ArmyYazılım

WordPress Quiz Sınav Eklentisi 2021

Mayıs 17, 2021 | İbrahim Bozkurt

WordPress Quiz Sınav Eklentisi mi arıyorsunuz? BuzzFeed gibi birçok popüler web sitesi, viral içerik oluşturmak ve web sitelerine kullanıcı katılımını artırmak için testler kullanır.

WordPress-Quiz-Sinav-Eklentisi
WordPress-Quiz-Sinav-Eklentisi

Ayrıca bu makalede, kullanıcılarınızla etkileşim kurmanıza ve sitenizde geçirilen zamanı artırmanıza yardımcı olacak WordPress için en iyi sınav eklentilerini seçtik.

1. Formidable Forms WordPress Quiz Sınav Eklentisi

Formidable Forms WordPress Quiz Sınav Eklentisi

Formidable Forms , piyasadaki en gelişmiş WordPress form oluşturucu eklentisidir . Basit iletişim formlarının ötesine geçen formlar oluşturmanıza yardımcı olan basit ama çok güçlü bir sürükle ve bırak form oluşturucu ile birlikte gelir.

Güçlü form şablonlarıyla donatılmıştır veya boş bir formla başlayıp sınavınızı sıfırdan oluşturabilirsiniz.

Otomatik olarak puanlanan sınavlar oluşturabilr veya kendi derecelendirme ölçeğinizi oluşturabilrsiniz. Bir kullanıcı bir sınav gönderdikten sonra, puanı e-posta ile gönderme veya bir başarı mesajında ​​görüntüleme seçeneği vardır.

Ayrıca, toplam cevap sayısı, harf notu, doğru cevapların yüzdesi ve daha fazlası dahil olmak üzere sınav puanını biçimlendirmenin birden fazla yolu vardır.

Not: Yararlı Quiz Maker eklentisini içeren en azından ‘İş’ planını edinmeniz gerekir.

2. LearnDash

LearnDash

LearnDash , piyasadaki en iyi WordPress LMS eklentilerinden biridir. İhtiyacınız olan her tür sınavı oluşturmanıza olanak tanıyan güçlü bir sınav özelliği ile birlikte gelir.

Ayrıca Tek seçenekli, çoktan seçmeli, serbest metin, sıralama, eşleştirme, deneme, boşlukları doldurma ve anket dahil olmak üzere birden fazla soru türü vardır.

Diğer özelliklerden bazıları şunlardır: zamanlı sınavlar, rastgele sorular, soru bankası, çok sayfalı sınavlar, sınır denemeleri ve daha fazlası. Soru ve cevap seçeneklerinden herhangi birine medya bile ekleyebilirsiniz.

Sınav sonrası seçenekleri arasında yönlendirmeler, mesajlar, sınav sonucu birden çok stilde, skor tablosunda, sertifikalarda ve düzeylerde görüntülenr.

İster çevrimiçi kurslar satıyor ister viral içerik oluşturuyor olun, LearnDash her tür sınav için en esnek WordPress sınav eklentilerinden biridir.

3. Interact Quiz Maker

Interact Quiz Maker

Interact Quiz Maker , viral testler oluşturmak ve bunları müşteri adayları oluşturmak, sosyal medyayı takip etmek, trafik oluşturmak ve dönüşümleri iyileştirmek için kullanmak için güçlü bir web tabanlı uygulamadır.

Şık bir sürükle ve bırak sınav oluşturucu ile oldukça etkileşimli sınavlar oluşturmanıza olanak tanır.

Farklı stiller, renkler, tasarımlar ve 800’den fazla kullanıma hazır test şablonu seçebilirsiniz.

Kullanıcının önceki sorulara verdiği yanıtlara göre soruları göstermenize olanak tanıyan sınav dallarını destekler. Sonunda sonuçları kolayca göstermek için puanlama sistemlerini kullanabilirsiniz.

Basit bir kısa kod kullanarak sitenize kolayca eklenebilir ve e-posta pazarlamanız ve CRM yazılımınızla güzel bir şekilde bütünleşir .

4. WP Quiz

WP Quiz

WP Quiz , WordPress için esnek ve kullanımı kolay bir sınav eklentisidir. 3 test türü ile birlikte gelir: önemsiz şeyler, kişilik ve flip kartlar.

Sorularınıza ve yanıtlarınıza resimler ekleyebilir, kullanıcıların testi yeniden başlatmasına izin verebilir, sonuçları sonunda gösterebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

WP Quiz iki stil seçeneği ile birlikte gelir: çok sayfalı veya tek sayfalı sınav. Otomatik kaydırma ve sosyal paylaşım düğmeleri ekleme olanağına sahipsiniz .

5. Quiz and Survey Master

Quiz and Survey Master

Quiz and Survey Master , esnek bir sınav ve WordPress anket eklentisidir . Bu güçlü ikisi bir arada eklenti, kenarlarda biraz kaba görünebilir, ancak; mükemmel özellikler ve kapsamlı dokümantasyon ile bunu telafi ediyor.

Çoktan seçmeli, doğru ve yanlış, boşlukları doldurma ve daha fazlası dahil olmak üzere çok sayıda soru türünü destekler.

Ayrıca, birden çok sonuç sayfası oluşturmanıza olanak tanır, böylece bunları kullanıcı puanına göre özelleştirebilirsiniz. E-posta desteği, sertifikalar, skor tabloları, ipuçları, yorum kutuları ve daha fazlasıyla birlikte gelir.

6. Quiz Cat

Quiz Cat

Quiz Cat , kullanımı kolay bir arayüze ve web siteniz için viral testler oluşturmak için; harika seçeneklere sahip ücretsiz bir WordPress sınav eklentisidir.

Her soruya ve cevaba resim eklemenize izin verir. Sınavınız için bir başlangıç ​​ve bitiş ekranı da oluşturabilirsiniz.

Her yanıta bir derecelendirme verilebilir ve bir miktar puan verilebilir. Ziyaretçiler için doğru ve yanlış bir sınav oluşturuyorsanız, bu yararlı olabilir.

7. HD Quiz WordPress Quiz Sınav Eklentisi

HD Quiz WordPress Quiz Sınav Eklentisi

HD Quiz , WordPress blogunuz için bir başka harika ücretsiz sınav eklentisidir . Duyarlı bir tasarıma sahiptir ve ihtiyaç duyduğunuz kadar çok soru ve yanıtla sınırsız sınav oluşturmanıza olanak tanır.

GIF resimlerini sorularınız ve yanıtlarınızla birlikte daha etkileşimli ve eğlenceli hale getirmek için de kullanabilirsiniz.

Diğer önemli özellikler arasında sınav zamanlayıcısı, ipuçları için soru araç ipuçları, sosyal paylaşım , resimleri yanıt olarak kullanma, puanlama ve daha fazlası bulunr.

8. ARI Stream Quiz WordPress Quiz Sınav Eklentisi

ARI Stream Quiz WordPress Quiz Sınav Eklentisi
ARI Stream Quiz WordPress Quiz Sınav Eklentisi

MailChimp ve diğer e-posta pazarlama hizmeti sağlayıcılarıyla entegrasyonu destekler . Olası satış oluşturmanın yanı sıra, gerçek sınav oluşturucu, sınavlarınızı oluşturmak için; kullanımı kolay bir arayüze sahiptir.

Daha hızlı performans için AJAX kullanr, birden çok temaya, sosyal medya entegrasyonuna, Açık Grafik desteğine ve daha fazlasına sahiptir.

9. Chained Quiz WordPress Quiz Sınav Eklentisi

Chained Quiz WordPress Quiz Sınav Eklentisi

Chained Quiz , testteki bir sonraki sorunun kullanıcının önceki soruya verdiği cevaba bağlı olduğu koşullu; mantık özelliğine sahip bir WordPress sınav eklentisidir.

Bu, dinamik olarak değişen son derece etkileşimli kişilik testleri oluşturmanıza olanak tanır.

Çoktan seçmeli, tek seçmeli ve kompozisyon cevaplarını destekler. Her doğru cevaba puan atayabilr ve kullanıcı bir cevap seçtiğinde ne yapacağına karar verebilrsiniz.

En İyi WordPress Quiz Sınav Eklentisi hangisi?

Bu eklentilerin her birini inceledikten sonra; Formidable Forms , LearnDash ve TryInteract’ın piyasadaki en kapsamlı bilgi yarışması oluşturma çözümleri olduğuna inanıyoruz .

WordPress’e sınavlar ve gelişmiş form oluşturma özellikleri eklemek için bir çözüm arıyorsanız; Formidable Forms ile gitmenizi şiddetle tavsiye ederiz .

Bir kurs web sitesinde etkileşimli sınavlar oluşturmanın basit bir yolunu istiyorsanız, LearnDash harika bir seçenektir.

Viral Buzzfeed tarzı sınavlar oluşturmak istiyorsanız; TryInteract bunun için harika bir seçenektir çünkü kullanıma hazır birçok şablonla birlikte gelir.

Umarız bu makale, WordPress için en iyi sınav eklentisini bulmanıza yardımcı olmuştur.

Armyyazilim.com İbrahim BOZKURT

En önemlisi herhangi bir sorunuz ve öneriniz varsa, yorumlar kısmında bize bildirin! Eğer yazılım ile ilgileniyorsanız sizde bizlere katılıp makaleler yazablir veya video içerikler üreteblirsiniz. Sizlerle birlikte bizde büyük bir ekip olabiliriz.

Ayrıca İnstagram hesabımızı takip edebilir  bize  Twitter ’dan da yazabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşarak istediğiniz konularda eğer biliyorsak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Bu platformlardan herhangi birinde hesabınız yok ise telaşa gerek yok. Çünkü İstediğiniz soruyu yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlginizi çekebilir…

Ayrıca Diğer tüm etiketleri ve kullanımını görmek için Tüm HTML Kodları ve Açıklamaları! makalemize bakabilirsiniz. Çünkü Eminiz ki bilmediğiniz , bilmediğimiz o kadar çok html etiketleri var ki şaşıracaksınız.

Ayrıca Java ve Python ile ilgileniyorsanız Java ve Python kategörilerimize de bakmanızı öneririz.

Veya Sıfırdan WordPress teması yapmak isterseniz WordPress hakkında derin bilgiler edinmek istiyorsanız WordPress kategorimize bakablrsnz.

Ayrıca Css öğrenip istediğiniz tasarımları yapmak isterseniz Css kategorimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Veya JavaScript öğrenip projelerinizi daha dinamik hale getirmek istiyorsanız JavaScript kategorimize bakmanızı öneririz.

En önemlisi bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz…wordpress wordpress eklenti wordpress quiz eklentisi wordpress sınav eklentisi
1 sene / WordPress


Yorumlar