woocommerce # woocommerce crm # woocommerce eklentileri # woocommerce yönetim araçları

WooCommerce Müşteri İlişkileri Yönetimi Araçları 2021 (En İyi 6 Adet)

İbrahim Bozkurt
WordPress
WooCommerce-Musteri-Iliskileri-Yonetimi-Araclari-2021-En-Iyi-6-Adet

WooCommerce Müşteri İlişkileri Yönetimi Araçlarıyla satış verilerini analiz eder müşterilerinize daha kaliteli hizmet sunabilirsiniz.

WooCommerce Müşteri İlişkileri Yönetimi Araçları. Çevrimiçi mağazanız için en iyi WooCommerce Müşteri İlişkileri Yönetimi aracı mı arıyorsunuz?

WooCommerce Müşteri İlişkileri Yönetimi Araçları 2021 (En İyi 6 Adet)
WooCommerce Müşteri İlişkileri Yönetimi Araçları 2021 (En İyi 6 Adet)

Bir WooCommerce Müşteri İlişkileri Yönetimi aracı müşterilerinizi yönetmenize, iş kararlarını iyileştirmenize ve genel olarak müşterileriniz için daha iyi bir deneyim oluşturmanıza yardımcı olabilr.

Bu yazıda, bugün piyasadaki en iyi veya en başarılı WooCommerce Müşteri İlişkileri Yönetim araçlarını paylaşacağız.

 

Neden WooCommerce Müşteri İlişkileri Yönetimi Araçları Kullanmlı?

Bir WooCommerce Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) aracı kullanmak müşteri verilerinizi yönetmenize veya kişiselleştirilmş pazarlama mesajları göndermenize ve işinizle ilgili daha iyi genel kararlar vermenize yardımcı olacaktır.

Çoğu e-ticaret mağazasının yeni kişileri veya müşterileri yönetmenin bir yoluna ihtiyacı vardır. Çevrimiçi işinizin ilk günlerinde veya erken günlerinde, müşteri bilgilerini, sipariş durumunu ve sipariş verilerini analiz etmek için yalnızca bir elektronik tablo kullanabilirsiniz.

Ancak, çevrimiçi mağazanız büyüdükçe, siparişlerin çatlaklardan kaçması ve müşterilerin yanlış yönetilmesi kolaydır.

Bir WooCommerce CRM yazılımı, e-ticaret işiniz ölçeklenirken müşteri ilişkilerini yönetme sorununu çözmeye yardımcı olur.

Müşterinizi ve satın alma verilerinizi kolayca yönetebilr; depolayabilr veya analiz edebilirsiniz. Bu veriler, pazarlama otomasyonu ve kişiselleştirme için satış, pazarlama veya destek ekipleriniz tarafından kullanılabilr.

Genel olarak, WooCommerce CRM sistemleri; çevrimiçi mağazanızın satışları artırmasına, müşteri ilişkileri kurmasına ve genel olarak daha iyi bir deneyim sunmasına yardımcı olabilr.

Müşterileriniz daha mutlu olacağından ve sizinle daha uzun süre kalacağından, müşteriyi elde tutma oranınızı da artırabilirler.

Bununla birlikte, WordPress web sitenizle birlikte kullanabileceğiniz en iyi WooCommerce CRM çözümlerine bir göz atalım.

1. Drip

Drip WooCommerce Müşteri İlişkileri Yönetimi Araçları 2021 (En İyi 6 Adet)

Drip , harika bir WooCommerce CRM entegrasyonuna sahip güçlü bir e-Ticaret CRM platformudur. Bu CRM’nin amacı, pazarlama otomasyonu ile WooCommerce satışlarınızı artırmanıza yardımcı olmaktır .

İnanılmaz derecede zengin özelliklere sahip olmasına rağmen, kullanımı yine de kolaydır. Drip, akıllı pazarlama kampanyası araçlarına ve gelişmiş e-posta segmentasyon özelliklerine sahiptir. WooCommerce mağaza sahipleri için önceden oluşturulmş otomatik iş akışları bile vardır.

İletişim yönetimi özellikleri, e-ticaret kullanıcı takibi, işlem yapılabilr raporlar ve müşterilerinizle bire bir görüşmeler için destek alacaksınız.

Canlı sohbet, web seminerleri, başlangıç ​​dostu belgeler ve derinlemesine çevrimiçi kurslar aracılığıyla kullanılabilen çeşitli müşteri destek seçenekleri vardır.

Son olarak, Facebook ve Instagram’dan potansiyel müşteriler oluşturmanıza yardımcı olacak sosyal medya iş akışlarıyla mağazanızı büyütebilirsiniz.

Fiyatlandırma: Yeni başlayanlar için 14 günlük ücretsiz deneme var. Deneme süresi sona erdiğinde , ücretli Drip planları 500 aboneye kadar aylık 19 ABD Doları, 2.500 aboneye kadar aylık 39 ABD Doları ve üzeri başlar.

2. WooCommerce için HubSpot

WooCommerce için HubSpot WooCommerce Müşteri İlişkileri Yönetimi Araçları 2021 (En İyi 6 Adet)

HubSpot , güçlü Hubspot CRM’yi WooCommerce mağazanıza kolayca bağlamanızı sağlar.

WooCommerce eklentisi ile kullanıcılarınızı, ürünlerinizi ve siparişlerinizi otomatik olarak Hubspot ile gerçek zamanlı olarak senkronize edebilirsiniz.

Bazı yararlı CRM özellikleri arasında müşteri takibi, iletişim bölümleme, alışveriş sepeti terk e-postaları, e-posta şablonları ve derinlemesine mağaza analitiği verileri bulunur.

WooCommerce mağazanızı büyütmek için kullanabileceğiniz Facebook, Instagram, LinkedIn ve Google için yerleşik reklam yönetimi araçları da vardır.

Ayrıca size müşteri profilleriniz, pazar eğilimleri, trafik, yerinde davranış ve daha fazlası hakkında ayrıntılı veriler verecek 7 farklı e-ticaret raporu bulacaksınız.

Fiyatlandırma: Sen erişebilir HubSpot CRM ve ücretsiz olarak HubSpot WooCommerce eklentisi.

Daha fazla özelliğe erişmeniz gerekiyorsa, bireysel hizmet planlarına veya aylık 50 ABD dolarından başlayan Growth Suite paketini yükseltebilirsiniz.

3. Constant Contact

Constant Contact

Constant Contact , popüler bir e-posta pazarlama ve CRM sağlayıcısıdır. Tek bir panodan kişilerinizi saklamanıza, müşteri verilerinizi yönetmenize ve müşteri etkinliğinizi izlemenize olanak tanır.

Constant Contact’ı WooCommerce’e bağladığınızda, kişileriniz otomatik olarak senkronize edilecektir.

WooCommerce mağazanızı geliştirmek ve daha fazla satış yapmak için özel olarak oluşturulmuş bir ton benzersiz özellik var.

Örneğin, ürünlerinizi kataloğunuzdan doğrudan e-postalarınıza sürükleyip bırakabilir, kişilerinizi bölümlere ayırabilir ve hedeflenen teklifler gönderebilir, izlenebilir kuponlar ve promosyon kodları gönderebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Karşılama dizileri, takip e-postaları ve terk edilmiş alışveriş sepeti e-postaları gibi çeşitli otomatik e-posta kampanyaları oluşturabilirsiniz.

Yeni müşterilere ulaşmak için kullanabileceğiniz sosyal medya pazarlama ve reklam araçları bile var.

Üçüncü taraf uygulamalarla kullanılabilen bir sürü entegrasyon var. Bu, Constant Contact’ı WPForms gibi zaten kullanmakta olduğunuz araçlarla kolayca entegre edebileceğiniz anlamına gelir .

Fiyatlandırma: Sabit İletişim fiyatlandırması, ayda 20 ABD dolarından başlayan kişi sayısına bağlıdır. Hesabınıza ekip üyeleri eklemek istiyorsanız, aylık 45 dolardan başlayan Plus planına ihtiyacınız olacak.

4. Sendinblue

Sendinblue

Sendinblue , sektördeki en iyi e-posta pazarlama yazılımlarından biridir. Gelişmiş e-posta araçlarının ötesinde, WooCommerce mağazanızı Sendinblue ile otomatik olarak senkronize edecek ücretsiz bir WooCommerce CRM eklentisi var.

Sendinblue ile, tüm WooCommerce müşteri verilerinizi anında senkronize edebilir ve tüm kişilerinizi tek bir araçla yönetebilirsiniz.

Müşterilerinizi satın alma davranışlarına göre bölümlere ayırabilir, e-posta bültenleri göndermek için e-posta şablonları koleksiyonunu kullanabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Bu araç, otomatik olarak tetiklenebilen özel otomatik e-posta dizileri oluşturmanıza olanak tanır. Örneğin, bir müşteri sepetine bir ürün eklediğinde ancak satın alma işlemini tamamlamadığında otomatik bir e-posta gönderebilirsiniz.

Öne çıkan özelliklerden biri, doğrudan WooCommerce panonuzdan pazarlama ve işlemsel metin mesajları (SMS) gönderme yeteneğidir.

WooCommerce eklentisi ayrıca SendInBlue’nun sunduğu; özel kayıt formları, Facebook reklamları, yeniden hedefleme özellikleri ve daha fazlası gibi; diğer pazarlama özellikleriyle de entegre olur.

Sendinblue’yu ayrıca sipariş makbuzları; parola sıfırlama e-postaları ve daha fazlası gibi işlem e-postalarınızı yüksek e-posta teslim oranıyla göndermek için; bir SMTP hizmeti olarak kullanabilirsiniz. Sendinblue’yu WordPress’e bağlamak için WP Mail SMTP eklentisini kullanmanız yeterlidir.

Fiyatlandırma: Sendinblue , günde 300 e-posta göndermek için ücretsiz bir hesaba sahiptir.

Günlük sınırsız e-posta göndermeniz gerekiyorsa; Lite planı ayda 25 dolardan başlarken; Premium plan ayda 65 dolardan başlayan gelişmiş pazarlama otomasyonu özellikleri ekler.

5. Agile CRM WooCommerce Müşteri İlişkileri Yönetimi Aracı

Agile CRM

Agile CRM , küçük ve orta ölçekli işletmeler için oluşturulmuş hepsi bir arada bir WooCommerce CRM’dir.

Bu WooCommerce CRM, müşterileri yönetmek; akıllı iş akışları oluşturmak, mağaza etkileşimini iyileştirmek; ziyaretçinizin mağaza aktivitesini izlemek ve daha fazlasını yapmak için araçlara sahiptir.

Araç, müşterilerinizin 360 derecelik bir görünümünü sunar. Dahası Satış, pazarlama ve yardım masası departmanlarınızın ihtiyaç duyduğu her şeyi tek bir panoda içerir.

Ayrıca, potansiyel müşteriler oluşturmanıza ve yakalamanıza; e-postalar göndermenize, açılış sayfaları oluşturmanıza ve daha fazlasını yapmanıza olanak tanıyan benzersiz pazarlama özellikleri bulacaksınız.

Ücretli planlardan birindeyseniz; sosyal medya izleme ve otomatik pazarlama iş akışları oluşturmanıza izin veren araçlara da erişebilirsiniz.

Fiyatlandırma: En fazla 10 kullanıcı için ücretsiz bir sürüm vardır; bu nedenle şirketinizin 10 veya daha az ekip üyesi varsa, ücretsiz planı sonsuza kadar kullanabilirsiniz.

Ücretli Çevik CRM planları, yıllık olarak faturalandırıldığında kullanıcı başına; aylık 9,99 ABD dolarından veya 2 yıl süreyle faturalandırıldığında kullanıcı başına 8,99 ABD dolarından başlar.

6. Pipedrive WooCommerce Müşteri İlişkileri Yönetimi Aracı

Pipedrive

Pipedrive; potansiyel müşterilerinizi ve anlaşmalarınızı yönetmenize ve müşterilerinizle olan iletişimi izlemenize yardımcı olmak için; tasarlanmş bir satış CRM’sidir . Bu CRM, satış ve pazarlama sürecinizi kolaylaştırmanıza yardımcı olacaktır.

Pipedrive’ı WooCommerce mağazanızla entegre etmek için Zapier veya Automate.io gibi bir araç kullanabilirsiniz.

WooCommerce entegrasyonunu kurduğunuzda, tüm müşteri adayı veya sipariş verileriniz otomatik olarak Pipedrive’a gönderilecektir.

Pipedrive satış ekipleri için tasarlandığından, satış raporlama, tahmin, özelleştirilebilir; ardışık düzenler, ayrıntılı etkinlik günlüğü ve e-posta entegrasyonları gibi her türlü gelişmiş işlevi bulacaksınız.

Yerleşik raporlama araçları; dönüşüm oranlarınızı artırmanıza ve mağazanızın genel olarak nasıl performans gösterdiğini görmenize yardımcı olacaktır.

Ayrıca büyüyen bir entegrasyon ve eklenti kütüphanesi de var. Böylece CRM’nizi zaten kullanmakta olduğunuz diğer pazarlama araçlarına bağlayabilirsiniz.

Fiyatlandırma: Pipedrive , yıllık olarak faturalandırıldığında aylık 12,50 ABD dolarından başlar. Gelişmiş plan, gelişmiş pazarlama otomasyonu özelliklerine ihtiyaç duyan kullanıcılar için ayda 24,90 ABD dolarından başlar.

Metrilo, Salesforce, WP ERP, Zero BS CRM, Ninjodo, Woosync, Magento ve diğerleri gibi; diğer birçok WooCommerce CRM aracına baktık. Ancak, kararınızı olabildiğince kolaylaştırmak için onları burada listelememeye karar verdik.

Bu makalenin, WordPress için en iyi WooCommerce CRM’yi bulmanıza yardımcı olacağını umduk. Umarım yararlı olmuştur.

Armyyazilim.com İbrahim BOZKURT

En önemlisi herhangi bir sorunuz ve öneriniz varsa, yorumlar kısmında bize bildirin! Eğer yazılım ile ilgileniyorsanız sizde bizlere katılıp makaleler yazabilir video içerikler üretebilirsiniz. Sizlerle birlikte bizde büyük bir ekip olabiliriz.

Ayrıca İnstagram hesabımızı takip edebilir  bize  Twitter ’dan da yazabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşarak istediğiniz konularda eğer biliyorsak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Bu platformlardan herhangi birinde hesabınız yok ise telaşa gerek yok. Çünkü İstediğiniz soruyu yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlginizi çekebilir…

Ayrıca Diğer tüm etiketleri ve kullanımını görmek için Tüm HTML Kodları ve Açıklamaları! makalemize bakabilirsiniz. Çünkü Eminiz ki bilmediğiniz , bilmediğimiz o kadar çok html etiketleri var ki şaşıracaksınız.

Ayrıca Java ve Python ile ilgileniyorsanız Java ve Python kategörilerimize de bakmanızı öneririz.

Veya Sıfırdan WordPress teması yapmak isterseniz, WordPress hakkında derin bilgiler edinmek istiyorsanız WordPress kategorimize bakabilirsiniz.

Ayrıca Css öğrenip istediğiniz tasarımları yapmak isterseniz Css kategorimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Veya JavaScript öğrenip projelerinizi daha dinamik hale getirmek istiyorsanız JavaScript kategorimize bakmanızı öneririz.

En önemlisi bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ArmyYazilim