ArmyYazılım

WordPress Forum Eklentisi! (En İyi 5 Adet)

Kasım 25, 2019 | İbrahim Bozkurt

WordPress siteniz bünyesinde bir topluluk oluşturmak için kullanabileceğiniz en iyi 5 forum eklentisini sizler için sıraladık. DW Question Answers, CM Answers, WP Symposium Pro, BuddyPress, bbPress

WordPress için en iyi 5 forum eklentisi
WordPress için en iyi 5 forum eklentisi

Dünyaca ünlü forum sistemleri vardır ücretli ücretsiz. Bunları kullanmanız için yeni bir kuruluma ihtiyaç duyarsınız ve kurduğunuz websiteinzden ayırırsınız.

Fakat bir wordpress kullanıcısıysanız aşağıda açıklamasını yaptığım eklentiler sayesinde hiçbir ekstra kurulum ve alan talep etmeden sisteminize entegre olabiliyor.

İşte WordPress için en iyi forum eklentileri …

1. WordPress Forum: bbPress

WordPress Forum bbPress
bbPress

WordPress için en çok kullanılan eklentidir. Kullanışlı pratik ve forum odaklıdır. İşinizi görür sıkıntı çıkarmaz. Ayarları Türkçe olduğundan kurulum ve optimize adımlarında hiç bir problem yaşamazsınız.

Forum platformlarını tekrar baştan ayrıca sunucuya kurmak yerine bbPress ile hiç sıkıntı çıkmadan forum sistemini kullanabilirsiniz.

Gelişmiş forum sistemlerinden hiçbir şekilde aşağı kalır yanı yoktur.

2.BuddyPress

WordPress Forum BuddyPress
BuddyPress

Buddypress Bu aslında forum sistemi gibi değildir. İlk çıktığında WordPress’iniz artık bir Facebook gibi olacak denmişti fakat bekleneni veremedi ancak birçok kullanışlı yönüyle birçok kullanıcıya cazip geliyor.

Onu kullanışlı ve güzel kılan sosyal medyalardaki sahip olduğumuz profillerimiz gibi bir profil deneyimi bize sunması.

Her kullanıcının kendine iat zaman tüneli, arkadaşlar sayfası ve dahası vardır.

3.WP Symposium Pro

WordPress Forum WP Symposium Pro
WP Symposium Pro

BuddyPress’in alternativi olarak kullanılabilir. Bu eklentide çok fazla desteği bize sunar.

4.CM Answers

CM Answers
CM Answers

Bu eklenti forum gibi değil de daha çok soru-cevap platformu gibi çalışıyor. Ama diğerlerine göre çok sade ve kolaydır. Bunu tavsiye edebiliriz size.

Belli başlı konularda içerik üretiyorsanız ve kullanıcılar da size sorular sormak istiyorsa tam kullanılabilecek bir eklentidir.

Bazı kullanıcıların sormak istediği soruya ait herhangi bir içerik yoksa sitenizde insanlar sizin içeriklerinizin altına yorum yaparak soru soramaz. Bu durumlarda soruları alabileceğiniz bir sayfa oluşturmanıza olanak sağlar.

5.DW Question Answers

DW Question Answers
DW Question Answers

CM Answers gibi bu da soru-cevap mantığıyla çalışan bir eklentidir. Diğerinin yerine kullanılabilir.

İlginizi çekebilir…

WordPress Spam Yorumlarla Mücadele için Önemli İpuçları ve Araçlar!

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz …bbPress BuddyPress CM Answers DW Question Answers wordpress forum WordPress forum eklentileri WP Symposium Pro
3 sene / WordPress


Yorumlar