ArmyYazılım

WordPress Cache Eklentileri (En İyi 4 Adet)

Kasım 28, 2019 | İbrahim Bozkurt

WordPress Cache Eklentileri (En İyi 4 Adet)

En iyi WordPress Cache eklentileri mi arıyorsunuz? Önbelleğe alma , WordPress sitenizi hızlandırmanıza ve performansı artırmanıza yardımcı olur .

Bu kılavuzda, siteniz için en iyi WordPress önbelleğe alma eklentilerini paylaşacağız.

WordPress Cache Eklentileri: Önbellek Nedir?

Önbellek, istek üzerine hızlı erişim için geçici olarak depolanan bir veri topluluğudur. Bilgisayarlarda, bilgiler genellikle sabit diskte saklanır.

İstendiğinde, bilgilerin sunulmadan önce bir bilgisayarın birkaç işlemi çalıştırması gerekir.

Önbelleğe alma, bu soruyu sıkça istenen bilgileri işleyerek ve daha sonra geçici bir depoda veya bellekte depolayarak çözer. Bu, bilgisayarların dosyaya hızlı bir şekilde erişmesini sağlar.

Aynı önbelleğe alma kavramı, performansı artırmak ve web sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlamak için WordPress web siteleri tarafından da kullanılabilir.

Görüyorsunuz, WordPress dinamik bir içerik yönetim sistemidir. Bu, bir kullanıcı web sitenizi her ziyaret ettiğinde, WordPress veritabanından bilgi toplar ve ardından web sayfası kullanıcının tarayıcısına gönderilmeden önce birkaç adım daha çalıştırır.

Bu, pek çok kullanıcı aynı anda ziyaret ettiğinde web sitenizin daha yavaş yüklenmesine neden olur.

Önbelleğe alma, WordPress sitenizin birçok adımı atlamasını sağlar. Her seferinde tüm sayfa oluşturma işleminden geçmek yerine, önbellek eklentiniz ilk yüklemeden sonra sayfanın bir kopyasını oluşturur ve ardından önbelleğe alınmış sürümü sonraki her kullanıcıya sunar.

WordPress Cache Eklentileri

Önbelleğe Alma Neden Önemli?

Önbelleğe alma önemlidir, çünkü WordPress barındırma sunucularınızdaki yükü azaltır ve web sitenizin daha hızlı çalışmasını sağlar.

WordPress hızınızı ve performansınızı geliştirmek için uygun önbellek ayarlarına ihtiyacınız var .

Daha hızlı bir web sitesi kullanıcı deneyimini geliştirir ve kullanıcıları daha fazla sayfa ziyaret etmeye teşvik eder.

Bu aynı zamanda etkileşimi ve kullanıcıların web sitenizde geçirdiği zamanı artırmanıza yardımcı olur .

Daha hızlı bir web sitesi, web sitenize organik aramadan daha fazla trafik çekmenize yardımcı olur.

Google, arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olan daha hızlı web sitelerine önemli bir SEO avantajı sağlar.

En azından öyle olduğu söyleniyor, web sitenizin hızını artırmak için kullanabileceğiniz en iyi WordPress önbelleğe alma eklentilerine bir göz atalım.

WordPress Cache Eklentileri: WP Rocket

WordPress Cache Eklentileri

WP Rocket , piyasadaki en iyi WordPress önbellek eklentisidir. Farklı önbellekleme seçenekleri için kullanılan teknik terimleri bilmiyorsanız, bu en kolay ve en yeni başlayanlar için önbellekleme eklentisidir.

Kullanıcıların tek tıklamayla web sitelerini anında önbelleğe almasını sağlar. Tarayıcı, önbelleği oluşturmak için WordPress sayfalarınızı otomatik olarak alır. Eklenti daha sonra, gzip sıkıştırma, sayfa önbelleği ve önbellek ön yüklemesi gibi önerilen WordPress önbelleğe alma ayarlarını otomatik olarak açar.

WP Roket ayrıca performansı daha da artırmak için açabileceğiniz isteğe bağlı özellikler içerir. Bu, tembel yükleme görüntüleri , CDN desteği, DNS ön getirme, küçültme ve daha fazlasını içerir.

W3 Total Cache

WordPress Cache Eklentileri

W3 Total Cache en popüler WordPress önbellekleme eklentilerinden biridir. Yeni başlayanlar için biraz korkutucu görünmesini sağlayabilecek bir dizi seçenekle birlikte kapsamlı bir WordPress önbellek eklentisidir.

WordPress önbelleğini düzgün bir şekilde ayarlamak için ihtiyacınız olacak tüm özellikleri içerir. Bu, sayfa önbelleğini, nesne önbelleğini, gzip sıkıştırmasını, sınırlı küçük doğrulama desteğini, CDN desteğini ve daha fazlasını içerir.

Yeni başlayanlar W3 Total Cache kullanmayı biraz zor bulabilir.

WP Super Cache

WP Süper Cache başka popüler WordPress önbelleğe alma eklentisidir. Ücretsizdir ve en iyi WordPress hosting firmalarının birçoğu tarafından önerilmektedir .

WP Süper Önbellek eklentisi, web sitenizi hızlandırmak için ihtiyaç duyacağınız tüm önbelleğe alma özelliklerini içerir. Bu, gzip sıkıştırması, sayfa önbelleği, önbellek ön yüklemesi, CDN desteği, gelişmiş önbellek önyüklemesi ve daha fazlasını içerir.

Kolay kurulum için ayrı bir sekme içeren kapsamlı bir ayarlar bölümü içerir.

Sucuri Firewall

Sucuri en iyi WordPress güvenlik duvarı ve güvenlik eklentisidir. Bir web sitesi güvenlik duvarı olarak Sucuri , web sitenizin içeriğini önbelleğe almak ve bir düğmeyi tıklatarak gzip sıkıştırmasını etkinleştirmek için yerleşik bir seçenek sunar.

Herhangi bir web sitesi için en iyi seçenektir çünkü Sucuri bir DNS seviyesi güvenlik duvarıdır. Bu, istekleri web sitenize ulaşmadan önce kullanıcılara önbelleğe alınmış içerik sunabilecekleri anlamına gelir. Bu, web sitenize inanılmaz bir performans artışı sağlar.

Bu makalenin en iyi wordpress cache eklentileri için size genel bilgiler verdiğini umuyoruz. Bildiğiniz başka cache eklentileri varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlginizi çekebilir…

WordPress Spam Yorumlarla Mücadele için Önemli İpuçları ve Araçlar!

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz …wordpress wordpress cache wordpress cache eklentileri wordpress önbellek eklentileri
3 sene / WordPress


Yorumlar