ArmyYazılım

WordPress E Ticaret Eklentileri! (Ücretli – Ücretsiz)

Kasım 27, 2019 | İbrahim Bozkurt

 WordPress E Ticaret Eklentileri
WordPress E Ticaret Eklentileri

WordPress E Ticaret Eklentileri. Çevrimiçi bir mağaza mı arıyorsunuz? Hangisinin en iyi WordPress e ticaret eklentisi olduğunu bilmek ister misiniz?

Doğru e ticaret eklentisini seçmek işiniz için çok önemlidir çünkü daha iyi bir platform büyüme için daha fazla fırsat demektir.

Genellikle kullanıcılar, mağazalarını başlatmak için e ticaret platformunu seçerken uygun araştırma yapmadıkları için para kaybederler.

Bu makalede, en iyi 5 WordPress e ticaret eklentisini karşılaştıracağız. İşletmeniz için hangi e ticaret eklentisinin uygun olduğunu bulmanıza yardımcı olmak için artılarını ve eksilerini açıklayacağız.

Siteniz için WordPress e Ticaret Eklentileri nde Nelere Bakılmalı?

Piyasada birçok WordPress e-ticaret eklentisi vardır. Ancak bunların hepsi kullanım durumunuz için doğru özelliklere sahip değil.

Örneğin, bazı e Ticaret eklentileri, e-Kitaplar, fotoğraflar, müzik vb. Gibi dijital ürünleri satmak için yapılmıştır. Diğerleri, nakliye gerektiren fiziksel ürünleri satmak için daha uygundur.

Bir drop-shipping şirketi işletmek istiyorsanız, drop-shipping için daha iyi destek sağlayan bir e-ticaret çözümüne ihtiyacınız olacak.

Temel olarak, çevrimiçi mağazanızı etkin bir şekilde çalıştırmak için neleri satacağınızı ve ne gibi özellikleri kullanmanız gerektiğini düşünmeniz gerekir.

Bunun dışında, bir e-ticaret platformu seçerken aramanız gereken en önemli faktörlerden bazıları aşağıdadır.

 • Ödeme çözümleri – e-Ticaret eklentiniz, tercih ettiğiniz ödeme ağ geçitlerini varsayılan olarak veya bir uzantı yoluyla desteklemelidir.
 • Tasarım ve kişiselleştirme – Mağazanızın tasarımı, müşterinizin işletmenizle ilk etkileşimidir. Çok sayıda şablon ve kolay özelleştirme seçeneklerinin bulunduğundan emin olun
 • Uygulamalar ve entegrasyonlar – E-posta pazarlama hizmetleri , CRM yazılımı, muhasebe yazılımı vb. gibi üçüncü taraf uygulamalar için mevcut entegrasyonlara göz atın . E ticaret işinizi daha verimli bir şekilde yönetmek ve büyütmek için bu araçlara ihtiyacınız olacak.
 • Destek seçenekleri – Kullanılabilir destek seçeneklerinin bulunduğundan emin olun. İyi destek, uzun vadede size çok para kazandırabilir.

Bir e Ticaret Web Sitesini Çalıştırmak için Neye ihtiyacınız var?

E ticaret web siteleri için kaynak yoğundur, bu nedenle ihtiyacınız olacak ilk şey, karşılayabileceğiniz en iyi WordPress hostingidir.

Eğer bir bütçeniz varsa, Bluehost ile başlayabilirsiniz . E ticaret planı, ödemeleri güvenli bir şekilde almanız gereken SSL Sertifikası, özel IP ve özel bir destek hattı ile birlikte gelir.

Ayrıca, en güçlü WordPress E ticaret eklentisi olan WooCommerce’i varsayılan olarak yüklerler (bu makalede daha sonra öğreneceğiniz gibi).

Bütçe sorun değilse ve en iyi performansı almak istiyorsanız, WPEngine gibi yönetilen bir WordPress barındırma sağlayıcısı kullanmanızı öneririz .

Ardından, web siteniz için bir alan adı seçmeniz gerekecektir.

Son olarak, alışveriş sepetini terk etmenize ve satışları artırmanıza yardımcı olan OptinMonster gibi ihtiyacınız olacak temel işletme eklentilerini seçmeniz gerekecektir .

Bunu söyledikten sonra, en iyi WordPress e ticaret eklentileri ne bir göz atalım.

En İyi WordPress E Ticaret Eklentileri

Artık bir e Ticaret platformunda neyi aramanız gerektiğini ve neye başlamanız gerektiğini bildiğinize göre, WordPress kullanıcıları için en iyi e ticaret platformu için en çok tercih edilenler.

 1. WooCommerce
 2. BigCommerce
 3. Easy Digital Downloads
 4. MemberPress
 5. Shopify

Her birine bir göz atalım ve artılarını ve eksilerini karşılaştıralım.

WordPress E Ticaret Eklentileri: WooCommerce

 WordPress E Ticaret Eklentileri

WooCommerce en popüler WordPress e-ticaret eklentisi dir. Aynı zamanda dünyanın en popüler e-ticaret platformudur.

WooCommerce, 2015 yılında Automattic ( WordPress.com blog barındırma hizmetinin arkasındaki şirket) tarafından satın alındı .

WooCommerce için çok sayıda eklenti ve tema mevcut. Ayrıca arkasında tutkulu bir geliştirici topluluğu var.

Son zamanlarda birkaç barındırma şirketi uzmanlaşmış WooCommerce barındırma çözümleri oluşturmaya başladı .

WooCommerce Kullanmanın Artıları

WooCommerce ‘u WordPress e-Ticaret eklentiniz olarak kullanmanın avantajlarından bazıları:

Uzantılar ve Temalar – WooCommerce için kullanılabilen yüzlerce uzantı ve tema vardır, bu da e-Ticaret sitenize yeni özellikler eklemenizi kolaylaştırır.

Geniş tema koleksiyonu, sitenizin tasarımını ve düzenini seçerken tonlarca seçeneğiniz olduğunu gösterir.

Hem Dijital hem Fiziksel Ürünleri Destekler – WooCommerce ile, fiziksel ve dijital indirmeleri (e-kitaplar, müzik, yazılım ve daha fazlası gibi) satabilirsiniz.

Satış Ortaklığı veya Harici Ürünler Satma – WooCommerce kullanarak, sitenize satış ortağı veya harici ürünler ekleyebilirsiniz. Bağlı kuruluş pazarlamacıları ürün siteleri oluşturabilir ve kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunabilir.

Komple Envanter Yönetimi – WooCommerce, envanterinizi kolayca yönetmek veya hatta bir mağaza yöneticisine atamak için araçlar ile birlikte gelir.

Ödeme ve Nakliye Seçenekleri – WooCommerce, popüler ödeme ağ geçitleri için yerleşik desteğe sahiptir ve uzantıları kullanarak başka birçok ödeme seçeneği ekleyebilirsiniz. Ayrıca nakliye ve vergileri de hesaplayabilir.

Destek ve Belgeler – WooCommerce için çevrimiçi olarak mükemmel belgeler bulunmaktadır. Belgelendirme dışında bilgi tabanı, yardım masası ve topluluk forumları da mevcut.

WooCommerce Kullanmanın Eksileri

Çok Fazla Seçenek – WooCommerce’un kullanımı çok kolaydır, ancak ayarlar sayfasında bulunan seçeneklerin sayısı yeni bir kullanıcı için oldukça korkutucu olabilir.

Eklentileri Bulma – WooCommerce için uygun birçok eklenti vardır, bazen bir kullanıcı ihtiyaç duyduğu özellikler için doğru eklentiyi bulamayabilir.

Tema Desteği – WooCommerce herhangi bir WordPress temasıyla çalışır, ancak kurulumu her zaman kolay değildir veya tüm temalarla iyi görünmez. Çok fazla uğraşmadan özelliklerinden tam olarak yararlanmak için bir WooCommerce hazır temasına ihtiyacınız var.

Ölçeklenebilirlik – Mağazanız büyüdükçe, WooCommerce mağazanızı ölçeklendirmek için WP Engine gibi yönetilen bir barındırma sağlayıcısına gitmeniz gerekir.

WooCommerce, her türlü e-ticaret sitesi için mükemmel bir seçimdir. Geniş bir geliştirici ve kullanıcı topluluğuna, çok sayıda eke ve temaya, çok dilli web sitelerine mükemmel desteğe ve en iyi ücretsiz ve ücretli destek seçeneklerine sahiptir.

WordPress E Ticaret Eklentileri: BigCommerce

 WordPress E Ticaret Eklentileri

BigCommerce, WordPress ile kesintisiz entegrasyon sunan, tamamen barındırılan bir e-ticaret platformudur. Bu, içeriğinizi yönetmek ve web sitenizi çalıştırmak için WordPress kullanırken ölçeklenebilir bir e-ticaret platformu kullanmanıza olanak tanır.

WordPress’e ürünlerinizi yerleştirmeyi çok kolaylaştıran WordPress için güçlü bir entegrasyon eklentisi vardır. Oturum açma, alışveriş sepeti, hesap ve sizin için diğer önemli sayfaları otomatik olarak oluşturur.

WordPress e-ticaret platformunuz olarak BigCommerce kullanmanın bazı avantaj ve dezavantajlarına göz atalım.

BigCommerce Kullanmanın Artıları

 • Yüksek ölçeklenebilirlik – Kurumsal düzeyde güvenlik, yüksek performans ve kolay ölçeklenebilirlik ile ihtiyaç duyacağınız tüm özellikleri içerir.
 • Daha Az Bakım – e-Ticaret motorunuzu diğer içeriklerden ayrı tutmak, WordPress sitenizi çalıştırmayı kolaylaştırır.
 • Birden Çok Kanaldan Satma – Yalnızca web sitenizde değil, Facebook, Instagram ve Amazon gibi diğer kanallarda da satmak için kullanabilirsiniz.
 • İşlem ücreti yok – Diğer bazı e-Ticaret platformlarının aksine, her işlem için sizden ücret alınmaz. Düzinelerce üst ödeme ağ geçidi arasından seçim yapabilir ve yalnızca ödeme servis sağlayıcısına ödeme yapabilirsiniz.

BigCommerce Kullanmanın Eksileri

 • Sınırlı Entegrasyonlar – BigCommerce, en iyi üçüncü parti uygulama ve araçlarla bütünleşir. Ancak, uygulama mağazası hala büyüyor ve daha az popüler olan bazı uygulamalar için bir entegrasyon bulamayabilirsiniz.
 • Mobil Uygulama Yok – Halen, hareket halindeyken mağazanızı yönetmek için mobil bir uygulamaya sahip değil.

Güvenlik, performans ya da SEO ve önbellekleme için uzantıları bulma konusunda endişelenmenize gerek yok.

BigCommerce, e-ticaret için WordPress’te yükselen bir eklenti. Teknoloji altyapısını önemser, böylece işinizi büyütmeye odaklanabilirsiniz.

WordPress E Ticaret Eklentileri: Easy Digital Downloads

Easy Digital Downloads, WordPress kullanarak çevrimiçi dijital indirmeleri kolayca satmanızı sağlar. Kullanımı çok kolaydır ve güzel ve fonksiyonel dijital ürün deposu oluşturmak için güçlü özelliklerle birlikte gelir.

Easy Digital Downloads Kullanımının Artıları

Dijital Ürün Satmak İçin Tasarlandı – Kolay Dijital İndirmeler, dijital indirmeleri satmak için sıfırdan inşa edilmiştir. Her türlü ürünü satmak için kullanılabilecek e-ticaret eklentilerinin aksine, EDD dijital ürünlerin satışı için çok daha iyi bir deneyim sunar.

Kolay Kullanım – Easy Digital Downloads kullanımı çok kolaydır, en başından itibaren ürünleri nasıl ekleyeceğinizi ve görüntüleyeceğinizi hemen anlarsınız. Bu acemiler için gerçekten yararlıdır.

Uzantılar – Ödeme ağ geçitleri, pazarlama platformları ve hizmetler için ekler dahil olmak üzere yüzlerce uzantı vardır.

Temalar – Hemen hemen tüm WordPress temalarıyla çalışır, ancak henüz bir tema seçmediyseniz, Easy Digital Downloads eklentisi özel olarak oluşturulmuş temalara sahiptir.

Müthiş Destek – Eklenti çok iyi belgelenmiştir ve ücretsiz destek forumlarına, videolara, eğiticilere ve hatta bir IRC sohbet odasına sahipsiniz. Ayrıca premium kullanıcılar için öncelikli bir destek seçeneği vardır.

Easy Digital Downloads Eksileri

Yalnızca Dijital İndirmeler – Adından da anlaşılacağı gibi, Easy Digital Downloads, dijital ürünler için e-ticaret siteleri oluşturmayı kolaylaştırır. Ancak dijital olmayan ürünleri dijital indirmelerle birlikte satmak istiyorsanız, oldukça karmaşık hale gelecektir.

Harici Ürünlerin Satılması – EDD mağazanıza harici bir ürün veya bağlı bir ürün eklemek istiyorsanız, bunun için üçüncü taraf bir eklenti yüklemeniz gerekecektir.

Çevrimiçi dijital ürünleri satmaya gelince, Easy Digital Downloads’ın bunun için en iyi eklenti olduğuna inanıyoruz. Müşteri sitelerinde değil, bazı projelerimizde de Easy Digital Downloads’ı başarılı bir şekilde kullandık.

WordPress E Ticaret Eklentileri: MemberPress

MemberPress , aboneliğe dayalı dijital ürün ve hizmetleri satmanıza olanak tanır. Tonlarca entegrasyon seçeneğiyle en iyi WordPress üyelik eklentisidir . WooCommerce ile bile bütünleşebilir.

Artıları ve eksileri ile MemberPress’e bir göz atalım.

MemberPress Kullanmanın Artıları

Abonelik Bazlı Ürünleri Satma – Abonelik tabanlı ürünleri, üyelik planlarını, görüntüleme başına ödeme içeriğini ve daha fazlasını kolayca satmanıza olanak tanır .

Güçlü Erişim Kuralları – Güçlü erişim kontrolü, kullanıcı erişim seviyelerini ve içerik kısıtlamalarını tanımlamanıza izin verir. Yalnızca izinleri olan kullanıcılar sınırlı içeriğe erişebilir.

Güçlü Uzantılar – Onu WooCommerce mağazanıza veya LearnDash LMS’nize entegre edebilirsiniz. MemberPress’i üçüncü taraf hizmetlerle bağlamak için tonlarca uzantı var.

MemberPress Kullanmanın Eksileri

Sınırlı Ödeme Seçenekleri – MemberPress yalnızca PayPal, Stripe, ve Authorize.net ’I destekler.

Yıllık Fiyatlandırma – Fiyatlandırma planları yalnızca yıllık olarak geçerlidir.

MemberPress, abonelik tabanlı ürünler satmak, kurs satmak veya bir üyelik web sitesi oluşturmak için mükemmel bir e-ticaret eklentisidir . Başlangıç ​​seviyesi kolaydır ve e-ticaret web sitenizi istediğiniz yöne çekmenize olanak sağlayan eklentilerle kolayca genişletilebilir.

WordPress E Ticaret Eklentileri: Shopify

Shopify, sizin için her şeyi yapan hızlı büyüyen bir e-ticaret platformudur. Shopify bir eklenti değil ama tamamen sorunsuz bir çözüm.

Shopify Artıları ve Eksileri bakalım.

Shopify Kullanmanın Artıları

Yeni Başlayanlar İçin Süper Kolay – Bir e-Ticaret mağazasının SSL kurma , farklı ödeme ağ geçitleriyle entegrasyon, nakliye işlemleri, vergiler hakkında endişe duyma vb. gibi teknik yönleri hakkında endişelenmenize gerek yok . Shopify her şeyi halleder.

Hem Dijital hem de Fiziksel Ürünleri Destekler – Gömlek gibi fiziksel eşyalar veya müzik gibi dijital indirmeler satıyor olsanız da, Shopify her şeyi halledebilir.

Komple Envanter Yönetimi – Shopify, envanter yönetimini bir esinti yapan bir sipariş takipçisi ile birlikte bir stok editörü ve toplu ithalatçı ile birlikte gelir.

Ödeme ve Nakliye Seçenekleri – Shopify, çevrimiçi ve şahsen kredi kartı kabul etmenizi kolaylaştırır. Onların gönderi sistemi, USPS gibi popüler sağlayıcılarla doğrudan entegrasyonla yerine getirme sürecinizi kolaylaştırır.

Facebook Mağazası ve Satın Alma Pimleri – Shopify her şeyle bütünleşir. Bir Facebook mağazası oluşturmak ya da Pinterest’te satın alınabilir Pinler oluşturmak istediğinizde, hepsini Shopify ile yapabilirsiniz.

Shopify kullanma Eksileri

Aylık Platform Ücreti – Shopify, bu listedeki diğer eklentileri kullanarak barındırma ve bireysel eklentileri satın alma ile karşılaştırılabilir platformlarını kullanmak için sizden aylık bir ücret alıyor.

Shopify Payments – Shopify, Stripe tarafından desteklenen ve yeni başlayanlar için çok iyi bir seçenek olan ödeme platformlarını kullanmanızı teşvik ediyor. Bununla birlikte, işleri karmaşıklaştırmak ve harici sistemler kullanmak istiyorsanız, Shopify size ek bir ücret talep eder.

Teknik meselelerle uğraşmak zorunda kalmadan güçlü bir platforma sahip olmak istiyorsanız, o zaman Shopify sizin için bir çözümdür. Aylık ücret ilk başta kötü geliyor olsa da, sorunsuz bir yaklaşım ve gönül rahatlığı kesinlikle buna değer çünkü işinize en iyi şekilde odaklanmanıza izin veriyor!

Shopify, WordPress ile yerel bir entegrasyona sahip değil. Listemizdeki BigCommerce, WordPress sitenizle kusursuz bir entegrasyon sunarken Shopify’ın size sunduğu her şeyi size sunar.

Sonuç – En İyi WordPress e-Ticaret Eklentisi:

Maksimum kontrol, esneklik ve özellikler istiyorsanız, WooCommerce sizin için en iyi çözümdür.

Tüm teknik işleri yönetmek istemiyorsanız, BigCommerce sizin için en iyi seçenektir. İçerik yönetimi sisteminiz olarak bir SaaS e-Ticaret platformunu WordPress ile yan yana kullanmanızı sağlar.

Sadece dijital ürünler satıyorsanız, Easy Digital Downloads sizin için en iyi seçenek olabilir.

Hepsi bu kadar umarız ki bu makale siteniz için en iyi WordPress e-ticaret eklentisini bulmanıza yardımcı olmuştur.

İlginizi çekebilir…

WordPress Spam Yorumlarla Mücadele için Önemli İpuçları ve Araçlar!

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz …wordpress wordpress e ticaret eklentileri wordpress e ticaret teması türkçe wordpress ecommerce wordpress woocommerce
3 sene / WordPress


Yorumlar