ArmyYazılım

Warez WordPress Temalarını ve Eklentilerini Kullanmanın Zararları!

Kasım 25, 2019 | İbrahim Bozkurt

Warez WordPress Temalarını ve Eklentilerini Kullanmanın Zararları!

Warez WordPress. Bu makalede, Warez WordPress temalarından ve eklentilerinden neden kaçınmanız gerektiğini açıklayacağız, özellikle web siteniz hakkında ciddi iseniz.

Son zamanlarda, okuyucularımızdan biri, warez WordPress temalarını ve eklentilerini kullanmanın uygun olup olmadığını sordu?

Warez temalar ve eklentiler, premium WordPress ürünlerinin korsan kopyalarıdır.

Warez WordPress Temaları ve Eklentileri nedir?

Warez WordPress temaları ve eklentileri, internette etik olmayan şekilde dağıtılmış ücretli WordPress temalarının ve eklentilerinin korsan kopyalarıdır.

Warez edilen öğeleri yeniden dağıtan kişiler, WordPress ve herhangi bir türev çalışmanın (eklentiler ve temalar gibi) GPL kapsamında lisanslandığından , bunları kopyalamak ve dağıtmak için tamamen uygun olduğunu iddia eder.

Bu doğru olsa da, genellikle bu büyük bir maliyetle geliyor. Bu sadece iyi WordPress şirketlerine para kaybettirmekle kalmaz, en önemlisi de bu Warez WordPress temalarını ve eklentilerini kullanan kullan site sahiplerinin web sitelerinin güvenliğini ve bütünlüğünü tehlikeye sokar.

Evet, genellikle bu Warez temalar ve eklentiler web sitelerinizin hacklenmesinin sebebidir.

Web sitenizdeki Warez WordPress eklentilerini ve temalarını kullanmamanız için en önemli nedenlerden bazıları aşağıdadır.

Warez WordPress Tehlikesi: Güvenlik

Warez WordPress Temalarını ve Eklentilerini Kullanmanın Zararları!

Warez WordPress eklentileri ve temaları WordPress güvenliği için son derece tehlikelidir . Kötü amaçlı yazılım taşıdıkları biliniyor.

Kötü amaçlı kod, web sitenizin saldırıya uğradığını tespit etmeyi ve düzeltmeyi zorlaştıran farklı dosyalara yayılabilir .

Site verilerinizi aktarma sürecinde de kaybedebilirsiniz bütün verilerinizi. Son olarak, siteniz kötü amaçlı yazılım dağıtmak için arama motorları tarafından dizine alınmış olabilir.

Warez WordPress Tehlikesi: Gizlilik

Warez WordPress Temalarını ve Eklentilerini Kullanmanın Zararları!

Warez WordPress temaları ve eklentileri, içeride gizlenmiş farklı türde kötü amaçlı kodlara sahip olabilir.

Bu, WordPress sitenizden bilgi toplayan ve bunları karanlık web üzerindeki bilgisayar korsanlarına açık hale getiren kod içerebilir.

Bu bilgiler kullanıcı adınızı, e-posta adresinizi ve şifrelerinizi içerebilir. Bir çevrimiçi mağaza veya üyelik web sitesi çalıştırıyorsanız , müşterilerinizin kişisel bilgileri de risk altında olabilir.

Bu tür hack’leri tespit etmek zordur ve WordPress siteniz normal olarak çalışmaya devam ettiğinden fark edilmeyebilir.

Warez WordPress Tehlikesi: SEO için Zararlı

Warez WordPress Temalarını ve Eklentilerini Kullanmanın Zararları!

Korsan WordPress temaları ve eklentileri WordPress SEO’nuzu tamamen yok edebilir .

Warez WordPress temaları ve eklentileri web sitenize spam linkleri ekleyebilir veya kullanıcılarınızı ele geçirebilir ve kötü web sitelerine yönlendirebilir.

Bu aktiviteler, bağlantılarda kodun iyi saklandığından, insan gözü tarafından algılanması zordur.

WordPress hesabınıza giriş yaptığınızda büyük olasılıkla yönlendirilmeyeceksiniz.

Ancak, arama motorları, web sitenizi arama sıralamanızı düşürerek veya web sitenizi tamamen dizine ekleyerek bunu fark edip cezalandırabilir.

Web sitenizin SEO sıralamalarını kurtarmak için aylar harcamanız gerekecek ve bazen sıfırdan yeni bir web sitesi yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Yasal Konular

Bu başlık ülkemizde pek dikkat edilmeyen bir konu! Birçok WordPress teması ve eklentisi açık kaynaklıdır, ancak bazıları karışık lisanslarla satılmaktadır.

Bu, kodun bazı bölümlerinin telif hakkı yasaları ile korunduğunu ve Warez bir WordPress teması veya eklentisi kullanıyorsanız, bunun için yasal izniniz olmadığı anlamına gelir.

Korsan WordPress temaları, veri hırsızlığı, veri kaybı veya yasa dışı materyal dağıtımıyla sonuçlanabilir.

Tüm bunlar, avukatlara devasa miktarlar ödeyebileceğiniz yasal işlemlere yol açabilir.

Güncellemelere Erişim Yok

Çoğu WordPress teması ve eklentisi, hataları düzeltmek, yeni özellikler eklemek ve güvenlik sorunlarını kapatmak için düzenli olarak güncellemeler yayınlar.

Warez WordPress temaları ve eklentileri, geçerli bir lisans anahtarına sahip olmadıkları için bu güncellemeleri alamazlar.

Bu, WordPress sitenizi buggy ve güvensiz olabilecek eski bir sürümle bırakır.

WordPress düzenli olarak yeni sürümler yayınlar ve bazen en son değişikliklerle uyumlu kalması için tema ve eklentilerin güncellenmesi gerekir.

Warez tema veya eklenti güncellenemediğinden, web siteniz yanlış davranmaya başlayabilir veya erişilemez duruma gelebilir.

Destek ve Belgeler

En deneyimli WordPress kullanıcılarının bile, premium WordPress temalarını ve eklentilerini doğru şekilde kullanmaları için destek ve belgelere ihtiyaçları vardır.

Bu ürünlerin geliştiricileri, kullanıcılarına destek ve doküman oluşturma konusunda çok zaman harcıyor.

Hatta soruları cevaplamak ve düzenli olarak yeni dersler eklemek için destek uzmanları da işe alırlar.

Eğer Warez bir WordPress teması veya eklentisi kullanıyorsanız, kendi başınasınız. Geliştiricilere, yardıma ihtiyacınız olduğunda yardım etmelerini isteyemezsiniz.

Ayrıca, yalnızca ücretli müşteriler tarafından kullanılabildikleri için dokümanlara ve eğitimlere erişemezsiniz.

Yeni Özelliklere Erişim

Daha önce de belirttiğimiz gibi, WordPress temaları ve eklentileri düzenli olarak güncellenir ve sıklıkla bu güncellemeler yeni özellikler içerir.

Korsan bir WordPress ürünü kullanıyorsanız, otomatik güncellemeleri alamazsınız ve yeni özelliklerin mevcut olduğunu bile bilmezsiniz.

Bu yeni özellikler web sitenizi önemli ölçüde iyileştirebilir ve çevrimiçi ortamda daha fazla para kazanmanıza yardımcı olabilir .

Ancak, bu değişikliklerden tamamen habersiz olacak ve eski bir sürümle karşılaşacaksınız.

Etik olmayan kullanım İnovasyonu yıpratır!

Şimdi bazıları bunun küçük bir yazılım parçası olduğunu iddia edebilir ve “Bunu yapıyorum çünkü şu an için ödeme yapmaya gücüm yetmez.” diyebilir.

Bununla birlikte, bu küçük kod parçası, birisinin yetenek ve sıkı çalışmasının sonucudur. Warez bir yazılım kullanarak, bu geliştiricilerin paralarını alıyorsunuz.

Geliştiriciler sadece zamanlarını kod yazarak değil, aynı zamanda destek sağlamak, dokümantasyon oluşturmak, web sitesi yapmak, destek personeli almak ve işlerini yürütmek için çok para harcamak zorundadırlar.

Warez yazılımı kullanmak işlerini acıtıyor ve para kaybetmekle sonuçlanıyor.

Bu etik olmayan uygulamalar, geliştiricilerin milyonlarca kullanıcıya fayda sağlayabilecek yenilikçi ürünler yaratmasını engelleyebilir.

Ücretsiz Alternatiflerin Bolluğu

Kimsenin Warez WordPress temalarını ve eklentilerini kullanması için bir neden yoktur.

Hangi WordPress teması ya da hangi eklentiyi seçerseniz seçin, her zaman onlar için uygun olan ücretsiz bir alternatif vardır.

Aslında, birçok premium WordPress eklentisi, başlamanıza yardımcı olacak sınırlı sürümlere sahiptir. İletişim formuna mı ihtiyacınız var ? WPForms Lite’ın ücretsiz sürümü ile başlayın .

Google Analytics’e mi ihtiyacınız var? MonsterInsights’ın ücretsiz sürümünü deneyin .

WordPress temaları için, bir premium tema kadar iyi olan ücretsiz WordPress temalarının uzman seçimine göz atın .

WordPress.org binlerce ücretsiz eklenti ve temaya sahiptir. Bazıları birçok premium üründen bile daha iyi.

En önemlisi, onları vicdanınıza yük olmaksızın ve WordPress topluluğunu olumsuz etkilemeden yasal olarak kullanabilirsiniz.

Bu makalenin Warez WordPress eklentileri ve temalarından niçin kaçınmanız gerektiğini öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

İlginizi çekebilir…

WordPress Spam Yorumlarla Mücadele için Önemli İpuçları ve Araçlar!

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz …warez wordpress warez wordpress eklentileri warez wordpress tehlikeleri warez wordpress temaları warez wordpress temaları kullanmanın zararları
3 sene / YAZILIMA DAİR!


Yorumlar