ArmyYazılım

WordPress Author Archive Dosyalarının yapımı!

Aralık 29, 2019 | İbrahim Bozkurt

WordPress Author Archive Dosyalarının yapımı!
WordPress Author Archive Dosyalarının yapımı!

WordPress Author Archive. WordPress bir dizi klasör ve dosyalardan oluşur. Bu klasörlerin içinde tema klasörleri de vardır.

Tema klasörü ve tema klasörünün içindeki dosyalarla içeriklerimizi bir tasarım içinde son kullanıcıya sunarız.

Daha önceki derslerde tema klasörümüzü oluşturduk ve içine istediğimiz tasarıma ulaşmak için gerekli birçok klasör ve dosya koyduk.

Şimdi bu gerekli dosyalardan author.php ve archive.php ‘yi sizzler için oluşturduk.

Author.php bir yazara ait bilgilerin yazıların oluşturulduğu ve gösterildi sayfadır.

Bu sayfada her yazar, editor ve yönetici için özel kişisel herkese açık bilgiler yayınlanır ve her yazar, editor ve yönetici kendisi için bu alanı düzenleyip kişiselleştirebilir.

Ayrıca author.php ‘de her yazar, editor ve yönetici kendi profil resimlerini de düzenleyebilir. Profil resmi için gerekli adımları zaten videoda detaylı bir şekilde anlattık.

Archive.php ile geçmiş tarhilerdeki yazılarımızı ay, gün, saat ve hatta saniye cinsinden sıralayabiliriz.

WordPress default olarak archive.php ‘de aylar cinsinden sıralama yapar ancak ilerleyen derslerde biz bu durumu da kişiselleştirebiliriz.

Kişisel blog tema yapımı serisinde hızla sona doğru yaklaşıyoruz. Bu serimiz bittiğinde “multi user” yani çok kullanıcılı bir site yapacağız İnşaAllah. Bu sitelere örnek haber platformlarını verebiliriz. Bizde haber platform yapacağız. Daha fazla uzatmadan sizleri video ile başbaşa bırakıyoruz.

İyi seyirler dileriz.

WordPress Author Archive Dosyalarının yapımı!

WordPress Author Archive

Eğer videoyu beğendiyseniz kanalımıza abone olabilirsiniz ve derslerden ilk önce siz haber olabilirsiniz.

Tasarımsal anlamda bazı bozukluklar olabilir ancak temelde kişisel blog teması nasıl kodlanır genel anlamda bir bilgiye sahip oluyorsunuz hızla.

Tasarım kişinin hayal gücü ile doğru orantılıdır. Bu bağlamda siz istediğiniz bir tasarımı WordPress ile entegre edebilirsiniz.

Umuyoruz çok iyi bir tasarım ortaya koyacaksınız. Tabiki bunun için html, css ve javascript bilmeniz gerekmektedir. Fakat telaşlanmayın bu derslere de bir an önce başlayacağız inşaAllah.

Ayrıca İnstagram hesabımızı takip edebilir bize Twitter ’dan da yazabilirsiniz.

Bu platformlardan herhangi birinde hsabınız yok ise telaşa gerek yok. İstediğiniz soruyu yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlginizi çekebilir…

WordPress Kişisel Blog Temaları! (Ücretli – Ücretsiz)

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz …wordpress wordpress archive.php wordpress author.php
3 sene / WordPress


Yorumlar