wordpress

WordPress Popüler Yazılar Eklentisi!

İbrahim Bozkurt
WordPress
WordPress Popüler Yazılar Eklentisi

WordPress Popüler Yazılar Eklentisi kullanarak kullanıcılarınıza hangi içeriklerin beğenildiğini gösterebilir trafiğinizi arttırabilirsiniz.

WordPress Popüler Yazılar Eklentisi. WordPress web sitenizde popüler yayınları göstermenin bir yolunu mu arıyorsunuz?

WordPress Popüler Yazılar Eklentisi!
WordPress Popüler Yazılar Eklentisi!

Popüler gönderileri görüntülemek, ziyaretçilerinizin en iyi içeriğinizi bulmasına ve sayfa görüntülemenizi artırmasına yardımcı olur. Ayrıca, SEO’yu artırmak için sayfalarınızı birbirine bağlamanın harika bir yoludur.

Bu yazıda, WordPress için en popüler gönderi eklentilerini paylaşacağız.

Neden bir WordPress Popüler Yazılar Eklentisi Kullanmalı?

Bir WordPress popüler gönderi eklentisi kullanmak, kullanıcıları diğer kullanıcıların zaten yararlı bulduğu makalelere yönlendirmenize yardımcı olur.

Popüler gönderiler genellikle en başarılı içeriğinizdir, bu da kullanıcı katılımını, dönüşümleri ve satışları artırma olasılıklarının daha yüksek olduğu anlamına gelir.

Ayrıca, daha az popüler olan diğer makalelerinize dahili bağlantı kurmak için iyi bir fırsattır. Bu, diğer makaleler için SEO puanını iyileştirir ve kullanıcıların daha fazla içerik keşfetmesine yardımcı olur.

Popüler gönderileri, ilgili gönderileri ve dönüştürme optimizasyon araçlarını kullanarak oldukça ilgi çekici huniler oluşturabilirsiniz . Bunların tümü, kullanıcıları kaydolmaya yönlendirir ve işinizi büyütmenize yardımcı olur.

Bununla birlikte, web sitenizde yapabileceğiniz WordPress için en popüler yazı eklentilerinden bazılarına bir göz atalım.

1. MonsterInsights WordPress Popüler Yazılar Eklentisi

1. MonsterInsights WordPress Popüler Yazılar Eklentisi
MonsterInsights WordPress Popüler Yazılar Eklentisi

MonsterInsights , 2 milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılan WordPress için en iyi Google Analytics eklentisidir . Google Analytics’i, kodu düzenlemeden veya bir geliştirici tutmadan doğru şekilde kurmanıza olanak tanır.

Popüler makalelerinizi WordPress sitenizin herhangi bir yerinde göstermenizi sağlayan en iyi Popüler Gönderiler özelliğine sahiptirler. İçeriğinizin içindeki makaleleri göstermek için Satır İçi Popüler Gönderileri de kullanabilirsiniz.

MonsterInsights
MonsterInsights

Kenar çubuğunda veya içeriğinizin sonunda makaleler göstermek istiyorsanız, Popüler Gönderi Pencere Öğesini seçebilirsiniz.

MonsterInsights, en iyi performans gösteren ürünlerinizi e-ticaret mağazanızın herhangi bir yerinde sergilemenizi bile sağlar .

MonsterInsights
MonsterInsights

Eklenti, aralarından seçim yapabileceğiniz farklı temalar sunar ve başlık rengini, boyutunu, etiket rengini, kenarlığını ve daha fazlasını değiştirerek tasarımı özelleştirebilirsiniz.

MonsterInsights
MonsterInsights

Popüler gönderilerinizi yorumlara, paylaşım sayısına göre sıralayabilir veya pencere öğesinde rastgele dönecek yayınları manuel olarak seçebilirsiniz.

Gönderi türü gibi ayarlanmış özel boyutlarınız varsa , MonsterInsights otomatik olarak Google Analytics’ten son 30 gündeki en iyi 5 gönderiyi seçecek ve bunları popüler gönderiler olarak gösterecektir.

Artıları: MonsterInsights, popüler gönderileri görüntülemek için birçok seçenek sunar. Farklı temalar, düzenler, stil seçebilir ve her popüler gönderi widget’ını özelleştirebilirsiniz. Popüler gönderileri otomatik olarak belirleyebilir ve bunları web sitenizde gösterebilir.

Eksileri: E-ticaret izleme, dönüşüm izleme ve özel boyutlar gibi güçlü özellikler elde etmek için MosterInsights Pro planına ihtiyacınız olacak .

2. WordPress Popular Post WordPress Popüler Yazılar Eklentisi

2. WordPress Popular Post WordPress Popüler Yazılar Eklentisi
WordPress Popular Post WordPress Popüler Yazılar Eklentisi

WordPress Popular Posts eklentisi, 300.000’den fazla aktif yüklemeyle piyasadaki en çok indirilen popüler gönderi eklentilerinden biridir. Birçok farklı koşulda popüler gönderileri göstermenize olanak tanır.

Bir tarih aralığı seçerek son zamanlarda trend olan makaleleri gösterebilirsiniz. Ayrıca en çok yorumlanan veya en çok görüntülenen makaleleri de gösterebilirsiniz .

Çoklu pencere öğesi özelliğine sahiptir, yani aynı pencere öğesini aynı veya farklı kenar çubuğuna birden çok kez ekleyebilirsiniz. Kendi özel CSS’nizi uygulayabilir , gönderi küçük resimlerini gösterebilir , alıntılar, yazar, yorum sayısı, görüntüleme sayısı ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

[adsense]

Artıları: WordPress Popular Posts, popüler gönderilerinizi görüntülemek için ihtiyacınız olan tüm seçeneklere sahip güçlü bir eklentidir. Özel gönderi türleri desteği ve parçacığı birden çok kez ekleme yeteneği, örneğin Popüler Gönderiler, Popüler İncelemeler vb. Gibi farklı bir popüler görünüm kümesi oluşturmanıza olanak tanır.

Eksileri: Eklenti, popüler gönderi verilerini ve önbelleği depolamak için veritabanında iki ekstra tablo oluşturur. Bazı insanlar bu verileri varsayılan WordPress tablolarından uzak tutmanın daha iyi bir yaklaşım olduğunu iddia edebilirken, diğerleri bunu veritabanını yoğun bulabilir. Ayrıca gerçek analitik ile bağlantı kurma seçeneği yoktur.

3. Top 10 – Popular posts plugin for WordPress

3. Top 10 – Popular posts plugin for WordPress
3. Top 10 – Popular posts plugin for WordPress

WordPress için en iyi 10 Popüler gönderi eklentisi , en popüler gönderi eklentileri listemizdeki bir başka güçlü adaydır.

Özellikler söz konusu olduğunda, WordPress Popüler Gönderileriyle eşleşir ve hatta bazı daha fazla özellik ekler. İlk 10 aynı zamanda son derece yapılandırılabilir bir widget ve kısa kodlarla birlikte gelir .

İsme rağmen, istediğiniz sayıda popüler gönderiyi görüntülemeyi seçebilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz bir tarih aralığı seçmenize olanak tanır. Popüler gönderiler listesinde gönderi görünümlerini, yazarı, gönderi özetini veya alıntıları gösterebilir ve küçük resimleri gönderebilirsiniz.

En iyi 10, daha az kaynak yoğun hale getirmek için yerleşik bir önbelleğe alma sistemiyle birlikte gelir. Ayrıca, W3 Total Cache ve WP Super Cache gibi WordPress önbellekleme eklentileriyle birlikte güzelce uyum sağlar .

Artıları: En İyi 10 Popüler Gönderi Eklentisi, zengin özelliklere sahip, esnek ve kurulumu kolaydır. Sunucu yükünü azaltmak için agresif önbelleğe alma özelliğine sahiptir ve WordPress önbellekleme eklentileriyle iyi çalışır .

Eksileri: Eklenti ayarları sayfasında çok fazla seçenek var ve yeni başlayanlar bunu biraz karmaşık bulabilir. Ayrıca gerçek analitik ile bağlantı kurma seçeneği yoktur.

4. Relevant WordPress Popüler Yazılar Eklentisi

4. Relevant WordPress Popüler Yazılar Eklentisi
4. Relevant WordPress Popüler Yazılar Eklentisi

Relevant, popüler gönderilerinizi, öne çıkan makalelerinizi , ilgili içeriği ve en son gönderileri WordPress web sitenizde göstermenize yardımcı olacaktır . Popüler gönderiler için bir tane ve düzgün bir ayarlar sayfası dahil olmak üzere birden fazla widget ile birlikte gelir.

Popüler gönderileri yorumlara veya sayfa görünümlerine göre görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, gönderi küçük resmi, yazar, alıntı ve yazı tarihini görüntülemenize de olanak tanır.

Widget’ı kullanmak istemiyor musunuz? Relevant, web sitenizin herhangi bir yerinde popüler gönderileri görüntülemek için kullanabileceğiniz kısa kodlar ve şablon etiketleriyle birlikte gelir. Ayrıca, gönderi içeriğinden önce veya sonra gönderi bloklarını etkinleştirebilirsiniz.

Artıları: Öne çıkan, en son ve ilgili yayın işlevlerini tek bir kullanışlı pakette birleştirir.

Eksileri: Popüler gönderiler özelliği, popüler gönderileri belirli bir tarih aralığında göstermenize izin vermez.

5. Trending/Popular Post Slider and Widget

5. Trending/Popular Post Slider and Widget
5. Trending/Popular Post Slider and Widget

Trend Olan / Popüler Gönderi Kaydırıcısı ve Pencere Öğesi , popüler gönderileri bir kaydırıcıda, ızgara bloğunda veya düz bir liste olarak göstermenize olanak tanır. Bu şekilde, en iyi içeriğinizi kenar çubuğunuzdaki bir bağlantı listesinden daha ilgi çekici şekillerde gösterebilirsiniz.

Zaman aralığını seçebileceğiniz basit bir ayarlar sayfasıyla birlikte gelir. Bu, belirli bir yıl, ay veya hafta boyunca trend olan gönderileri göstermenize olanak tanır.

Eklenti, yazılarınıza veya sayfalarınıza ekleyebileceğiniz, kullanımı kolay kısa kodlarla birlikte gelir. Kısa kodu sayfa oluşturucu eklenti modüllerinizde de kullanabilirsiniz .

Bunu doğrudan temanıza uygulamak istiyorsanız, bunu yapmak için şablon etiketlerini kullanabilirsiniz.

Artıları: Popüler gönderi kaydırıcıları, karuseller ve ızgara blokları ekleme ve bunları sitenizin herhangi bir yerinde gösterme yeteneği.

Eksileri: Diğer popüler gönderi eklentilerine göre sınırlı özellikler. Kaydırıcı, karusel ve ızgara blokları yalnızca kısa kodlarla çalışır. Widget temelde gönderi küçük resimleri, alıntılar ve bazı meta veriler içeren bir bağlantı listesidir.

6. WP-PostRatings

6. WP-PostRatings
6. WP-PostRatings

WP-PostRatings , listemizdeki bir sonraki popüler WordPress eklentisidir. Web sitenizde en yüksek puan alan gönderileri göstermenize yardımcı olur ve kullanıcıların makaleleri derecelendirmesine olanak tanır.

Derecelendirme simgelerini ve makalelere kimin oy verebileceğini seçebilirsiniz (tüm kullanıcılar ve yalnızca oturum açmış kullanıcılar). Zengin parçacıkları destekler ve filtreler ve şablon etiketleri aracılığıyla oldukça özelleştirilebilir.

Eklentinin en iyi yanı, web sitenizdeki en beğenilen gönderileri gösteren derecelendirme pencere öğesidir. Bu, popüler gönderileri kullanıcı oylarına göre göstermenize olanak tanır. Eklenti ayrıca WordPress Popular Posts eklentisiyle de çalışır.

Ayrıntılı talimatlar için, WordPress’te derecelendirme sisteminin nasıl ekleneceğine ilişkin kılavuzumuza bakın.

Artıları: Popüler gönderileri sayfa görüntülemeleri veya yorumlar yerine kullanıcı derecelendirmesine göre gösterebilirsiniz.

Eksileri: Eklentiyi uygulamak için, WordPress tema dosyalarınıza yeni başlayanlar için zor olabilecek şablon etiketleri eklemeniz gerekir. Bunu daha önce yapmadıysanız , WordPress’te kodun nasıl kopyalanıp yapıştırılacağına ilişkin kılavuzumuza bakın .

7. Display Posts

7. Display Posts
7. Display Posts

Yayınları Görüntüle , kısa kod kullanarak kendi özel sorgularınızı oluşturarak WordPress gönderilerini görüntülemenizi sağlayan popüler bir WordPress eklentisidir.

Kısa kodlar aracılığıyla en iyi içeriğinizi sitenizin herhangi bir yerinde kolayca sergilemenizi sağlar. Örneğin, aşağıdaki kısa kodu kullanarak gönderileri yorum sayısına göre gösterebilirsiniz:

[display-posts orderby="comment_count"]

Ayrıca, en çok paylaşılan makalelerinizi de görüntülemenize olanak tanıyan paylaşılan sayılar gibi eklentilerle çalışır.

Eklenti, gönderileri kategoriye göre filtrelemenize ve paylaşım sayısına ve yorum sayısına göre içerik görüntülemenize olanak tanır . Görüntüleme parametrenize alıntılar, küçük resimler, yazar avatarları ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

Artıları: Yayınları Görüntüle son derece esnektir ve istediğiniz herhangi bir gönderiyi popüler gönderiler olarak alabilir ve görüntüleyebilirsiniz. Başlamanıza yardımcı olacak ayrıntılı belgeler ve eğitimler sunar.

Eksileri: Kısa kodun birçok parametresi vardır ve stil yoktur. Bu, yeni başlayanlar için kullanımı biraz zorlaştırır.

8. WP Tab Widget

8. WP Tab Widget
8. WP Tab Widget

WP Tab Widget , web sitenizdeki popüler yayınları görüntülemek için kullanıcı dostu ve hızlı bir WordPress eklentisidir. Sayfa görüntülemelerine, yorumlara, etiketlere ve son gönderilere dayalı makalelerin tümünü tek bir widget’ta gösterebilirsiniz.

Eklenti, sitenizde hangi sekmenin gösterileceğini seçmenize ve her sekmede gösterilecek gönderi sayısını kontrol etmenize olanak tanır. WP Tab Widget’ın en iyi yanı, gönderileri yalnızca bir kullanıcı herhangi bir sekmeye tıkladığında yüklemesidir.

Bu, eklentiyi hafif yapar ve WordPress sitenizin yavaşlamadan çalışmasını sağlar . Ayrıca, gönderi tarihini gösterme veya gizleme, yorum sayısı, alıntılar ve daha fazlası gibi farklı özelleştirme seçenekleri elde edersiniz.

Artıları: Her sekme altında popüler gönderileri görüntülemek için AJAX kullandığı için web sitesi performansından ödün vermeyen süper hızlı bir eklenti. Ayrıca, tek bir widget’ta farklı türde gönderiler gösterebilirsiniz.

Eksileri: WP Tab Widget esneklikten yoksundur ve ücretsiz sürümde sınırlı özellikler sunar. Önceden tanımlanmış tasarımlar, sürükle ve bırak özellikleri ve daha fazlasını elde etmek için Pro sürümüne yükseltmeniz gerekir.

Hangi Popüler Gönderiler Eklentisi En İyi?

MonsterInsights’ın WordPress için en popüler gönderi eklentisi olduğuna inanıyoruz . En iyi içeriğinizi sitenizin herhangi bir yerinde göstermenize olanak tanır ve çok sayıda özelleştirme seçeneği sunar.

Gönderileri paylaşım sayısına, yorumlara göre görüntüleyebilir, makaleleri manuel olarak seçebilir veya özel boyutlar aracılığıyla Google Analytics’ten en iyi 5 gönderiyi otomatik olarak seçebilirsiniz.

MonsterInsights ile, hedef kitlenizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacak ek izleme özelliklerine de sahip olursunuz. Web trafiğinizin kaynağını, en iyi açılış sayfalarını, yönlendirmeleri, cihaz dağılımını ve çok daha fazlasını öğrenin.

Umarız bu makale, WordPress için en popüler gönderi eklentisini bulmanıza yardımcı olmuştur.

Armyyazilim.com İbrahim BOZKURT

Herhangi bir sorunuz ve öneriniz varsa, yorumlar kısmında bize bildirin!Eğer yazılım ile ilgileniyorsanız sizde bizlere katılıp makaleler yazabilir video içerikler üretebilirsiniz. Sizlerle birlikte bizde büyük bir ekip olabiliriz.

Ayrıca İnstagram hesabımızı takip edebilir  bize  Twitter ’dan da yazabilirsiniz.

Bu platformlardan herhangi birinde hsabınız yok ise telaşa gerek yok. İstediğiniz soruyu yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlginizi çekebilir…

Tüm HTML Kodları ve Açıklamaları!

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz…

“WordPress Popüler Yazılar Eklentisi!” için bir cevap

  1. Emin Özlü dedi ki:

    Display Posts aralarında en ideali. Kullanım kolaylığı bakımından da.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ArmyYazilim