ArmyYazılım

WordPress AnaSayfada Yazıları Listeleme Sayfalama Yapma!

Kasım 13, 2019 | İbrahim Bozkurt

WordPress AnaSayfada Yazıları Listeleme Sayfalama Yapma WordPress sitemiz için çok önemli bir konudur.

WordPress AnaSayfada Yazıları Listeleme Sayfalama Yapma!
WordPress AnaSayfada Yazıları Listeleme Sayfalama Yapma!

WordPress sitemizin anasayfası bizim kullanıcıları ilk kaşıladığımız yerdir ve iyi bir izlenim bırakmamız için iyi tasarlanmış ve sitemizin genelini iyi özetlemesi lazım.

Sadece WordPress sitemizle alakalı bir durumda değil. Bir websitesinin anasayfası o sitenin genel anlamda neye hizmet ettiğini en güzel özetleyen alandır.

Bir web sitesi kurumsal değil ise genelde en son içeriklerini ilk açılışta anasayfada listeler. Bu durum sitenin neye hizmet ettiğini en iyi şekilde ziyaretçilere anlatır.

Örneğin;

Hemen hemen hergün ziyaret ettiğiniz haber sitelerinin anasayfalarında en güncel haber başlıklarını görürsünüz ve bu sitenin haber sitesi olduğunu ve ne tür haberler yaptığını hemen anlayabilirsiniz.

Fakat kurumsal bir firmanın sitesine girdiğinizde en güncel haberler yerine kurumsal kimliğini ön plana çıkaran resim ve metinlerden oluşan bir anasayfa görürsünüz ve her normal internet kullanıcısı gibi sizde onun bir kurumsal firma olduğunu anlarsınız.

Bu durum kişiselbloglarda da aynıdır. Kişiselbloglarda genellikle enson yazılar paylaşılır ve insanlar o kişiselblog sahiplerinin ne ile genelde meşgul olduğunu anlar.

Haber sitelerinin anasayfalarında genellikle güncel haberler ve sponsorlu içerikler yer alır. Haber kaynakları bir kullanıcı sponsorlu içerikleri incelerse bundan genlir elde eder.

Kurumsal firmaların sitelerinde sponsorlu bağlantılara genellikle yer verilmez. Çünkü zaten firma kendisini tanıtmak kendi PR’ını yerine getirmek için o siteyi kurduğundan başka bir firma veya kişinin sitesinde reklamını yapmaz.

Bu durumu “Müşterilerimiz veya Çalışma ortaklarımız” bölümleriyle karşılaştırmayın.

Bir kurumsal firmanın sitesine girdiğinizde genellikle altlarda firmanın daha önce çalıştıkları firmaların logolarını ve resimlerini görürsünüz.

Firma böyle durumda onların reklamlarını yapmıyor aksine kendi reklamı için o markaların logolarını ve feedbacklerini sizlere sitesinde paylaşıyor ki alanlarında ne kadar başarılı olduklarını sizlere gösterebilsin.

Zaten Bir firma böyle bir alanda her zaman kendinden daha büyük sektör liderlerinin logo ve feedbacklerini paylaşır ki bakın bu firma bile bizi tercih etti diyebilsinler.

Peki biz bu “WordPress AnaSayfada Yazıları Listeleme Sayfalama Yapma” videosunda ne yaptık?

Biz bir “WordPress Rehberi ve Sıfırdan İleri Düzey Tema Yapımı” video serisine başlamıştık. Bu video serisinde ilk olarak WordPress i tanıdık. Ardından WordPress te tema yapma aşamalarına başladık. Bu tema yapma aşamasının da ilk ayağı kişiselblog temasıydı.

İşte bu kişiselblog temasının da adımlarından birisi WordPress sitenizin anasayfasında yazılarınızı listelemeniz ve yine WordPress anasayfanızda yazılarınızı sayfalar şeklide göstermektir. Diğer bir tabirle WordPress AnaSayfada Yazıları Listeleme Sayfalama Yapma !

Temanın bu videoya ait kaynak dosyalarını bırakıyorum. İsterseniz indirip inceleyebilirsiniz yada kullanabilirsiniz fakat benim tavsiyem videoyu izleyerek kendi istediğiniz bir temayı kodlamanız.

Biraz hayal gücünüze güvenin ve videoyu izledikten sonar kendi tasarımınızı ortaya koyun. Gerekli linkleri videonun altında bulabilirsiniz.

Herkese şimdiden iyi seyirler dilerim.

WordPress AnaSayfada Yazıları Listeleme Sayfalama Yapma!

Yapamadığınız yer olursa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Genellikle ArmyYazilim.com da vaktim geçtiğinden buradaki yorumlar gözüme daha erken çarpıyor tabiki fakat youtube da da yarum yapabilirsiniz.

Nerede yorum yaparsanız yapın ama aklınıza takılan soruları sorun. Kafanızda soru işaretleri kalmasın.

İlginizi çekebilir…

WordPress Hesaplama Eklentileri! (En İyi 10 Adet)

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz …wordpress WordPress anasayfa sayfalama wordpress anasayfada yazıları listeleme WordPress AnaSayfada Yazıları Listeleme Sayfalama Yapma wordpress sayfalama
3 sene / WordPress


Yorumlar