ArmyYazılım

WordPress Admin Panel Tanıtımı (Part 1)!

Ekim 23, 2019 | İbrahim Bozkurt

WordPress Admin Panel Tanıtımı (Part 1)!
WordPress Admin Panel Tanıtımı (Part 1)!

WordPress Admin Panel. WordPress videolu eğitim setimizin 3. Videosu olan “WordPress Admin Panel Tanıtımı” adlı videoda admin paneli hakkında genel kültür seviyesinde bilgilendirme yapıldı.

Her websitesinin bir de arka planı vardır. Yani “admin paneli” bir diğer adıyla “yönetici paneli”.

Admin panel; sitenizin ön tarafını ve arka tarafını kntrol altına aldığınız, yazılar yazdığınız, ekibiniz ile iletişime geçebileceğiniz, içerikler üretip paylaşabileceğiniz bir paneldir.

Admin panelde yazı ve içerik kontrolünin yanı sıra kullanıcı kontrolleri, SEO kontrolleri ve istatiksel controller de yapabilirsiniz.

Bir admin panel ne kadar detaylı ve temiz, anlaşılır ve basit olursa o kadar çok kullnışlı yararlı olur. WebSite sahiplerinin zamanının büyük bir kısmı admin panelin içinde geçeceğinden admin panelin anlaşılır ve yorucu olmaması önemle tavsiye edilir.

Her websitesi baştan aşağı sıfırdan kodlanmaz. Bazıları CMS system dediğimiz sistemi kullanır ve admin panel sayfasını hazır bir şekilde site sahipleri alır.

CMS sistemlerinin ne olduğunu ve en iyi CMS sistemin hangisi olduğunu merak ediyorsanız “CMS karşılaştırması 2019: En popüler açık kaynaklı sistemler” adlı makalemize bir göz atmanızı öneriyoruz.

WordPress Admin Panel İyi seyirler…

WordPress Admin Panel Tanıtımı (Part 1)!

İsterseniz direkt YouTube ‘da izleyebilirsiniz…

Biz bu videoda WordPress ve onun admin panelini ele aldık. Diğer makalelerimizi de okumuşsanız WordPress ‘in ne kadar iyi bir CMS sistemi olduğunu idrak etmişsinizdir.

WordPress piyasadaki en iyi CMS sistemlerinden biridir ve admin paneli çok sade ve anlaşılır olmasına karşın bir o kadar da güçlü ve etkindir.

SEO ayarlarınızı, yazı denetiminizi, sayfa incelemelerinizi, kullanıcı kontrollerinizi ve dehasını yapabileceğiniz admin panelini eklentiler ve temalarınızın fonksiyonlarına göre de zenginleştirebiliyorsunuz.

Örneğin SEO ayarları için bir eklenti yüklediğinizde SEO ayarlarınız admin panelinizde ellerinizin altında oluyor ve kodlama bilmeden SEO ayarlarınızı admin panelden yönetebiliyorsunuz.

15.000 den fazla binlerce konu ve ayarlarda eklenti olduğunu düşünürsek Admin panelinizin ne denli güçlü olabileceğinizi düşünün.

Bir admin paneli bir sitenin herşeyi değilse de admin panelsiz bir site hiçbir şeydir.

Çünkü bir siteye dinamiklik katmak için admin panele ihtiyaç duyarız. En basiti bir menu ayarlamasını dinamik bir şekilde düzenlemek için admin paneldeki meüler ayarlarına ihtiyaç duyarız.

Admin paneli ve menüler sekmesi olmasaydı linkleri ve menüdeki elementlerin isimlerini elle tek tek girmek zorunda kalacaktık.

Diğer videolar için Youtube Kanalımızda bulunan ” WordPress Rehberi ve Sıfırdan İleri Düzey Tema Yapımı” Oynatma listemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz …Ücretli Ücretsiz WordPress Temaları wordpress wordpress giriş wordpress tema wordpress tema düzenleme wordpress tema yapımı
3 sene / WordPress


Yorumlar