armyyazılım # html # wordpress # WordPress Eklentileri # wordpress medya kütüphanesi yönetim eklentileri # wordpress ücretsiz eklentiler

WordPress Medya Kütüphanesi Yönetim Eklentileri 2022

İbrahim Bozkurt
WordPress
WordPress Medya Kütüphanesi Yönetim Eklentileri 2020

En İyi WordPress Medya Kütüphanesi Yönetim Eklentileri ile WordPress sitenizdeki medya öğelerini istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

WordPress Medya Kütüphanesi. Günümüzde çok az sayıda web sitesi yalnızca metin içermektedir. Görüntülere de oldukça fazla ekran alanı ayrılmıştır.

WordPress Medya Kütüphanesi Yönetim Eklentileri 2020
WordPress Medya Kütüphanesi Yönetim Eklentileri 2020

Metin içeriğini güçlendirmek için ses, video ve tüm medya dosya kombinasyonları da dahildir.

Medya ekleri de uzun metin paragraflarının ayrılmasına yardımcı olur. Portföy ,  fotoğraf web siteleri veya müzik web siteleri gibi web siteleri söz konusu olduğunda , medya dosyaları web sitesi alanını neredeyse tamamen kaplayabilir.

WordPress üzerinde medya dosyaları oluşturduğunuzda, bunların hepsi istediğiniz zaman erişebileceğiniz medya kitaplığında depolanır.

İçerik için medyaya büyük ölçüde güvenirseniz, medya kütüphanesi çok hızlı bir şekilde dağınık hale gelebilir.

Medya dosyalarını medya kitaplığı içinde düzenlemenize yardımcı olmak için, birçok WordPress medya kitaplığı yönetimi eklentisinden yardım alabilirsiniz.

Medya kitaplığı yönetim eklentileri, medya dosyalarının WordPress arka ucunda işlenmesini kolaylaştırır.

Bu eklentileri kullanarak dosyaları kategorilere ayırabilir, toplu olarak düzenleyebilir ve artık ihtiyacınız olmayan dosyaları silebilirsiniz.

Medya dosyalarını harici kaynaklardan alabilen birçok eklenti var, ancak bu yazı WordPress medya kitaplığını daha iyi yönetmenize yardımcı olan eklentilere ayrılmıştır.

WordPress Medya Kütüphanesi Ücretsiz Eklentiler

WordPress eklenti deposunda, medya dosyalarınızı düzenlemenize ve aranabilir hale getirmenize yardımcı olabilecek bir dizi verimli eklenti vardır.

Birçoğu sadece yeni medya dosyalarını değil, aynı zamanda mevcut medya dosyalarını toplu olarak kategorilere ayırmaya yardımcı olur.

Bazıları eski dosyaları yeniden adlandırmanıza yardımcı olurken, diğerleri medya dosyalarını klasörlere ve alt klasörlere yerleştirmek için yararlıdır.

FileBird – WordPress Media Library Folders

Medya dosyalarınızı güzel bir tasarım ve sorunsuz çalışma ile doğduğu gibi düzenlemek ve yönetmek için FileBird – WordPress Media Library Folders eklentisini kullanmanız en iyi seçimdir.

FileBird – WordPress Medya Kütüphanesi
FileBird – WordPress Medya Kütüphanesi

Bir bilgisayardaki dosya veya klasörleri düzenlerken alışık olduğunuz gibi çalışır.

Eklentiyi yükledikten sonra, binlerce görüntünüzü ve diğer medya dosyalarınızı klasörlere veya kategorilere kolayca düzenleyebilir, dosyaları karşıya yüklemek veya klasörlere taşımak için sürükleyip bırakabilir ve klasörleri yeniden düzenlemek için sürükleyip bırakabilirsiniz.

Solda, tüm klasörlerinizi, dosyalarınızı kontrol etmenizi sağlayan araç çubuğuna sahipsiniz ve hızlı bir şekilde klasör oluşturmak, yeniden adlandırmak veya silmek için kolayca sağ tıklayabilirsiniz.

Desteklenen dosya türlerinin çoğuyla tüm medya dosyalarınız için klasörler, alt klasörler oluşturabilirsiniz.

Bir sayfa veya gönderi oluşturduğunuzda, bir dosyaya göz atmanız ve bir dosyayı almanız zaman kazandırır.

Sadece göz açıp kapayıncaya kadar, klasör hiyerarşik görünümü yardımıyla belirli bir klasörü veya dosyayı hızlıca seçebilirsiniz.

Bu eklenti çoğu eklenti veya tema, WooCommerce, WPML, vb. ve popüler diller, İngilizce, İspanyolca, Çince, vb ile desteklenmektedir.

FileBird’in hem Ücretsiz hem de Pro sürümü vardır, hangisine en uygun olduğunu seçebilirsiniz.

Ücretsiz sürümü 10 sınırlı klasörler sunuyor, Pro sınırsız klasörlerle gidiyor. Her ikisi de sınırsız dosya destekler.

Mediabay

WordPress medya kitaplığınızı düzenli ve mükemmel bir şekilde tutmayı düşünüyorsanız, Mediabay’ı kullanmayı düşünün.

Mediabay WordPress Medya Kütüphanesi
Mediabay WordPress Medya Kütüphanesi

Bu kullanımı oldukça kolay, ancak güçlü eklenti, tüm medyalarınızı istediğiniz gibi organize tutan mükemmel bir alternatiftir.

Bu arada, tek bir damla ter atmadan binlerce dosyayı zahmetsizce yönetebilirsiniz.

Mediabay’ın kullanıcı dostu arayüzü herkesi, hem bir uzmanı hem de bir acemiyi ağırlıyor. Mediabay’dan en iyi şekilde yararlanabilmek için gerçek bir beceri gerekli değildir.

Sizinle en iyi rezonansı bulabilmeniz için üç fiyatlandırma paketi (15 $ ‘dan başlayan) mevcuttur. Unutmayın, üçü arasındaki temel fark, aldığınız lisans sayısındadır – bir, üç veya sınırsız.

Bunun dışında, tüm paketler sınırsız klasörleri, premium desteği ve güncellemeleri destekler. Tabii ki, gördüğünüz fiyat bir kerelik bir ödeme.

Bilginiz için kendinize bir iyilik yapın ve ücretsiz bir sürümle başlayın ve avantajların tadını çıkarın.

Media Library Assistant

Yayınlarınıza resim ve diğer medya dosyalarını eklemenizi sağlayan gelişmiş bir galeri kısa kodu içerir.

Media Library Assistant WordPress Medya Kütüphanesi
Media Library Assistant WordPress Medya Kütüphanesi

Taksonomileri toplu olarak ve hızlı düzenleme özelliği ile ekleyebilir, kaldırabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Arama filtreleri olarak slug, ALT metni ve resim başlıkları ekleyerek WordPress medya arama özelliğini geliştirir.

Stil ve işaretleme şablonlarını kullanarak her galerinin stilleri, işaretlemesi ve içeriği üzerinde kontrol sağlar.

Media Library Assistant, her medya dosyasının boyutu ve boyutları ile web sitenizdeki konumu hakkında bilgi verebilir.

EXIF ve diğer meta verileri kullanarak, görüntülerin ne zaman ve nerede oluşturulduğunu da söyleyebilir.

Eklenti Jetpack ve diğer eklentilerle bütünleşir, böylece galerinize slayt gösterileri, küçük resimler ve özel efektler ekleyebilirsiniz . WPML ve Polylang çok dilli eklentileri destekler.

Folders

Yönetici panosu bölümünde işleri olabildiğince düzenli tutmak için bir WordPress medya kütüphanesi yönetim eklentisi kullanmayı düşünün. Ama bu zaten bildiğiniz bir şey.

Folders WordPress Medya Kütüphanesi
Folders WordPress Medya Kütüphanesi

Folders, farklı içerik için alt klasörler oluşturmanıza ve herşeyi mükemmel bir sırayla oluşturmanıza olanak tanıyan harika, kullanımı kolay ve ücretsiz bir araçtır.

Metinlerden, resimlerden, videolardan ve seslerden, Folders hepsini ve sonra bazılarını destekler.

Sürükle ve bırak arabirimi aynı zamanda süper kullanışlı hale getirir ve peşinde olduğunuz organize bir atmosfer oluşturur.

İster kendi sayfanız için ister müşterinizin web sitesi için kullanın, Klasörler tüm deneyimi kullanışlı ve pratik hale getirir.

Bu şekilde, bir daha asla geniş bir içerik koleksiyonuna daldırılmayacak, ihtiyacınız olan dosyaları bulmak için her zaman tonlarca zaman harcamayacaksınız.

Media Library Organizer

Media Library Organizer kendi sisteminizi oluşturmanıza yardımcı olan ücretsiz bir WordPress eklentisidir.

Media Library Organizer
Media Library Organizer

WordPress’e yüklediğiniz tüm materyalleri organize, kategorize edilmiş ve kolayca erişilebilir tutacak bir eklentidir.

Düzenli olarak farklı türde içerik yüklüyorsanız, Ortam Kitaplığı Düzenleyicisi’ni elinize almanız ve kaosa son vermeniz daha iyi olur. Kimsenin şaşırmaması için, uzantı ile harika sonuçlar elde etmek basit ve başlangıç ​​dostu.

Kurulum süreci bile süper basittir, baştan sona hepsini tek başınıza yapabileceğinizden emin olun.

Medya KitaMedia Library Organizer’nin bazı özellikleri, kendiniz ayarlayabileceğiniz görüntü, video, ses ve diğer medya kategorileridir.

O andan itibaren, içeriği ilgili kategoriye atabilir ve tarihe veya ada göre sıralayabilirsiniz. Media Library Organizer, özellikli görüntü, görüntü seçici, medya kitaplığı listesi ve diğer tüm ortam kitaplığı görünümleriyle de çalışır.

Organize Media Library by Folders

Bir sonraki ücretsiz WordPress eklentisi oldukça açıklayıcıdır, neredeyse bir giriş gerektirmez.

Organize Media Library by Folders
Organize Media Library by Folders

Organize Media Library by Folders, WordPress panonuza, etkileyici içeriğiniz için farklı klasörler oluşturmanıza olanak tanıyan bir uzantıdır.

Bunlardan bahsetmişken, farklı medya türleri için farklı haritalar oluşturabilirsiniz, böylece onu nerede bulacağınızı her zaman bilirsiniz.

İçerikteki klasörleriniz için oluşturduğunuz yeni URL’leri kullanabilir ve bunların tümünü kontrol altında tutabilirsiniz.

Bir blog yazarı veya çevrimiçi dergi sahibi veya hatta profesyonel bir içerik oluşturucusu olarak, günlük olarak bir ton yeni materyal yayınlama şansınız yüksektir. Organize Medya Kitaplığı’nı Klasörler eklentisiyle başlatın ve hepsini buna göre düzenleyin.

FooGallery WordPress Medya Kütüphanesi

Bu listede bulduğunuz WordPress medya kütüphanesi yönetim eklentileri ile, işleri arka ve ön uçta düzenli tutabilirsiniz.

FooGallery WordPress Medya Kütüphanesi
FooGallery WordPress Medya Kütüphanesi

En güzel galerileri oluşturmaya gelince, FooGallery hile yapacak ücretsiz bir eklentidir. 

FooGallery’in ücretsiz sürümünün özellikleri arasında tembel yükleme, basit sayfalama, galeri widget’ı, sürükle bırak yeniden sıralama ve albümler bulunmaktadır.

FooGallery ayrıca Gutenberg, mobil cihazlar, retina ekranları ve web tarayıcıları ile de uyumludur.

WordPress web sitelerinize sorunsuz ve zahmetsizce olağanüstü medya galerileri sunun. Önceden tanımlanmış canlı demoları kendiniz görün ve anında FooGallery’in gücünü anlayın.

Mediamatic Lite – WordPress Medya Kütüphanesi

Söylemeye gerek yok, eğer başarıya doğru yürümek istiyorsanız, işleri düzenli ve kolay erişilebilir tutmalısınız.

Mediamatic Lite – WordPress Medya Kütüphanesi
Mediamatic Lite – WordPress Medya Kütüphanesi

Video, görüntü, ses ve hatta metin içeriğinden bahsederken, Mediamatic Lite, hepsini temiz ve düzenli tutmanıza yardımcı olan olağanüstü bir WordPress medya kütüphanesi yönetim eklentisidir.

WordPress medya kitaplığınızdaki sayısız medya klasörünü bir profesyonel gibi yönetebilir ve bakımını yapabilirsiniz.

Mediamatic Lite’ı tam anlamıyla kullanabilmek için teknoloji meraklısı olmanıza gerek yok. Eklentiyi kurmanız ve etkinleştirmeniz yeterlidir.

Mediamatic Lite, blogcular, çevrimiçi mağaza sahipleri, web geliştiricileri ve hemen hemen tüm web yöneticileri için harika bir araçtır.

İstediğiniz sayıda klasör ve alt klasör oluşturun ve içeriği buna göre sürükleyip bırakın.

Evet, bu kadar kolay. Benzer içerikleri kategorilere, konulara ve tarihe göre gruplayabilirsiniz. Bir resmin yerini değiştirseniz bile, orijinal URL aynı kalır.

Media File Renamer WordPress Medya Kütüphanesi

Resim dosyalarının adlandırılmasının SEO üzerinde olumlu bir etkisi olabilir. Resimlere ALT etiketleri eklemek, SEO için görüntüleri optimize etmenin yollarından biridir.

Media File Renamer WordPress Medya Kütüphanesi
Media File Renamer WordPress Medya Kütüphanesi

Renamer Medya Dosyası otomatik eklentisi başlıklarının dayalı tüm resim dosyaları yeniden adlandırır.

Ayrıca bu dosyalara yapılan göndermelerin de otomatik olarak güncellenmesini sağlar.

Kilitle / kilit aç simgelerine tıklayarak otomatik yeniden adlandırma seçeneklerini açıp kapatabilirsiniz. Medyadaki bir gösterge tablosundan, tüm dosyaları tek seferde yeniden adlandırabilirsiniz.

İsterseniz dosyaların yeniden adlandırılmasını denetlemek için filtreler ayarlayabilirsiniz. Dosya adlarında başka değişiklik yapmak istemiyorsanız, bu resimdeki kilit seçeneğini açmanız yeterlidir.

Pro sürümü el ile her ortam dosyasını yeniden adlandırmak için izin verir. Ayrıca, medya dosyasının eklendiği gönderiye veya ALT metnine veya diğer birçok seçeneğe bağlı olarak yeniden adlandırabilmenizi sağlar.

Eklentinin dosyaları otomatik olarak yeniden adlandırmasına ve daha sonra değiştirilmesi gereken adlara ince ayar yapmasına izin vermek iyi bir fikir olacaktır.

Media Library Categories WordPress Medya Kütüphanesi

Medya Kitaplığı Kategorileri , medya kitaplığına sınıflandırma ekleme ve kullanma yeteneği ekler.

Media Library Categories WordPress Medya Kütüphanesi
Media Library Categories WordPress Medya Kütüphanesi

Medya kitaplığında kategorilerin bir açılır menüsü görünür ve kategorilerinizi bu kategoriden seçebilirsiniz.

Medya kitaplığındaki mevcut öğelerin kategorilerini değiştirmek istiyorsanız, eklenti kategorilerin toplu düzenlemesini desteklediğinden bu da mümkündür.

Varsayılan olarak, eklenti WordPress’inizdeki yazı ve sayfalarla aynı kategorileri kullanır, ancak temanızın function.php dosyasında biraz kod kullanarak diğer kategorileri de kullanabilirsiniz.

Bir kısa kod kullanarak, herhangi bir kategorideki görüntüleri galeri formatında gösterebilirsiniz . Tek yapmanız gereken medya dosyalarınıza kategori eklemekse bu eklenti iyi bir seçimdir.

Bir yazıyı veya sayfayı yüklerken medya dosyalarını kategorilere göre filtreleyebilmek için eklentinin premium sürümünü seçmeniz gerekir .

WordPress Real Media Library

WordPress’in medya kitaplığınızda bir ton içerik devam ederken, kendinizi belirli dosyaları bulma konusunda sorun yaşayabilirsiniz.

WordPress Real Media Library
WordPress Real Media Library

Karmaşadan kaçınmak için, WordPress Gerçek Medya Kütüphanesi, işleri mükemmel bir şekilde düzenleyecek şekilde yönetmenize ve organize etmenize yardımcı olacak harika bir WordPress eklentisidir.

İster medya kitaplığınızda yüzlerce, ister binlerce dosya olsun, WordPress Real Media Library ile hepsini temiz ve düzenli tutabilirsiniz. Görüntüleri, videoları ve belgeleri kolaylıkla destekler.

Dosya ve klasörler üzerinde tam kontrole sahipsiniz. Klasörleri hızlı bir şekilde oluşturabilir, yeniden adlandırabilir, taşıyabilir ve hatta silebilirsiniz.

Basit sürükle ve bırak yöntemiyle, sağ klasördeki içeriği hızlı bir şekilde taşıyabilirsiniz.

Ayrıca filtreler ayarlayabilir, özel içerik sıralaması oluşturabilir ve dosyaları liste modunda görüntüleyebilirsiniz.

WP Media Folders WordPress Medya Kütüphanesi

Medya kütüphanenizde işler ciddileştiğinde, her şeyin olabildiğince organize olmasını istersiniz. Tabii ki, bu sadece içeriği tekrar tekrar kullananlar için geçerlidir.

WP Media Folders
WP Media Folders

Bir resim veya video yüklerseniz ve bir daha asla başka bir gönderide kullanmayı planlamıyorsanız, bir şeyleri düzenlemeniz bile gerekmeyebilir.

Yine de, varsayılan arama özelliği işleri daha hızlı bulmanıza yardımcı olacaktır.

Bununla birlikte, özel klasörler oluşturmayı ve işleri olmasını istediğiniz şekilde yapmayı ciddi şekilde düşünüyorsanız, WP Medya Klasörleri gitmenin yoludur.

Bu WordPress medya kütüphanesi yönetim eklentisi iki temel özellik ile birlikte gelir. İlk olarak, özel bir medya URL’si oluşturduğunuzda, eklenti geri kalan her şeyi halleder.

İkinci olarak, JoomUnited eklentisini kullanarak klasörleri ve alt klasörleri de içe aktarabilirsiniz.

WP Media Manager Lite WordPress Medya Kütüphanesi

WP Media Manager Lite, medya kitaplığınız üzerinde tam kontrol gerektirir. Kolayca ve hızlı bir şekilde klasörler ve alt klasörler oluşturabilir ve basit bir sürükle bırak ile farklı içerikler ekleyebilirsiniz.

WP Media Manager Lite
WP Media Manager Lite

Pratik sipariş ve filtreleme seçenekleri de işleri tamamen yeni bir seviyeye taşıyor. Dokuz sütun desteği ile güzel bir galeri oluşturma seçeneği bile vardır . Anında entegrasyon için bir kısa kod içerir.

Ayrıca, WP Media Manager Lite’ın diğer bazı özellikleri, tek tek içerik için özelleştirme seçenekleri, özel görüntü bağlantısı, tüm klasörleri tek bir tıklamayla silme ve çoklu site uyumluluğudır.

İsterseniz çevirebilirsiniz. Tasarım% 100 duyarlı, retina dostu ve dokunmaya hazır. Karmaşadan kaçının, şimdi WP Media Manager Lite’ı indirin ve yükleyin ve düzenli tutun.

Enable Media Replace WordPress Medya Kütüphanesi

Medya Değiştirmeyi Etkinleştir eklentisinin görevi gerçekten basittir; varolan bir medya dosyasını yenisiyle değiştirin.

Enable Media Replace
Enable Media Replace

İşte bu, eski dosyaları silmenize gerek yok; yeniden adlandırın veya yeniden yükleyin.

Eski dosyaları “Görünümü Düzenle” aracılığıyla Medya’ya erişerek değiştirebilirsiniz. Yeni bir “Medya Değiştir” seçeneği görünecektir ve üzerine tıklamak medya dosyasının değiştirilmesine yardımcı olacaktır.

Değiştirme yöntemlerinden biri, aynı türde yeni bir dosya yüklemektir. Yeni dosya eskisinin yerini alır ve eski ekin dosya adını korur. Ayrıca dosyayı yeni bir adla yeniden adlandırmayı ve ardından tüm bağlantıları güncelleştirmeyi seçebilirsiniz. Bağlantıların tümü yeni dosyayı gösterir.

Medya Kitaplığınızdaki birçok görüntüyü değiştirmek veya güncellemek istediğinizde bu işlev çok yararlı olabilir. Kısa kodları kullanarak medya dosyasının değiştirilme tarihini ve saatini görüntüleyebilirsiniz.

WP Media Category Management

WP Medya Kategori Yönetimi , mevcut kategorileri veya özel bir medya kategorisi özel sınıflandırmasını kullanarak medya dosyaları kategorilerini destekler.

WP Media Category Management
WP Media Category Management

Birden çok medya dosyası için toplu geçiş de dahil olmak üzere medya listesi sayfa görünümünde geçiş yaparak kategorileri kolayca değiştirebilirsiniz.

Diğer eklentiler tarafından tanımlanan posta etiketlerini ve medya sınıflandırmasını da destekler.

Bu eklentiyi kullanarak, medya kategorilerini yönetici aracılığıyla posta kategorilerini kontrol ettiğiniz gibi kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca, hem liste hem de ızgara görünümlerinde özel sınıflandırma kullanarak medya kitaplığınızdaki medya dosyalarını filtrelemenize olanak tanır. Medya dosyalarını yüklerken varsayılan bir kategori seçebilirsiniz.


Bazı Ücretsiz Eklentiler

Bu eklentiler medya kitaplığınızı yönetirken ihtiyaç duyabileceğiniz çok özel işlevler ekler:

  • WP Extra File Types, WordPress Medya Kitaplığı yükleme işlemi tarafından desteklenen varsayılan dosya uzantıları listesine dosya türleri eklemenizi sağlar. Kullanıcı arayüzündeki basit bir onay kutusu birçok medya dosyası türü eklemenizi sağlar.
  • WordPress Media Library Folders, medya kitaplığınıza klasör ve alt klasörler eklemenizi sağlayan başka bir eklentidir. Dosya ve klasörleri uygun bir sürükle ve bırak arayüzünden taşımanıza, kopyalamanıza, yeniden adlandırmanıza ve silmenize olanak tanır. FTP üzerinden yükleme yaparken küçük resimleri yeniden oluşturabilir ve dosyaları / klasörleri senkronize edebilirsiniz.

WordPress Medya Kütüphanesi Premium Eklentiler

Ücretsiz eklentiler medya dosyalarını kategorilere ayıracak ve sıralayacak kadar verimli olsa da, premium eklentiler bir adım daha ileri gider.

Dosyaları klasörlere koymanıza, dosyaları sürükleyip bırakarak yeniden sıralamanıza ve etiketleri kullanarak galeriler oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca daha iyi destekle geliyorlar.

WP Media Folder WordPress Medya Kütüphanesi

WP Ortam Klasörü , ortam tarayıcınızda masaüstü tarayıcınızı kullanarak dolaştığınız gibi dolaşmanıza olanak tanır.

WP Media Folder
WP Media Folder

Medya dosyalarını klasörlere ve alt klasörlere sürükleyip bırakmanıza olanak tanır. Yerel WordPress medya yöneticisini kullanarak dosyaları ve görüntüleri yönetebilir ve sipariş edebilirsiniz.

Klasör oluşturma, gezinme ve filtreleme hiç bir zaman yapılmaz. Bir klasördeki tüm görüntülerinizi sınıflandırın ve kolay tanımlama için bir kapak resmi ekleyin. Bir görüntü birden fazla klasörde yer bulabilir.

Eklenti yerel WordPress medya kütüphanesine dayanır ve bu nedenle eklentiyi kaldırmak isterseniz hiçbir medya dosyasını kaybetmezsiniz.

Klasörler özel bir sınıflandırma kullanılarak oluşturulur. Bu, medyayı bir klasörden diğerine taşımanız bile, bağlantıların etkilenmeyeceği anlamına gelir.

Dosyaları dosya türüne, boyutuna veya başlığına göre düzenleyebilir ve dosyaları buna göre filtreleyebilirsiniz.

Ayrıca, tüm klasörleri sunucunuzdan medya kitaplığınıza aktarabilirsiniz. Otomatik senkronizasyon özelliği, herhangi bir sunucu klasörünü bir ortam kitaplığı klasörü ile senkronize etmenizi sağlar.

WP Medya Klasörü, WooCommerce ve WordPress Medya Kütüphanesine dayanan diğer medya eklentileriyle uyumludur.

“Medya Değiştir” seçeneği, eski medya dosyalarını aynı biçime sahip yeni dosyalarla değiştirmenize olanak tanır, böylece medya bağlantıları kopmaz.

Eklentiyi medya kitaplığındaki görüntülerin tümüne veya bir kısmına filigran eklemek için de kullanabilirsiniz. Eklentiye yapılan bir eklenti, Google Drive, Dropbox, PDF yerleştirme ve One Drive ile entegrasyona yardımcı olur.

Real Physical Media

Gerçek Fiziksel Medya, tüm medya içeriğinizi düzenlemek söz konusu olduğunda biraz farklı, ancak süper güçlü ve pratik bir şeydir.

Real Physical Media
Real Physical Media

Hepsini belirli bir sırada doldurmak yerine, artık farklı klasörlerden yararlanabilirsiniz.

Bu, her zaman belirli içerik türlerinin tam yerini bilmenizi sağlar. Bir kez ve herkes için büyük bir karmaşa yapmaktan uzak durun.

Gerçek Fiziksel Medya ile yüklemelerinizi nerede saklamak istediğinize hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

Gerçek Fiziksel Medya hakkında konuşacak çok şey var. Otomatik kuyruğu etkinleştirmek istemiyorsanız, bir kerede bir dosyayı manuel olarak ekleyebilirsiniz.

Ayrıca, gerektiğinde klasörleri fiziksel yoldan hariç tutabilir ve sayfalarınızı kusursuz bir şekilde taşıyabilirsiniz.

SEO URL yeniden yazma işlemleri de 404 hatalarını tamamen önlemek için kullanılabilir.

WordPress Real Media Library

WordPress Gerçek Medya Kütüphanesi — Medya Kategorileri / Klasörleri Dosya Yöneticisi binlerce görüntü ve medya dosyasını kategoriler ve klasörler halinde düzenlemenize yardımcı olur.

WordPress Real Media Library
WordPress Real Media Library

Tek bir araç çubuğundan, klasörleri oluşturabilir, yeniden adlandırabilir, silebilir ve yeniden sıralayabilir, ayrıca dosyaları sürükleyip bırakabilirsiniz.

Yayınlara ve sayfalara eklemek üzere medya seçerken, medya dosyalarını filtreleyerek arayabilirsiniz.

Klasörlerinizin ağaç görünümü, klasörü bulmanızı ve ardından dosyanızı klasör içinde bulmanızı kolaylaştırır.

Dosyalarınızı daha hızlı bulmak için kısayollar oluşturabilirsiniz. Eklenti, dosyaları doğrudan klasöre yüklemek için geliştirilmiş bir yükleyici ile birlikte gelir.

Klasörden dinamik galeriler oluşturabilir ve galerideki görüntüleri istediğiniz gibi sipariş edebilirsiniz.

Real Media Library üç tür klasörü destekler; galeriler ve yalnızca resim içerebilen galeri klasörleri dışındaki tüm dosya türlerini içerebilen normal bir klasör.

Üçüncü klasör türü, görsel bir galeri oluşturmak için kullanabileceğiniz dosya değil, yalnızca galeri verileri içeren Koleksiyon klasörüdür.

Eklenti, Revolution Slider ve dokunmatik cihazlarla uyumludur. Eklenti çoklu siteleri destekler ve geliştirici dostudur.

Geliştiriciler eklentinin işlevlerini harici klasörlerle ve diğer yollarla eşitlenecek şekilde genişletebilir.

FileBird – WordPress Medya Kütüphanesi

WordPress’inize yüklediğiniz binlerce resim, video veya belge dosyasını yönetmek konusunda hiç sorun yaşadınız mı? Tamamen evet, değil mi? Çok fazla sorun değil, bu sorunu çözmenize yardımcı olacak bir araç doğdu.

FileBird – WordPress Media Library Folders
FileBird – WordPress Media Library Folders

Ninja Team tarafından geliştirilen WordPress Medya Kütüphanesi Klasörleri, WordPress Medya Kütüphanenizi önemli ölçüde bir sonraki seviyeye taşıyacak olan FileBird adlı fantastik eklentiyle medya dosyalarınızı kolaylıkla yönetin.

Saydam kullanıcı arabirimi ve akıllı bağlam menüsü, kullanıcıların dosyaları klasörlere sürükleyip bırakmasına veya bilgisayarınızda yaptığınız gibi klasörleri hızlı bir şekilde oluşturma, yeniden adlandırma veya silme haklarına sahip olmasını sağlar.

Bir kütüğün düşmesi kadar kolaydır. Elinizdeki bu araçla, medya dosyalarınız sistematik olarak düzenlenir ve doğrudan sayfa / yazı menü çubuğunda seçim yapmak için medya klasörleri ve kategorileri kullanılabilir olduğundan, sayfaya eklemek veya yazı göndermek için kolayca bir görüntü seçebilirsiniz.

Dahası, bu kullanışlı eklenti en popüler eklentilerle, özellikle de dünyanın en ünlü e-ticaret eklentisi, yani WooCommerce ile tamamen uyumludur ve ayrıca birkaçını belirtmek için İngilizce, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca gibi çok sayıda dili destekler.

Bu eklenti, sadece dostu kullanıcı arayüzü için değil, aynı zamanda amacınızı kesinlikle tatmin edecek son derece özelleştirilebilir özellikleri için çevrimiçi mağaza çalıştıranlar için son derece yararlıdır.

Bahsedilen tüm özellikler için FileBird dikkate değer. WordPress medya kitaplığı yönetiminize koldan bir şans vermek istiyorsanız, FileBird eklentisi gizli silahınız olabilir.


WordPress Medya Kütüphanesi Sonuç Olarak

Görüntüler bir WordPress web sitesindeki alanın çoğunu kaplar. Medya kitaplığını düzenlemek, alanı yönetmenize ve görüntüleri daha hızlı almanıza yardımcı olur.

WordPress’in medya kütüphanesi işlevleri zamanla gelişti, ancak yukarıdaki WordPress Medya Kütüphanesi eklentileri çok daha fazlasını yapabilir.

Taksonomileri kategorilere ayırmaya ve eklemeye yardımcı olur, böylece görüntüleri kolayca arayabilir ve filtreleyebilirsiniz.

Medya kitaplığınızı yönetmek için bu eklentilerden herhangi birini veya başka bir eklentiyi mi kullanıyorsunuz? Deneyiminizi aşağıdaki Yorumlar bölümünde paylaşın.

Herhangi bir sorunuz ve öneriniz varsa, yorumlar kısmında bize bildirin!Eğer yazılım ile ilgileniyorsanız sizde bizlere katılıp makaleler yazabilir video içerikler üretebilirsiniz. Sizlerle birlikte bizde büyük bir ekip olabiliriz.

Ayrıca İnstagram hesabımızı takip edebilir  bize  Twitter ’dan da yazabilirsiniz.

Bu platformlardan herhangi birinde hsabınız yok ise telaşa gerek yok. İstediğiniz soruyu yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlginizi çekebilir…

Tüm HTML Kodları ve Açıklamaları!

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz …

“WordPress Medya Kütüphanesi Yönetim Eklentileri 2022” için 3 cevap

  1. Mehmet Yusuf dedi ki:

    Güzel rehber olmuş eline sağlık kardeşim ???

  2. Sevilay ayyıldız. dedi ki:

    filebird kesinlikle mükemmel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ArmyYazilim