ArmyYazılım

WordPress Search Sayfasının Yapımı!

Aralık 30, 2019 | İbrahim Bozkurt

WordPress Search Sayfasının Yapımı!
WordPress Search Sayfasının Yapımı!

WordPress teması bir dizi klasör ve dosyadan oluşur. Bu dosyaların biride search .php‘dir. WordPress ‘te aradığımız bir kelimeye veya kelime bütününe ait yazıları search.php de listeleriz.

Search.php aradığımız kelimeler için sadece o kelimeyi içeren yazıları listeler.

Yeni bir blogger iseniz search.php nin gerekliliğini anlamayabilirsiniz. Ancak 10 yıllık bir blogger iseni ve 1000 den fazla blog içeriğiniz varsa ve kullanıcılara yararlı bilgileri paylaştığınız içeriklerinizi insanlar kendilerine göre bulmalıdır.

Bir diğer değişle insanlar sizin içerik deryanızdan kendi işlerine yarayan bölümleri arama bölümünüz ile elde edebilir. Şimdi diyebilirsiniz kategoriler var kategoriler ile bulabilir.

Şöyle düşünün bir kategorinizde 200 yazı olabilir bu 200 yazıyı tek tek inceleyip istenileni bulmak oldukça zordur.

İşte tam bu noktada WordPress arama özelliğini yıllardır bizim hizmetimize sunmuştur. Aramak dosyası ve formuyla istediğimiz herşeyi arayabiliriz.

Bu videoda search sayfamızı nasıl tasarlayacağımıza dair bir öğreti oluşturuldu. Bu videoyu adım adım inceleyerek ve videodaki adımları tek tek uygulayarak sizde WordPress sitenizde arama bölümü ve sayfası oluşturabilirsiniz.

İyi seyirler dileriz…

WordPress Search Sayfası Videosu

WordPress Search Sayfası Videosu

Dersi beğendiyseniz kanala abone olabilirsiniz ve videoyu beğenebilirsiniz. Umuyoruz çok iyi bir tasarım ortaya koyacaksınız. Tabiki bunun için html, css ve javascript bilmeniz gerekmektedir. Fakat telaşlanmayın bu derslere de bir an önce başlayacağız inşaAllah.

Yapamadığınız yer olursa mutlaka bize ulaşın. Sorunlarınıza hep birlikte çözümler bulalım.

Daha önce bizi keşfetmediyseniz ilk kez bu sayfaya geliyorsanız ücretsiz WordPress Eğitim setimizi YouTube’dan izleyebilirsiniz. Html derslerimizde de bu linkten ulaşabilirsiniz.

Eğer yazılım ile ilgileniyorsanız sizde bizlere katılıp makaleler yazabilir video içerikler üretebilirsiniz. Sizlerle birlikte bizde büyük bir ekip olabiliriz.

Ayrıca İnstagram hesabımızı takip edebilir bize Twitter ’dan da yazabilirsiniz.

Bu platformlardan herhangi birinde hsabınız yok ise telaşa gerek yok. İstediğiniz soruyu yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlginizi çekebilir…

WordPress Kişisel Blog Temaları! (Ücretli – Ücretsiz)

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz …search.php wordpress wordpress search wordpress search.php
3 sene / WordPress


Yorumlar