak olanları kullanmanız sizin için en akıllıca olandır. Tüm bu taktiklerin daha üretken olması için ortak yön, basit ve anlaşılır olmalarıdır. Herkes onları doğru bir inançla başarabilir.

Bu sürecin zor kısmı alışkanlıkları değiştirmek ve rutinleri yeniden düzenlemektir.

Daha Üretken Olmanın 25 Yolu: En İyi Girişimcilerden Dahi Verimlilik İpuçları

Şimdi, daha üretken olmak adına doğrudan yazıya atlayalım.

1. Üretken Olmak için Sabah 4: 30’da Uyan

Sabah 4: 30'da Uyan
Sabah 4: 30’da Uyan

Birçoğunuzun bu öneriyi okuyacağını ve anında 2. ipucuna düşeceğini biliyorum. Bazılarınız biliyorum; bu kadar erken uyananların sadece kuşlar ve mandıra çiftçileri olması gerektiğini düşünüyor.

Ancak bu hepsinden daha üretken olmanın en önemli yolu olabilir.

Erken uyanmam, en önemli işimi diğer insanlar uyanmadan ve ihtiyaçları için zamanımı istemeden sabahın erken saatlerinde yapmamı sağlıyor. Bu, sonuçlara götüren gerçek bir öz disiplin durumu – benim bir üretkenlik ipucu olarak düşündüğüm şeyin tanımı.

4: 30’da uyanma düşüncesini sindiremiyorsanız, yavaş yavaş ilerleyin. Doğal olarak sabah insanı değilseniz, belki sabah 7’de bir başlangıç ​​seçmek sizin için iyi bir ilk başarı olacaktır. Buna alıştıktan sonra, çalar saatinizi her hafta 15 dakika daha geriye ayarlayın. Zamanla bu işlemi gerçekten erken bir başlangıç ​​yapana kadar tekrarlayın, çünkü bu yöntem gerçekten kâr payı ödeyecek şekilde daha üretken olur.

2. Uyanmak için Bilek Titreşimli Alarmı Kullanın

Uyanmak için Bilek Titreşimli Alarmı Kullanın
Uyanmak için Bilek Titreşimli Alarmı Kullanın

Beni her sabah sarsarak uyandıran bir alarm yerine, kendimi daha sakin bir şekilde uyandırmak için FitBit’in bilek titreşimli alarm özelliğini kullanıyorum. Yine, bu erken kalkmanın sizin için ne kadar kolay olduğuna bağlıdır. Bazı insanlar odanın diğer tarafında çığlık atan bir sirene ihtiyaç duyar, bu yüzden alarmı kapatmak için yataktan fiziksel olarak çıkmaları gerekir.

Şahsen, FitBit’in sabah uyanmaya daha ince yaklaşımını tercih ediyorum ve eşinizin sizinle aynı erken saatte uyanmaması gibi ek bir faydası var.

3. Üretken Olmak için Gününüzün İlk Saatinde Telefonunuza Bakmayın

Gününüzün İlk Saatinde Telefonunuza Bakmayın
Gününüzün İlk Saatinde Telefonunuza Bakmayın

Telefonunuza tepki vermemek için kendinize izin verin. Gününüze; yaptığınız şeyi kontrol ettiğiniz ve yaptığınız bir yerden başlayarak; iş gününüzde size en yüksek getiriyi sağlayan; faaliyetlere odaklanmak adına; daha fazla bilişsel enerjiyi serbest bırakacaksınız.

Tabii ki, güne 4:30 veya 05:00 de başlarsanız, yine de o ilk saat içinde çok sayıda çağrı alma olasılığınız düşüktür (denizaşırı meslektaşlarınız veya müşterilerinizle çalışmadığınız sürece). İnsanların size bir gecede göndermiş olabileceği herhangi bir metni okumaya direnmeye çalışın. Şimdi ya da bir saat içinde okursanız, diğer kişide herhangi bir fark oluşturmanız pek olası değildir.

İlk çalışma saatiniz muhtemelen günün en verimli saatidir. Kesintisiz ve dikkat dağıtmasız tutun.

4. Üretken Olmak için Sosyal Medya Kullanımını Günde 15 dakika ile sınırlayın

Sosyal Medya Kullanımını Günde 15 dakika ile sınırlayın
Sosyal Medya Kullanımını Günde 15 dakika ile sınırlayın

Hepimiz nasıl olduğunu biliyoruz. Sadece ilginç bir Facebook durumunu kontrol etmek istediniz ve arkadaşlarınızın durumlarına daldığınızı bildiğiniz bir sonraki şey, birkaç kez tweet attınız ve birkaç YouTube videosu izlediniz. Sosyal medya kadar harika, muazzam bir zaman kaybı olabilir mi?

Freedom Uygulamasını , belirli sosyal medya sitelerini bilgisayarınızdan ve mobil cihazlarınızdan engellemek için kullanın . Kendinize sınırlar koyun ve gün içinde ekstra saatlerle daha üretken olun.

5. Üretken Olmak için Telefon Kullanımınızı Ciddi Şekilde Sınırlandırın

Telefon Kullanımınızı Ciddi Şekilde Sınırlandırın
Telefon Kullanımınızı Ciddi Şekilde Sınırlandırın

Bazılarımız konuşmayı sever. Verimsiz saatlerin çoğunu sadece telefonda sohbet ederek geçirebiliriz. Bu her zaman bizim hatamız değildir. Bu mobil çağda, kaç kişinin antisosyal zamanlarda başkalarını arayıp anında konuşulmayı beklemesi şaşırtıcı. İnsanlar aramalarını ofis saatleriyle sınırlasa bile, verimli çalışma şansınızı ciddi şekilde engelleyebilir.

Moment uygulaması ile aramalarınızı düzenleyebilirsiniz. Zaten Web sitelerinin sloganı her şeyi söylüyor – “Telefonunuzu bırakın ve hayatınıza geri dönün.”

6. Üretken Olmak için Telefonunuzdaki Tüm Bildirimleri Kapatın

Telefonunuzdaki Tüm Bildirimleri Kapatın
Telefonunuzdaki Tüm Bildirimleri Kapatın

O mesaja ya da hemen aramaya cevap vermezseniz, gerçekten dünyanın sonu mu? Zamanınız için istekleri ne zaman okuyup yanıtlayacağınızı kontrol edin.

Bir başkasının talebinin önemli olduğunu düşünmesi, sizin için bu saniye hakkında bilgi sahibi olmanızın o kadar önemli olduğu anlamına gelmez. Siz oradayken, telefonunuzdaki, tabletinizdeki ve bilgisayarınızdaki diğer bildirimlerin çoğunu kapatın. Daha önce okuduğunuz bazı dergilerin yeni bir sayısı olduğuna dair bir bildirime gerçekten ihtiyacınız var mı? Hakkında tek önemli bildirimler toplantılar ve randevular için olanlardır (ve huzurlu bir yaşam istiyorsanız muhtemelen eşinizi doğum günü bildirimi).

7. Telefonunuzu Saatte Birden Fazla Kontrol Etmeyin

Telefonunuzu Saatte Birden Fazla Kontrol Etmeyin
Telefonunuzu Saatte Birden Fazla Kontrol Etmeyin

Telefonunuza bakma sıklığınızı azaltmak, daha üretken olmanızı engelleyen önemli bir dikkat dağınıklığını ortadan kaldırır. Buna alışmak zaman alacak.

Disiplin ve iradenin çok abartıldığına inandığım için, doğru davranışı pekiştiren bir dizi tetikleyici kullanırsanız bu alışkanlığı inşa etmek çok daha kolay olacaktır; bu durumda telefonunuza saatte birden fazla bakmamak.

Telefonum bilgisayarımın yanındaysa, muhtemelen ona düzenli olarak bakacağımı biliyorum. Bu alışkanlığı geliştirmeme yardımcı olmak için, çalışırken telefonumu fiziksel olarak gözden uzak tutuyorum. Masamın üst çekmecesine (titreşim modunda) gider, böylece ‘favori’ kişilerimden biri beni aradığında titreştiğini duyabilirim – bu sadece acil bir şeye ihtiyaç duyulduğunda gerçekleşir. Aksi takdirde, düzenli olarak çalıştığım herkes saatte bir kısa mesaj ve günde iki kez e-posta kontrol ettiğimi biliyor. Sınırları siz koyarsınız ve insanlar buna saygı duyar.

8. İş Günü Boyunca Telefonunuzda Rahatsız Etmeyin Modunu Kullanın

İş Günü Boyunca Telefonunuzda Rahatsız Etmeyin Modunu Kullanın
İş Günü Boyunca Telefonunuzda Rahatsız Etmeyin Modunu Kullanın

Bu , evdeyken tüm iş arkadaşlarımı dışarıda bırakıyor ve sadece bildirimlerinizi kapatmanın ötesine geçiyor. Çalışma gününüz sırasında Rahatsız Etmeyin’i (DND) açarak, her dikkat dağıtıcı olay, hatta telefon görüşmeleri için masadan kalkmış olacaksınız – günlük olarak daha üretken olmanıza olanak tanıyan nihai yaşam fırsatı.

9. İnsanlardan Acil İhtiyaçlar İçin Sizi Aramalarını İsteyin

İnsanlardan Acil İhtiyaçlar İçin Sizi Aramalarını İsteyin
İnsanlardan Acil İhtiyaçlar İçin Sizi Aramalarını İsteyin

Bir iPhone’unuz varsa, sizi bir tutam içinde ele geçirmesi gerekebilecek herkesi (arkadaşlar, aile, çocuklar, okul, iş arkadaşları, patron ve çalışanlar) Sık Kullanılan olarak ekleyin, böylece aramaları ” rahatsız etme “ modunda olsa bile gelir. Bu, potansiyel olarak dikkat dağıtıcı (acil olmayan) aramaların doğrudan sesli postaya gideceği anlamına gelirken, yalnızca Favorilerinizde sizin için önemli olarak işaretlediğiniz kişiler size ulaşabilir ve sizi kesebilir.

10. Bilgisayarınızdan Mesajları Kaldırın

Bilgisayarınızdan Mesajları Kaldırın
Bilgisayarınızdan Mesajları Kaldırın

Bir MacBook’unuz varsa, telefonunuzda aldığınız herhangi bir metin veya iMessage’ın dizüstü bilgisayarınızda da bir bildirim olarak görünmesi için Mesajları açmış olabilirsiniz. Bu inanılmaz derecede rahatsız edici. Bu bildirimleri de kaldırarak çok daha üretken olacaksınız.

Benzer şekilde, Windows 10 bilgisayarındaki mesaj bildirimlerini Eylem Merkezi’nden kaldırabilirsiniz.

Bilgisayarınızda size bildirim göndermenin en kötü suçlarından biri Google Chrome’dur. Chrome’un Ayarlar menüsünde herhangi bir web sitesinden gelen bildirimlerin seçimini kaldırabilirsiniz.

11. E-posta Gönderme için Takviminizde Zaman Planlayın

E-posta Gönderme için Takviminizde Zaman Planlayın
E-posta Gönderme için Takviminizde Zaman Planlayın

E-postaya ne zaman yanıt vereceğinize karar verdiğinizde, zamanınızın kontrolünü elinize almış olursunuz. Doğal olarak, bu her bir işte işe yaramayacaktır (özellikle yüksek düzeyde özerkliğin olduğu uzak işlerde etkilidir ), ancak patronunuzla konuşun ve 2 x 30 dakika veya 1 saatlik planlama hakkında bir anlayışa ulaşıp ulaşamayacağınızı görün e-postayı okumak ve yanıtlamak için takviminizde her gün zaman blokları kullanın. İşinizle sonuç almak için daha odaklanmış zamanın kilidini açarak elde edeceğiniz verimlilik kazançları, şirketin yatırımına değer olacaktır.

12. E-posta Gelen Kutunuzu Gizleyin

E-posta Gelen Kutunuzu Gizleyin
E-posta Gelen Kutunuzu Gizleyin

E-postanızı gizlemek için Chrome uzantısını, Inbox When Ready yükleyerek, iş günü boyunca gelen kutunuza dönme ve reaktif olma cazibesini ortadan kaldırın.

Gerçek gelen kutunuzu veya okunmamış e-postaların sayısını görmeden gelen kutunuzdan e-posta arama, yazma ve gönderme işlemlerine yine de erişebileceksiniz. Bu, gün boyunca e-posta gelen kutunuzla sık sık çalışsanız bile odaklanmanıza ve daha üretken olmanıza yardımcı olacaktır.

13. Bir Yapılacaklar Listesi Uygulaması Kullanın

Bir Yapılacaklar Listesi Uygulaması Kullanın
Bir Yapılacaklar Listesi Uygulaması Kullanın

Tüm zamanınızı kolay veya ilginç görevlere harcamak yerine en önemli görevleri temizlemeye odaklanarak, görevlerinizi organize bir şekilde gerçekleştirirseniz gününüz çok daha verimli geçecektir. Burası, Yapılacaklar uygulamasının gününüzü düzene koymanıza yardımcı olabileceği yerdir.
6 yılı aşkın süredir kullandığım kişisel favorim de dahil olmak üzere, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok harika Yapılacaklar yöneticisi var: ToDo by Appigo . Hedeflerinize ve ideal iş akışlarınıza bağlı olarak kontrol etmeniz gereken diğer seçenekler arasında  Google Keep , Any.do , Remember the Milk , Habitica , Trello ve Todoist bulunur .

Örneğin Todoist ile projelerinizi belirli görevlere ayırabilir, bunları belirli günlere ayırabilir ve ardından onlara dört öncelik seviyesinden birini verebilirsiniz. Yapabiliyorsanız, ekibinizdeki diğer insanlara da görevler atayabilirsiniz. Eğer her sabah için Do listesi güncellenmesi ve daha sonra her gün en yüksek öncelikli işlere odaklanarak alışkanlık haline alırsanız, ekstra verimlilik, kazanç sağlarsınız.

14. Duşta Müzik Dinleyin (Ve Şarkı Söyle)

Duşta Müzik Dinleyin (Ve Şarkı Söyle) Üretken Olmak
Duşta Müzik Dinleyin (Ve Şarkı Söyle)

Dürüst olalım. Çoğumuz bir noktada duşta şarkı söylemişizdir ve şarkı söylemek her zaman en iyi kalitede değildir. Bu öneriyi neden üretkenlik ipuçları listesine dahil ettiğimi merak edebilirsiniz. Hatırlamayabilirsin ama annen muhtemelen sana bebekken ninniler söyledi. Yani şarkı söylediğinizde sizi hayatınızın temel öğrenme dönemine geri götürür. Fiziksel olarak, şarkı söylemek daha yüksek bir bağışıklık yeterliliğine yol açar. Şarkı söyleyen insanların kortizol seviyeleri daha düşüktür, bu da daha az stres ve daha iyi kalp anlamına gelir.

Şarkı söylemek aynı zamanda beyinde hem oksitosin hem de endorfin salgılanmasını tetikler – bu da kaygıyı daha da azaltır ve kalp sağlığınıza yardımcı olur.

Akıl sağlığı ile ilgili olarak, araştırmalar şarkı söylemenin üzüntü, kaygı ve depresyonu azaltmaya yardımcı olduğunu ve hatta kronik ağrıyı iyileştirmeye bağlı olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, özellikle 1. ipucunu uyguladıysanız ve sabah 4: 30’da uyandıysanız, hanenize nazik davranmayı unutmayın. O anda müziğinizi tam seste duymak, sağlığınız için muhtemelen o kadar iyi değildir, özellikle de mutsuz aile veya ev arkadaşlarınızı uyandırırsa.

15. Soğuk Bir Duş Yapın

Soğuk Bir Duş Yapın Üretken Olmak
Soğuk Bir Duş Yapın

Duşta şarkı söylerseniz su sıcaklığını düşük tutmanız muhtemelen en iyisidir. Bilim adamları , duşlarınızı soğuk tutmanın faydaları olduğunu şaşırtıcı bir şekilde keşfettiler .

Dolaylı uzun vadeli faydalara sahip olsalar da, tüm faydalar doğrudan günlük üretkenliğinizle ilgili değildir. Örneğin, bilim adamları, bağışıklığınızın sizi sıcak tutmak için kalori yaktığını ve bu nedenle o soğuk duşta kilo verdiğinizi keşfettiler. Ayrıca bağışıklık sisteminizi harekete geçirerek bağışıklığınızı ve dolaşımınızı güçlendirirler.

Günlük üretkenliğinizle daha alakalı olan soğuk duşlar, ruh halinizi ve uyanıklığınızı artırır. Güne soğuk bir duşla başlayın ve kanınız vücudunuza akacak ve gün boyunca size enerji verecek.

16. Daha Sık Gülümseyin

Daha Sık Gülümseyin Üretken Olmak
Daha Sık Gülümseyin

Bahse girerim sadece gülümsemenin günlük üretkenliğinizi artırmaya yardımcı olacağını asla fark etmemişsinizdir. Bununla birlikte, gülümsemenin bizim için iyi olmasının iyi bilimsel nedenleri var .

Başlangıç ​​olarak, gülümsemek kalp atış hızınızı düşürmeye yardımcı olur ve size daha az stresli bir kalbe sahip olmanın tüm faydalarını sunar. Gülümsüyorsanız stresli olma olasılığınız daha düşüktür. Daha fazla gülümsemek için bilinçli bir çaba sarf etmek, muhtemelen stres seviyenizi azaltacaktır.

Endişelenmek ve üzülmek yerine mutlu ve gülümsüyorsanız, görevleri daha verimli bir şekilde yerine getirme olasılığınız çok daha yüksektir. Bu yüzden insanlar işyerine mizah getirmeye çalışıyorlar. Steve Carroll’dan Michael Scott’u NBC’nin The Office’inde hatırlıyor musunuz? Hayattaki tüm amacı, bunu başarmada genellikle olağanüstü derecede başarısız olmasına rağmen, ofisini mutlu etmekti.

17. Gününüzün İlk Saatinde Rastgele Bir İyilik Yapın

Gününüzün İlk Saatinde Rastgele Bir İyilik Yapın Üretken Olmak
Gününüzün İlk Saatinde Rastgele Bir İyilik Yapın

Başkalarına yardım etmenin sizi ne kadar iyi hissettirmesi şaşırtıcı. Yukarıda gördüğümüz gibi, basit bir mutlu hissetme eylemi üretkenliğinize yardımcı olabilir. İnsanlara karşı nazik olmanın sizi zamanla daha mutlu yaptığını gösteren pek çok araştırma var . İnsanlar için güzel şeyler yapmak ruh halinizi iyileştirir, ilişki memnuniyetinizi artırır ve sosyal olarak endişeliyseniz sosyal kaçınma oranını azaltır. Hatta kan basıncını düşüren oksitosin adı verilen bir hormon bile üretir.

Gününüzün ilk veya iki saatinde bu pozitif enerji sarsıntısını almak sizi zihinsel olarak güçlü bir güne hazırlayacaktır.

18. Bilgisayarınızdan Dikkatinizi Dağıtmadan Yazın

Bilgisayarınızdan Dikkatinizi Dağıtmadan Yazın Üretken Olmak
Bilgisayarınızdan Dikkatinizi Dağıtmadan Yazın

Çalışmanız yazmayı içeriyorsa, tüm dikkatinizi vermeniz gerekir. Ekranınızda açılan diğer sekmeler ve pencereler tarafından dikkatinizin dağılması kolaydır ( CRM’nizin size yeni bir müşteri adayı bildirimi göndermesi gibi). Bu nedenle, birkaç program size Dikkatinizi Çekmeyen bir seçenek sunar.

Microsoft Word veya Google Documents gibi en yaygın yazma programları, size çok çeşitli menüler ve seçenekler gösterir. Tek yapmak istediğiniz yazmaksa, bunlar çok rahatsız edici olabilir.

Bir blog başlatmak ve yazma pratiğinize odaklanmak istiyorsanız , çözümlerden biri Hemingway’i kullanmaktır . Düşüncelerinizi Hemingway’in Yazma modunda ekrana getirin ve ardından yazınızı düzeltmek ve basitleştirmek için Düzenleme modunu kullanın. Yan not – Hemingway’in , blog yazısı fikirlerinizi eyleme geçirilebilir yayınlanmış içeriğe dönüştürmeye odaklanmanıza yardımcı olacak bir araç olarak dünyanın en iyi blog kurslarının çoğunda bir yazma yardımı olarak önerildiğini gördüm (bu, sonunda blog yazarak para kazanmanıza yardımcı olabilir ).

Diğer bir seçenek de Writer eklentisini Chrome’a ​​kullanmaktır . Bu, Chrome için basit, temiz bir kelime işlemcidir ve daha sofistike programların özelliğindeki tüm bu gereksiz seçenekleri gizleyen minimalist bir tasarıma sahiptir.

19.Üretken Olmak için Yatmadan Önce Yarın İçin Kıyafetinizi Birleştirin

Yatmadan Önce Yarın İçin Kıyafetinizi Birleştirin
Yatmadan Önce Yarın İçin Kıyafetinizi Birleştirin

Bir Yapılacaklar listesi çalıştırmanın faydalarından daha önce bahsetmiştim. Elbette bir faydası, en önemli görevlere odaklanarak organize olmanızı sağlamaktır. Her gün en önemli görevlerinizden biri giyinmektir. Bu kulağa ne kadar önemsiz gelse de, işe acele ediyorlarsa ve hangi kıyafetleri giyeceklerine karar veremiyorlarsa, insanlar için büyük bir stres olabilir.

Bir üniforma giyerseniz ne giydiğiniz konusunda çok fazla düşünmek zorunda kalmayabilirsiniz, ancak yine de her gün tüm giysilerinizi bulmanız ve temiz olduklarından emin olmanız gerekir.

Günün başında giysi avlamak, verimli bir iş gününe başlamak için pek de harika bir başlangıç ​​değildir. Mümkün olduğunca az kararla sorunsuz çalışan, kolay bir başlangıç ​​istiyorsunuz. Beyninizi günün gerçekten önemli kararları için saklayın. İnsanların üzerlerinde haftanın günleri yazılı iç çamaşırı giydiklerini biliyorum, bu yüzden hangi çifti giyeceklerini düşünmeleri bile gerekmiyor.

Yatmadan önce bir rutininiz varsa hayatınız çok daha kolay olacak. Kıyafetini yarın için hazırla. Daha az verimli bir zamanda kararlı olarak uyanmak sabahları size zaman kazandıran basit bir şeydir.

20.Üretken Olmak için Her Hedefe Ulaşmak İçin Son Tarihler Belirleyin (Büyüklüğü Ne Olursa Olsun)

Her Hedefe Ulaşmak İçin Son Tarihler Belirleyin (Büyüklüğü Ne Olursa Olsun)
Her Hedefe Ulaşmak İçin Son Tarihler Belirleyin (Büyüklüğü Ne Olursa Olsun)

Yapılacaklar Listem İçin Not: Bir ara bu paragrafı bitirin. Son tarihim olmadan hiçbir şey başaramam.

Bir iş için son tarih olmadan, her zaman daha önemli bir şeyler olacaktır. Asla yüksek öncelikli görev listelerinize atlamaz. Bir görev özellikle zaman açısından hassas olmasa bile, yine de bir son tarih oluşturmanız gerekir. Aksi takdirde, kendinize bunun önemsiz olduğunu söylüyorsunuz.

21. Hedeflerinizi, Planlarınızı ve Son Tarihlerinizi Yazın

Hedeflerinizi, Planlarınızı ve Son Tarihlerinizi Yazın

En büyük kişisel hedeflerinizi fiziksel olarak yazmak onları daha gerçekçi kılacaktır. Ancak herkese onlardan bahsetmeyin. Aklımız konuşmayı yapmakla karıştırır.

Derek Sivers, süreci bir TED konuşmasında iyi anlatıyor . Hedef oluşturmak başarınız için çok önemli olsa da, bundan bahsetmek değil. Tekrarlanan psikoloji testleri bunu doğrular. Hedefleriniz hakkında konuşmaktan kazandığınız iyi his, aslında bu hedeflere ulaşmak için çalışmanıza neden olmaz. Sahip olduklarınızdan çok, işaret koymadığınız hedefler üzerinde çalışma olasılığınız çok daha yüksektir.

Hedefleriniz hakkında konuşmanız gerekiyorsa, bunu sizi tatmin etmeyecek şekilde ifade edebilirsiniz, örneğin, “O raporu yarın yazmam gerekiyor. İnternette sörf yaptığımı görürseniz bana zor anlar yaşatın. “

Motive edici alıntılar; iş kitapları; çevrimiçi para kazanmak için rehberler ve yalnızca kafein tarafından yönlendirilen hayatta sadece o ana kadar başaracaksınız. Hedeflerinizi gerçeğe dönüştürün, onlara nasıl ulaşacağınızı planlayın ve sizi bu hedeflere ulaşmaya zorlayan son tarihler oluşturun – uzun vadede bu şekilde daha üretken olacaksınız.

22. Hedeflere Doğru İlerlemeyi İzlemek İçin Takviminizde Check-In Planlayın

Hedeflere Doğru İlerlemeyi İzlemek İçin Takviminizde Check-In Planlayın Üretken Olmak

Son teslim tarihlerinizin gerçekçi olduğundan emin olmak için artımlı kontroller yapmak iyi bir fikirdir. Geride kalıyorsanız, kendinize sorun, neden? Bir hedef gerçekçi olmadığı için mi? Ne tür engellerle karşılaşıyorsun?

Engeller kendinizi kontrol edebileceğiniz şeyler mi? Öyleyse, istediğiniz sonucu en hızlı şekilde elde etmek için hedefi, son tarihi veya taktiği nasıl değiştirebileceğinizi belirleyin.

Hedeflerinize yönelik ilerlemenizi düzenli olarak izlemelisiniz. Nasıl ilerlediğinizi görmek; karşılaştığınız engelleri tespit etmek için her hafta, belki bir Pazar sabahı biraz zaman ayırın.

23. Inbox by Gmail’i kullanın

Inbox by Gmail'i kullanın Üretken Olmak

Her gün sıfır gelen kutusuna inmekten büyük zihinsel ve üretkenlik kazanımları alıyorum. Inbox by Gmail , Google’ın bir e-posta programına sol beyinle yaklaşmasıdır. Mevcut Gmail hesabınızla çalışır ancak ona farklı bir şekilde bakar. Benzer e-postaları amaçlarına göre bir araya toplar.

Örneğin, tüm seyahat e-postalarınızı bir araya getirir. Her e-postayı vurgular, böylece içeriği açmadan görebilir ve hatta e-postaları açmadan uçuş güncellemeleri ve rezervasyon durumları gibi şeyleri görebilirsiniz. Kendinize hatırlatıcılar ayarlayabilmeniz için bir görev yöneticisi içerir.

Bir büyük fayda; e-postaları önceden belirlenmiş bir tarih ve saatte gelen kutunuzda yeniden ortaya çıkmaları için tetikleyen ‘erteleme’ yeteneğidir. Bu aynı anda birden fazla projeyi yönetmede çok daha verimli olmanızı sağlar; çünkü kontrol etmek için daha uygun bir zaman olduğunda gelen kutunuza geri dönmek için; e-postaları yeniden planlayabilirsiniz (bu, onu ele almanız gerektiği anlamına gelir).

Hatırlatıcı ayarlamak için başka bir Yapılacaklar uygulamasına giderek zaman kaybetmiyorum; Gelen kutumun yeniden yüzeyini değiştirmeyi ihtiyaçları karşılamak için bir ipucu olarak kullanıyorum.

24. Telefonunuzu Yatak odanızın Dışında Şarj Edin

Telefonunuzu Yatak odanızın Dışında Şarj Edin Üretken Olmak

Kendimi tanıdığımdan; telefonum yakındaysa uyumaya hazırlanırken Facebook’u kontrol etmek; Quora okumak veya e-posta gelen kutumu yatakta taramak çok daha cazip geliyor. Bu dikkat dağınıklığını tamamen ortadan kaldırmak için, telefonunuzu başka bir odada gece boyunca şarjda bırakın.

Telefonunuzu alarm olarak kullanırsanız; sesi diğer odadan duymak için yükseltin; daha da iyisi; FitBit gibi bir bilek titreşimli alarmı alın. Yada yatağınızın yanında tutmak için ucuz bir çalar saat satın alın.

25. Yatakta Ekran Süresi Yoktur ve Yatma Zamanına Kadar 30 Dakika Kalır

Yatakta Ekran Süresi Yoktur ve Yatma Zamanına Kadar 30 Dakika Kalır Üretken Olmak

Yatakta ekransız bir politikaya sahip olmak (TV’ler, telefonlar, tabletler, bilgisayarlar vb.) Uykunuzun kalitesini önemli ölçüde artıracak ve iş gününüz boyunca daha üretken olmanızı sağlayacaktır.

Rensselaer Polytechnic Institute’daki araştırmacılar, bilgisayar tabletlerinden gelen ışığa maruz kalmayı test etti. İç saatlerimizi düzenleyen ve uyku döngüsünde rol oynayan melatonin hormonunun seviyelerini önemli ölçüde düşürdüğünü gösterdi.

Applied Ergonomics dergisinde yayınlanan çalışmada araştırmacılar; gönüllülere bir iPad, iPad 2 veya PC tabletinde gözlerinin aldığı ışık miktarını ölçerken; çeşitli süreler boyunca okumasını, oyun oynamasını ve film izlemesini sağladı. Geceleri parlak bir tablet ekranına iki saat maruz kalmanın; melatonin seviyelerini yaklaşık yüzde 22 azalttığını buldular.

Üretken Olmak için Ve şimdi yardımına ihtiyacım var …

İvmenin devam etmesini istiyorum, bu yüzden sizden haber almak istiyorum – en iyi üretkenlik uygulamanız nedir?

İşte son birkaç ayda en etkili olduğunu bulduğum kendi kişisel üretkenlik uygulamalarımın birkaç örneği:

1. Üretken Olmak için 4: 30’da uyanma
2. Üretken Olmak için Telefonumu gece boyunca yatak odamın dışında şarj etmek; rahatsız etmeyin modunda tutmak; sadece saatte bir bakmak
3.Üretken Olmak için E-posta göndermek için takvimimde her gün bir saat planlama

Ve Chrome uzantısını kullanmak gibi bir düzine kadar başka ipuçları; Inbox Hazır Olduğunda E-posta gelen kutumu Gmail’de her baktığımda gizlemek; böylece her birkaç dakikada bir yeni okunmamış iletileri görmeden e-posta gönderebiliyorum.

Şimdi yardımına ihtiyacım var.

Gününüzde daha üretken olmak için en sevdiğiniz üretkenlik uygulamalarınız, davranışlarınızı veya uyguladığınız değişikliği duymak istiyorum.

Aşağıda yorum yapın, benimle paylaşın…

1. 1 numaralı en iyi üretkenlik fikriniz

Ve

2. Daha fazla (veya daha iyi) iş yapmanıza nasıl yardımcı olur?

Armyyazilim.com İbrahim BOZKURT

En önemlisi herhangi bir sorunuz ve öneriniz varsa, yorumlar kısmında bize bildirin! Eğer yazılım ile ilgileniyorsanız sizde bizlere katılıp makaleler yazabilir video içerikler üretebilirsiniz. Sizlerle birlikte bizde büyük bir ekip olabiliriz.

Ayrıca İnstagram hesabımızı takip edebilir  bize  Twitter ’dan da yazabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşarak istediğiniz konularda eğer biliyorsak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Bu platformlardan herhangi birinde hesabınız yok ise telaşa gerek yok. Çünkü İstediğiniz soruyu yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlginizi çekebilir…

Ayrıca Diğer tüm etiketleri ve kullanımını görmek için Tüm HTML Kodları ve Açıklamaları! makalemize bakabilirsiniz. Çünkü Eminiz ki bilmediğiniz , bilmediğimiz o kadar çok html etiketleri var ki şaşıracaksınız.

Ayrıca Java ve Python ile ilgileniyorsanız Java ve Python kategörilerimize de bakmanızı öneririz.

Veya Sıfırdan WordPress teması yapmak isterseniz, WordPress hakkında derin bilgiler edinmek istiyorsanız WordPress kategorimize bakabilirsiniz.

Ayrıca Css öğrenip istediğiniz tasarımları yapmak isterseniz Css kategorimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Veya JavaScript öğrenip projelerinizi daha dinamik hale getirmek istiyorsanız JavaScript kategorimize bakmanızı öneririz.

En önemlisi bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz…blog nasıl yazılır css html üretken olmak wordpress
1 sene / OKUMALIK


Yorumlar