html # wordpress # wordpress clone # wordpress dublicate # wordpress site çoğaltmak # wordpress site klonlamak

WordPress Siteleri Klonlamak ve Çoğaltmak için Eklentiler!

İbrahim Bozkurt
WordPress
WordPress-Siteleri-Klonlamak-ve-Çoğaltmak-için-Eklentiler

WordPress Siteleri Klonlamak ve Çoğaltmak için Eklentiler kullanarak sitelerinin yedeklerini alabilir veya canlı önizlemesini yapabilirsin.

WordPress Siteleri Klonlamak ve Çoğaltmak için Eklentiler. Sitenizi yeni bir web barındırıcısına taşımak istiyor musunuz?Ya da sitenizin, canlı sitenizi etkilemeden yeni eklentileri deneyebileceğiniz bir hazırlama sürümünü oluşturmak isteyebilirsiniz.

WordPress Siteleri Klonlamak ve Çoğaltmak için Eklentiler!
WordPress Siteleri Klonlamak ve Çoğaltmak için Eklentiler!

Sitenizi manuel olarak taşıyabilirsiniz, ancak bu son derece zaman alıcı ve hatalara eğilimli teknik bir süreçtir.

Bu makalede, zamandan ve güçlükten tasarruf etmenize yardımcı olmak için bir siteyi klonlamak veya çoğaltmak için en iyi WordPress eklentilerini paylaşacağız.

Bir Siteyi Ne Zaman Klonlamak veya Çoğaltmak İsteyebilirsiniz?

Web sitenizin bir kopyasını oluşturmak isteyebileceğiniz birçok durum vardır. Şunları yapmanız gerekebilir:

  • Sitenizi farklı bir web barındırıcısına veya sunucuya taşıyın.
  • Sitenizi yeni bir alan adına taşıyın.
  • Değişiklikleri yayınlamadan önce test edebileceğiniz bir hazırlama sitesi oluşturun.
  • Daha sonra gerekirse sitenizi geri yüklemek için kullanabileceğiniz bir yedek oluşturun.
  • Yerel sunucunuzda bir müşterinin web sitesini geliştirin, böylece sonlandırmadan ve yayına sokmadan önce inceleyebilirler.

Bir WordPress sitesini manuel olarak klonlayabilir, çoğaltabilir ve taşıyabilirsiniz, ancak bu zaman alıcı bir işlemdir.

Bu nedenle her akıllı profesyonel WordPress geliştiricisi ve ileri düzeydeki kullanıcılar, aktarımları ve geçişleri etkili bir şekilde yönetmek için bir klonlama eklentisi kullanır.

Eğer bir işlem yapıyorsanız yönetilen WordPress barındırma sağlayıcısına, daha sonra çoğu yerleşik olacak kolay evreleme, klonlama ve site yedekleme için özellikleri.

İşte WordPress hazırlama ve klonlama özelliklerine sahip bazı en iyi WordPress barındırma şirketleri: Bluehost , SiteGround , WP Engine , Liquid Web , Dreamhost , vb.

Yönetilen WordPress barındırma özelliğini kullanmıyorsanız, sitenizi aşağıdaki listeden klonlamak veya çoğaltmak için bir WordPress eklentisini kullanabilirsiniz.

İpucu: Sadece bir yedek mi oluşturmak istiyorsunuz? Bu eklentilerin çoğu aşırıya kaçacak. Bunun yerine en iyi WordPress yedekleme eklentileri listemizi deneyin .

Duplicator Pro | WordPress Siteleri Klonlamak ve Çoğaltmak için Eklentiler

Duplicator Pro bizim favori WordPress klonlama eklentisidir. 15 milyondan fazla indirme ile son derece popüler.

Duplicator Pro | WordPress Siteleri Klonlamak ve Çoğaltmak için Eklentiler
Duplicator Pro | WordPress Siteleri Klonlamak ve Çoğaltmak için Eklentiler

Sitenizi yedeklemek için kullanabilirsiniz, ancak aynı zamanda bir siteyi klonlamak için çok güçlü bir eklentidir.

Duplicator’ın en büyük avantajlarından biri, bir siteyi sıfır kesinti süresiyle etki alanları veya ana bilgisayarlar arasında taşımanıza izin vermesidir. Herhangi bir trafiği veya müşteriyi kaçırmak istemiyorsanız, bu gerçekten önemli bir husus olabilir.

Duplicator, sitenizdeki her şeyi bir zip dosyası şeklinde tek bir “pakete” birleştirerek çalışır. Bu paket, eklentiler, temalar, içerik, veritabanı ve hatta WordPress dosyaları gibi sitenizden kesinlikle her şeyi içerir.

Bu, her şeyi yeni bir konuma taşımak için paketi kullanabileceğiniz anlamına gelir. Duplicator paketi tüm WordPress dosyalarını içereceğinden, WordPress’in önceden yüklenmiş olmasına bile gerek yoktur.

Duplicator Pro’yu zamanlanmış yedeklemeler oluşturmak, çok bölgeli ağları taşımak ve çok daha fazlasını yapmak için kullanabilirsiniz.

Fiyat:

Duplicator Pro’nun maliyeti $ 59 / yıl, bu da 3 web sitesinde kullanmanıza izin veriyor.

Sıkı bir bütçeniz varsa, Duplicator’un ücretsiz sürümü de harika bir seçenektir. Ancak bunun bazı sınırları vardır ve zamanlanmış yedeklemeler, çok bölgeli ağ desteği vb. Gelişmiş özellikleri kullanamazsınız.

WP Stagecoach| WordPress Siteleri Klonlamak ve Çoğaltmak için Eklentiler

WP Stagecoach , özellikle WordPress hosting şirketiniz bu özelliği sunmuyorsa, bir WordPress hazırlama sitesi kurmanıza izin veren harika bir eklentidir.

WP Stagecoach| WordPress Siteleri Klonlamak ve Çoğaltmak için Eklentiler
WP Stagecoach| WordPress Siteleri Klonlamak ve Çoğaltmak için Eklentiler

Bir WP Stagecoach yeni eklentiler veya kod denemek veya sadece canlı yapmak istemediklerini güncellemeleri yapabilirsiniz sitenize özel bir test sürümüdür.

WP Stagecoach eklentisi ile kısa süreli bir hazırlık sitesi oluşturabilirsiniz. Bunu, her şeyi test etmek ve ardından hazır olduğunuzda değişikliklerinizi canlı sitenize aktarmak için kullanabilirsiniz.

Eklenti, veritabanının üzerine yazmak yerine veritabanı değişikliklerinizi birleştirir. Bu, hazırlama sitesini oluşturduğunuz andan itibaren canlı sitenizde olan hiçbir şeyi kaybetmeyeceğiniz anlamına gelir.

Hemen hemen her siteyle çalışması gerektiği anlamına gelen sağlam testlerle kullanımı gerçekten hızlı ve kolay bir eklentidir. WP Stagecoach, hazırlama sitenizi sunucularında da barındırır, böylece bunun için kendi web barındırma alanınızı kullanmanıza gerek kalmaz.

Ancak WP Stagecoach çok siteli ağlarla çalışmaz. Çok bölgeli kurulumunuzun bir hazırlama sürümünü oluşturmak istiyorsanız, farklı bir eklenti seçmeniz gerekir.

Fiyat:

WP Posta Arabası ücreti 12 $ / ay’dan başlıyor. Yıllık plan (120 $ / yıl) için ödeme yaparak tasarruf edebilirsiniz.

5 günlük ücretsiz deneme sürümü ve eklenti sizin için işe yaramıyorsa tam para iade garantisi vardır.

UpdraftPlus Premium

UpdraftPlus Premium , web sitelerini gerçekten kolayca klonlamanıza ve taşımanıza izin veren harika bir eklentidir.

UpdraftPlus Premium
UpdraftPlus Premium

UpdraftPlus’ı daha önce duymuş olabilirsiniz . Sıklıkla önerdiğimiz harika bir WordPress yedekleme eklentisidir .

UpdraftPlus’ın premium sürümünde, UpdraftClone’un yanı sıra Migrator aracı da bulunur. Diğer tüm eklentilerini de dahil edeceksiniz.

Web sitenizi çoğaltmak ve yeni bir alan adına veya ana bilgisayara taşımak için Migrator’u kullanabilirsiniz. İşleme başlamak için hem orijinal hem de yeni sitelerinize WordPress ve UpdraftPlus yüklemeniz gerekir.

UpdraftPlus ‘Migrator, bağımsız bir WordPress sitesini bir WordPress ağına taşımanıza bile izin verir.

UpdraftClone eklentisi, değişiklikleri deneyebileceğiniz geçici bir site oluşturmanıza olanak tanır. Test sitesini UpdraftPlus’ın sunucularında barındırıldığı gibi ayarlamak yalnızca birkaç tıklama alır.

Bunun dezavantajı, hazırlama sitelerinizi oluşturmak ve korumak için jeton satın almanız gerekmesidir. UpdraftPlus Premium ile bunlardan bazılarını ücretsiz olarak alırsınız, ancak muhtemelen daha fazla satın almak isteyeceksiniz.

Ayrıca, klonladığınızdan beri canlı sitenizde herhangi bir değişiklik yapılmışsa, değişiklikleri canlı sitenizle yeniden birleştirmeye dikkat etmelisiniz.

Fiyat:

Migrator eklentisini 30 dolara alabilirsiniz. UpdraftClone’un kendisi UpdraftPlus’ın ücretsiz sürümü ile kullanılabilir, ancak jetonlar için ödeme yapmanız gerekir. Bunlar 5 için 15 ABD dolarıdır. Daha iyi bir anlaşma için bir seferde daha fazla satın alabilir veya aylık abonelik alabilirsiniz.

UpdraftPlus’ın premium sürümünü satın almanızı öneririz. Migrator ve diğer tüm UpdraftPlus eklentilerini içerir. Ayrıca 12 aylık destek alacaksınız. Yıllık 70 $ maliyeti.

Kişisel planında, UpdraftClone ile kullanmak için 1 ücretsiz jeton alacaksınız. Daha pahalı bir plan satın alırsanız, daha fazla jeton alırsınız.

Migrate Guru| WordPress Siteleri Klonlamak ve Çoğaltmak için Eklentiler

Migrate Guru , neredeyse tüm popüler WordPress barındırma sağlayıcılarıyla çalışan ücretsiz bir eklentidir .

Migrate Guru| WordPress Siteleri Klonlamak ve Çoğaltmak için Eklentiler
Migrate Guru| WordPress Siteleri Klonlamak ve Çoğaltmak için Eklentiler

Sitenizi bir ana bilgisayardan veya sunucudan diğerine taşımanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Popüler BlogVault eklentisinin arkasındaki kişilerden geliyor ve BlogVault sunucularını kullanıyor. Bu, hızlı ve kolay bir işlem yapılmasına yardımcı olur. Taşıma işleminiz tamamlandıktan sonra Migrate Guru, sitenizin kopyasını BlogVault sunucularından kaldıracaktır.

Oldukça büyük bir web siteniz varsa, 1 GB’lik bir siteyi 30 dakikadan daha kısa sürede taşıyabileceğinden Migrate Guru iyi bir seçenektir. 200 GB’a kadar olan sitelerde kullanılabilir. Taşıma işleminizin nereye gittiği hakkında gerçek zamanlı ve e-posta uyarıları alırsınız.

Ancak, yerel ana makinenize ve canlı web sitenize / web sitenize taşınmayı desteklemediğinden, yerel ana makinenizde bir web sitesi geliştirmek için uygun değildir.

Migrate Guru ile ayda 5 site taşıma işlemiyle sınırlısınız. Yine de bu 5 siteyi sınırsız kez taşıyabilirsiniz. Bu, kullanıcıların çoğunluğu için fazlasıyla yeterli olacaktır ve geliştiriciler bu sınırı değiştirmek için başvurabilir.

Fiyat:

Migrate Guru tamamen ücretsizdir. Eklenti için ücretli bir sürüm veya ücretli bir uzantı yok.

All-in-One WP Migration| WordPress Siteleri Klonlamak ve Çoğaltmak için Eklentiler

All-in-One WP Migration ServMask gelen eklenti sitenizi klonlamak ve yeni bir sunucu veya etki alanı adını taşımak için başka çok basit bir yoludur.

All-in-One WP Migration| WordPress Siteleri Klonlamak ve Çoğaltmak için Eklentiler
All-in-One WP Migration| WordPress Siteleri Klonlamak ve Çoğaltmak için Eklentiler

Eklenti, herhangi bir bağımlılığı olmadığı için çok çeşitli farklı barındırma sağlayıcılarıyla uyumludur. Ayrıca, web barındırıcınızın sahip olabileceği tüm dosya boyutu sınırlarını, içe aktarma için verilerinizi parçalara bölerek atlar.

Bununla birlikte, eklentide birkaç sınırlama vardır. Birincisi, yalnızca 512MB’a kadar veri aktarmayı desteklemesidir. Web siteniz oldukça büyükse bu yeterli olmayabilir.

Bu sınırı kaldırmak için Sınırsız uzantı eklemeniz gerekir. Başka birçok premium uzantı da var. Bunlar, All-in-One WP Migration eklentisini çok bölgeli bir kurulumla kullanmanızı sağlayan bir Multisite uzantısı içerir.

Fiyat:

Temel All-in-One WP Migration eklentisi ücretsizdir. Daha fazla işlevsellik eklemek için ücretli uzantılar satın alabilirsiniz. Birçok web sitesi sahibinin isteyeceği Sınırsız uzantı, kişisel kullanım için 69 $ ve iş kullanımı için 69 $ + 29 $ / ay tutar.

Para iade garantisi olmadığını unutmayın. Geri ödemeler yalnızca şirketin takdirindedir.

XCloner| WordPress Siteleri Klonlamak ve Çoğaltmak için Eklentiler

XCloner , sitenizin yedeklerini oluşturmanızı sağlayan basit, ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Yalnızca belirli bir tarihten sonra değiştirilen dosyaları içeren “diferansiyel yedeklemeler” oluşturabilir.

XCloner
XCloner

XCloner’ı düzenli olarak otomatik yedeklemeler oluşturacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Herhangi bir otomatik WordPress güncellemesinden önce otomatik yedeklemeler oluşturmak için bile kullanabilirsiniz.

Bir yedek oluşturduktan sonra, bunu web sitenizi geri yüklemek için veya yeni bir konumda kullanabilirsiniz. Bu, web sitenizi yeni bir ana bilgisayarda veya yeni bir alanda çoğaltmanıza olanak tanır.

Tamamen ücretsiz. Ancak, diğer bazı eklentilerden biraz daha teknik. WordPress ile makul bir deneyiminiz yoksa farklı bir eklenti seçmek isteyebilirsiniz.

Fiyat:

XCloner şu anda ücretsiz. Bununla birlikte, şu anda ömür boyu destek için 49.95 € / yıl veya 99.95 € tutarında premium 7/24 destek almak için ödeme yapabilirsiniz.

Yazım sırasında, XCloner sadece tarafından satın olmuştu Watchful. Bu, fiyatlandırmanın yakın gelecekte değişebileceği anlamına gelir.

NS Cloner| WordPress Siteleri Klonlamak ve Çoğaltmak için Eklentiler

NS Cloner , WordPress çok sahalı ağlar için özel olarak tasarlanmıştır. Ağınızdaki mevcut herhangi bir siteyi almanıza ve aynı tema ayarları, eklentiler ve içerikle yeni, aynı bir site oluşturmanıza olanak tanır.

NS Cloner
NS Cloner

Çok siteli bir ortamda çok sayıda istemci sitesini barındırıyorsanız ve yönetiyorsanız harika bir eklentidir. Bir kuruluşun üyeleri için birden çok test sitesi kurmak veya site oluşturmak istiyorsanız da iyi çalışır.

Yalnızca WordPress multisite ile çalıştığını unutmayın. Tek sitelerle kullanmak istiyorsanız NS Cloner pro sürümüne ihtiyacınız olacaktır. Pro sürümü aynı zamanda tek ve çok site WordPress arasında klonlama ve tersi de sağlar.

Pro sürümü ile, sitenin tüm kullanıcılarını ve izinlerini klonlama gibi ekstra özellikler de elde edersiniz.

Fiyat:

NS Cloner ücretsizdir. 99 $ ‘dan ekstra özellikler ve maliyetler sunan bir pro sürümü de var.

Bir Siteyi Klonlamak veya Çoğaltmak için En İyi WordPress Eklentisi Hangisi?

Kullanım durumlarının büyük çoğunluğu için, Duplicator Pro bir web sitesini klonlamak veya çoğaltmak için en iyi WordPress eklentisidir.

Bir siteyi taşımak, bir siteyi yerel sunucuya veya başka bir şeye taşımak istiyorsanız, Duplicator işi yapabilir.

Hedefiniz bir hazırlama sitesi oluşturmaksa, her zaman WordPress barındırma sağlayıcınız için yerleşik olan seçeneği kullanmanızı öneririz. SiteGround , Bluehost , WP Engine , Liquid Web vb.Gibi tüm iyi hosting sağlayıcıları , kullanıcılarına bu özelliği sunar.

Ancak, ana makinenizde hazırlama özelliği yoksa, WP Posta Arabası’nı kullanabilirsiniz . Kullanımı kolay, bütçe dostu ve ücretsiz deneme sürümü var.

Son olarak, çok siteli bir site ağınız varsa, NS Cloner tam da ihtiyacınız olan şey olabilir. Çok siteli bir ağ içindeki siteleri kopyalamak için özel olarak tasarlanmıştır ve temel sürüm ücretsizdir.

Bu makalenin, bir siteyi klonlamak veya çoğaltmak için en iyi WordPress eklentileri hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Ayrıca, en iyi WordPress sayfa oluşturucu eklentileri ve küçük işletmeler için en iyi e-posta pazarlama hizmetleri karşılaştırmamızı görmek isteyebilirsiniz.

Herhangi bir sorunuz ve öneriniz varsa, yorumlar kısmında bize bildirin!Eğer yazılım ile ilgileniyorsanız sizde bizlere katılıp makaleler yazabilir video içerikler üretebilirsiniz. Sizlerle birlikte bizde büyük bir ekip olabiliriz.

Ayrıca İnstagram hesabımızı takip edebilir  bize  Twitter ’dan da yazabilirsiniz.

Bu platformlardan herhangi birinde hsabınız yok ise telaşa gerek yok. İstediğiniz soruyu yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlginizi çekebilir…

Tüm HTML Kodları ve Açıklamaları!

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ArmyYazilim