menüler # wordpress # wordpress menüler

WordPress Menüler Nasıl Aktif Edilir ve Oluşturulur?

İbrahim Bozkurt
WordPress
resimsiz yazı

WordPress te menüler kullanıcılara sitenizde dolaşırken bir yol gösterici olarak yardım ederler. Menüler sayesinde sitenizin hizmet ve içerikleri anlamlaşır

WordPress Menüler. WordPress dünyanın en büyük CMS platformudur. İnternetin 34% ‘ünün altyapısını oluşturuyor. ve en büyük platformun da en önemli bileşenlerinden biriside menüler dir.

WordPress Menü Yapımı!
WordPress Menü Yapımı!

Binlerce çeşit tema ve eklenti ile istediğiniz hale gelebilen WordPress; tema noktasında da sizlere sınırları zorlar derecede destek ve olanak sağlıyor.

Peki Tema konusunda nelere dikkat etmemiz gerekli?

WordPress’te her fikir için bir tema vardır ancak her temada bazı bileşenler olmak zorunda. Bunların başında da menüler gelir.

Her temanın bir menüsü olmak zorunda. WordPress sitenizde de Menüler sayesinde kullanıcılar sitenizin içinde yolunu kaybetmeden istediğini arayıp bulabilir.

WordPress sitenizde Menüler sayesinde siz yayıncılar da sitenizin neyi amaçladığını ve ne konuda hizmet ettiğinizi kullanıcılara açıklamış olursunuz. Menüler sitelerdeki düzenin de temel taşıdır.

WordPress Menüler Nerede Yer Alır?

Genelde üst alan dediğimiz “header” bölümünde yer alan menüler sitenizin düzeni açısından ilk ayarlanması gereken unsurlardandır.

Çünkü sitenizi açan her kullanıcı ilk header bölümüyle karşılaşır. Buradaki düzeniniz kullanıcıda artı bir puan kazanmanıza neden olur.

Temiz ve düzgün hazırlanmış header ve menü kısmı kullanıcının sitede aradığını çok kolay bulmasını sağlayacağından çok önemlidir.

İşte bu nedenle bizde video ile “ WordPress te temamıza nasıl menü desteği kazandırılır ve menüler temamızda nerelerde çağırılıp ayarlanır?” onlardan bahsettik.

Sende videoyu izleyerek temanda istediğin yere menulerini çağırabilirsin ve istediğin alanda dinamik menüler oluşturabilirsin.

WordPress Menü Yapımı!

Diğer videolarımızı da izleyerek siz de istediğiniz WordPress temasını kodlayabilirsiniz.

Youtube kanalımızdaki “WordPress Rehberi ve Sıfırdan İleri Düzey Tema Yapımı” Oynatma listesindeki videolar bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

Kodlama ve yazılıma ayıracak vatiniz yok ve bir site kurmak istiyorsanız: Güçlü ekibimizle istediğiniz temayı ve sistemi kodlayabiliriz. Sadece WordPress olmasıda gerekmez; istediğiniz fikrinizi yazılımcı arkadaşlarımız ile kodlayabiliriz. Bu konuda bizimle iletişime geçmek için;

#Twitter | #İnstagram | armyyazilim@gmail.com

Kanallarından birini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle çalışıp memnun kalan onlarca müsteri arasında sizde yerinizi alabilirsiniz.

ArmyYazilim.com bir startup olmasına karşın içerisinde barındırdığı yazılımcı ekibi yıllarca yazılım sektöründe önemli projelere imza atmış toplulukların bir parçası olmuştur.

Bizzat kurucusu olarak tek tek topladığım ekibimiz ile fikirlerinizi şiirsel bir biçimde kodlayabiliriz.

Teslim öncesi, teslim anında ve teslim sonrasında da güvenlik ve destek noktasında hiç bir sıkıntı yaşamayacağınızı diğer müşterilerimiz size söyler.

İlginizi çekebilecek makale;

WordPress alternatifi 6 sistem!

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz …

“WordPress Menüler Nasıl Aktif Edilir ve Oluşturulur?” için bir cevap

  1. kaan mert dedi ki:

    wordpress menu etkinleştirme için çok uğraştım sonunda oldu. teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ArmyYazilim