html # wordpress # wordpress pdf # wordpress pdf eklentisi

WordPress için En İyi 9 PDF Eklentisi!

İbrahim Bozkurt
WordPress
WordPress PDF Eklentisi

WordPress PDF Eklentisi arıyorsanız tam yerindesiniz. Tıklayın! Ve istediğiniz PDF belgesini içeriklerinize kolayca eklemeye başlayın!

WordPress için en iyi PDF eklentisi mi arıyorsunuz, ancak nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz?

WordPress PDF Eklentisi
WordPress için En İyi 9 PDF Eklentisi!

Varsayılan olarak WordPress, yazılara veya sayfalara PDF dosyaları oluşturamaz veya gömemez. PDF eklentisinin kullanışlı olduğu yer burasıdır. Bir eklenti kullanarak kolaylıkla belge oluşturabilir, düzenleyebilir ve gömebilirsiniz.

Bu yazıda, web sitenizde kullanabileceğiniz WordPress için en iyi PDF eklentilerini göstereceğiz.

WordPress için Neden Bir PDF Eklentisine İhtiyacınız Var?

WordPress, varsayılan olarak PDF yerleştirmeyi veya blog gönderilerini PDF olarak indirmeyi desteklemez .

Bir PDF belgeniz varsa ve onu WordPress’e yerleştirmeyi denerseniz, dosyanızı indirilebilir bir bağlantı olarak gösterecektir. Bu şekilde, birisi bağlantıya tıklarsa, web sitenizden ayrılır.

Bir WordPress PDF eklentisi, belgelerinizi WordPress sitenizde görüntülemenizi sağlar. Web sitenizin ziyaretçileri, sitenizde kalırken bunları bir PDF görüntüleyicide görüntüleyebilir .

Bir PDF eklentisi, kullanıcılarınızın herhangi bir blog gönderisini veya sayfasını PDF belgesi olarak indirmesine de yardımcı olur. Sayfanın düzgün bir şekilde biçimlendirilmesini sağlar, böylece insanlar onu kolayca kaydedebilir veya yazdırabilir.

Bununla birlikte, WordPress için en iyi PDF eklentilerine bakalım.

1. EmbedPress

EmbedPress , WordPress yazılarınıza ve sayfalarınıza PDF dosyaları eklemenizi ve görüntülemenizi sağlayan eksiksiz bir eklentidir.

EmbedPress | WordPress PDF Eklentisi
EmbedPress | WordPress PDF Eklentisi

Kullanımı kolaydır ve PDF belgelerinizi medya kitaplığı aracılığıyla yükleyebilir ve sitenizin herhangi bir yerine yerleştirebilirsiniz.

EmbedPress ayrıca diğer medya türlerini WordPress web sitenize yüklemenize izin verir. YouTube, Vimeo veya Twitch’ten video eklemek için kullanabilirsiniz .

Bunun yanı sıra, EmbedPress Google Haritalar, belgeler, formlar, sayfalar, Facebook gönderileri, ses dosyaları ve daha fazlasını yüklemenize izin verir.

2. E2Pdf

E2Pdf , ziyaretçilerinize PDF belgeleri oluşturmanıza, düzenlemenize ve görüntülemenize olanak tanıyan temiz ve basit bir WordPress PDF eklentisidir.

E2Pdf
E2Pdf

Statik veya dinamik PDF dosyalarını hedef kitlenize gösterebilirsiniz. WordPress sitenizden ayrılmak zorunda kalmadan PDF belgeleri ve formları oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanır.

Eklenti ayrıca, WordPress gönderilerinize, sayfalarınıza veya web formlarınıza göre otomatik olarak PDF formları oluşturmanıza olanak tanır.

3. WPForms

WPForms , 3 milyondan fazla web sitesi sahibi tarafından kullanılan en başlangıç ​​dostu WordPress iletişim formu eklentisidir . WPForms ile, kullanıcıların bir dosya yükleme formu aracılığıyla web sitenize PDF dosyaları göndermesine izin verebilirsiniz.

WPForms
WPForms

Bu şekilde, PDF dosyalarını toplamak için web sitenizin arka ucuna başkalarına erişim vermeniz gerekmez.

İletişim formu gönderilerinizi başka biriyle paylaşmak istiyorsanız, WPForms bunları bir PDF belgesi olarak da indirmenize izin verir.

4. BestWebSoft’tan PDF ve Baskı

BestWebSoft tarafından sunulan PDF ve Baskı , adından da anlaşılacağı gibi, bu eklenti WordPress yazılarınıza, sayfalarınıza ve özel yazı türlerinize bir PDF indirme ve yazdırma düğmesi ekler .

BestWebSoft'tan PDF ve Baskı
BestWebSoft’tan PDF ve Baskı

Web sitenizin başlığını, öne çıkan görselini , özel stilleri ve yazı tiplerini ekleyebilirsiniz . Eklenti, PDF’ler oluştururken veya yazıcı dostu bir sürüm oluştururken kısa kodlar da çalıştırabilir.

5. WooCommerce PDF Faturaları ve Paketleme Makbuzları

WooCommerce PDF Faturaları ve Paketleme Fişleri , WooCommerce mağazanızda sipariş onayı e-postaları ile PDF faturaları oluşturmanıza, indirmenize ve göndermenize olanak tanıyan bir WordPress PDF eklentisidir.

WooCommerce PDF Faturaları ve Paketleme Makbuzları
WooCommerce PDF Faturaları ve Paketleme Makbuzları

İş ihtiyaçlarınıza göre özelleştirme becerisine sahip temel şablonlar elde edersiniz. Eklenti ayrıca, WooCommerce yönetici alanınızdan paketleme fişlerinizi ve faturalarınızı yönetmenize yardımcı olur.

6. PDF Poster | WordPress PDF Eklentisi

PDF Poster , PDF dosyalarını web sitenize yerleştirmek için kullanılan başka bir kullanıcı dostu WordPress eklentisidir.

PDF Poster | WordPress PDF Eklentisi
PDF Poster | WordPress PDF Eklentisi

Bir kısa kod kullanarak WordPress yazılarınıza, sayfalarınıza, widget alanınıza ve tema dosyalarınıza PDF belgeleri ekleyebilirsiniz . Ayrıca, bir indirme düğmesi ekleyebilirsiniz, böylece insanlar PDF dosyanızı kolayca alabilir.

Ve bir dosyayı gömdüğünüzde, siyah görüntüleyici çerçevesini kaldırır, böylece ziyaretçiler temiz bir deneyim yaşarlar.

7. PDF.js Görüntüleyici|-WordPress-PDF-Eklentisi

PDF.js Görüntüleyici , basit bir kısa kod veya Gutenberg bloğu aracılığıyla WordPress yayınlarınızın ve sayfalarınızın içinde PDF dosyalarını göstermenize olanak tanır.

PDF.js Görüntüleyici
PDF.js Görüntüleyici

PDF belgelerini bir tarayıcıda görüntülemek için Mozilla’nın PDF.js dosyasını kullanır. Kullanıcılar, belgede gezinme, PDF dosyalarını arama, yazdırma ve indirme gibi tüm işlevlere sahip olur.

Bunun yanı sıra eklenti, PDF belgelerinizi parolayla korumanıza, gelişmiş yakınlaştırma ayarları ayarlamanıza, bir yükleme çubuğu göstermenize ve kısmen yüklenmiş PDF belgelerini görüntülemenize olanak tanır.

8. PDF Katıştırıcı|-WordPress-PDF-Eklentisi

PDF Embedder , PDF dosyalarını WordPress yazılarına ve sayfalarına yerleştirmenize izin veren bir WordPress eklentisidir.

PDF Katıştırıcı
PDF Katıştırıcı

Eklenti, kullanıcıların PDF dosyasını yakınlaştırmasına, gezinmesine ve hatta indirmesine olanak tanıyan tamamen işlevsel bir araç çubuğuyla dosyaları gömmek için JavaScript kullanır . Bu, eklentiyi listemizdeki diğerlerinden farklı kılar.

Javascript, PDF belgelerinizin nasıl görüneceği konusunda daha fazla esnekliğe sahip olmanızı sağlar. Eklenti ayrıca PDF dosyalarınızın boyutunu da otomatik olarak ayarlar. Genişliği manuel olarak da girebilirsiniz ve eklenti yüksekliği otomatik olarak hesaplayacaktır.

9. MonsterInsights|-WordPress-PDF-Eklentisi

MonsterInsights , 2 milyondan fazla web sitesi sahibi tarafından kullanılan en iyi WordPress analiz eklentisidir. İnsanların web sitenizi nasıl bulup kullandığını görmenize yardımcı olur.

MonsterInsights | WordPress PDF EKlentisi
MonsterInsights | WordPress PDF EKlentisi

WordPress sitenizden kaç tane PDF indirdiğinizi izlemenize yardımcı olan yerleşik bir indirme izleme özelliği ile birlikte gelir.

İndirme izlemenin yanı sıra, kaç kişinin sitenizdeki belirli PDF dosyalarına, bağlantılara, düğmelere veya başka herhangi bir öğeye tıkladığını görmenizi sağlar.

Ayrıca gerçek zamanlı analizler, en iyi yönlendirme kaynakları, sayfa düzeyinde analizler, özel boyutlar ve daha fazlası gibi diğer önemli öğeleri de göreceksiniz.

PDF izleme özelliği, eklentinin ücretsiz sürümü olan MonsterInsights Lite’ta da mevcuttur .

Bonus WordPress PDF Eklentileri

Bu eklentiler, PDF dosyaları oluşturmak veya yerleştirmek için bir yol sunmaz. Bununla birlikte, WordPress sitenizde PDF dosyaları sunuyorsanız, bunları yararlı bulabilirsiniz.

10. SearchWP

SearchWP , ücretli bir WordPress eklentisidir. WordPress sitenize daha iyi bir arama deneyimi eklemenizi sağlar.

SearchWP
SearchWP

Bu eklentinin özelliklerinden biri, PDF dosyalarının içindeki metni arama yeteneğidir. Ancak, şifrelenmiş, medya kitaplığı dışında depolanan veya metin olarak görüntülere sahip PDF dosyalarını arayamaz.

11. OptinMonster

OptinMonster , WordPress için en iyi müşteri adayı oluşturma ve dönüştürme optimizasyon eklentisidir.

OptinMonster | WordPress PDF Eklentisi
OptinMonster | WordPress PDF Eklentisi

E-posta listenizi büyütmenize yardımcı olan güçlü bir araçtır . OptinMonster kullanarak terk eden ziyaretçileri abonelere dönüştürebilirsiniz. Kullanıcılardan, ücretsiz indirilebilir PDF kaynakları karşılığında e-posta listenize kaydolmalarını isteyebilirsiniz.

Ayrıca içerik yükseltmeleri sunmak için de kullanabilirsiniz.

WordPress için En İyi PDF Eklentisi Hangisi?

En iyi WordPress PDF eklentisi gerçekten ihtiyaçlarınıza bağlıdır. PDF belgelerini ve diğer medya dosyalarını kolaylıkla gömmek için bir eklenti arıyorsanız, EmbedPress’i öneririz .

Kullanıcıların web sitenize PDF dosyaları göndermesine izin vermek istiyorsanız, WPForms en iyi eklentidir.

PDF belgelerini doğrudan WordPress içinde oluşturmaya ve düzenlemeye gelince, E2Pdf’i öneririz .

Ziyaretçilerin PDF indirmeleri karşılığında abone olmalarını istiyorsanız, OptinMonster’ı kullanın ve son olarak tüm PDF analizlerini izlemek için MonsterInsights’ı öneririz .

Bu makalenin, WordPress için en iyi PDF eklentilerini bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Eğer gelişmek istiyorsan bunları da okumalısın?

Armyyazılım.com İbrahim BOZKURT

Herhangi bir sorunuz ve öneriniz varsa, yorumlar kısmında bize bildirin!Eğer yazılım ile ilgileniyorsanız sizde bizlere katılıp makaleler yazabilir video içerikler üretebilirsiniz. Sizlerle birlikte bizde büyük bir ekip olabiliriz.

Ayrıca İnstagram hesabımızı takip edebilir  bize  Twitter ’dan da yazabilirsiniz.

Bu platformlardan herhangi birinde hsabınız yok ise telaşa gerek yok. İstediğiniz soruyu yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlginizi çekebilir…

Tüm HTML Kodları ve Açıklamaları!

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ArmyYazilim