ArmyYazılım

WordPress Sosyal Paylaşım Eklentileri! (En İyi 9 Adet)

Kasım 10, 2019 | İbrahim Bozkurt

WordPress Sosyal Paylaşım Eklentileri arasında en iyilerini sizler için sıraladık.

WordPress Sosyal Paylaşım Eklentileri
WordPress Sosyal Paylaşım Eklentileri

Hemen hemen her internet kullanıcısı en az bir sosyal medya platformu kullanıyor. Hali hazırda Facebook’un aylık aktif kullanıcısı 2.5 Milyarı geçti.

Sosyal medya temelde insnaların anılarını paylaştığı bir platformdur fakat günümüzde haber kaynağı olarakta kullanılıyor.

Her firma artık sosyal medya hesapları oluşturup ürün ve hizmetlerini Sosyal Medya Platformlarında paylaşıyor.

Şimdi sizin aklınızda şu soru var;

WordPress Sosyal Paylaşım Eklentileri ni neden kullanmalıyım?

Çünkü siz her yazdığınız blogları ver ürettiğiniz içeriklerinizi bir kitleye hitap etsin diye yayınlıyorsunuz değil mi?

Bu hitap ettiğiniz kitle de zamanının çoğunu sosyal medyada geçiriyor. Şimdi siz WordPress sosyal medya eklentileri ile içeriklerinizi ve ürünlerinizi paylaşsanız ne olur? Tabikii kitleniz sizi daha kolay bulur.

Peki nasıl oluyor?

Hemen söyleyeyim. Şimdi sosyal medyalar kişilere özellieştirilmiş bir zaman tüneli veya keşif alanı sunar.

Siz içeriğinizi sosyal medyada paylaşırsanız içeriğinizi sosyal medya platformu kendi içinde kategorize eder ve keşfe gelen insanlara gösterir.

Hemen şu aklınıza gelebilir;

Peki kardeşim gösterirse ne olur?

Ee kardeşim sosyal medya platformları sizin içeriğinizi gösterir, sizin içeriğiniz de ilgi çekerse insanlar içeriğinize tıklar ve websitenize gelir. Gelirse ne olur?

İnsanlar sizin sitenizi okumaya başlar ve sizde kaliteli içerikler sürekli üretirseniz sürekli olarak topluluğunuzu oluşturursunuz. Ve belkide binlerce kişilik bir facebook grubu bile kurabilirsiniz.

Pekiii bu WordPress Sosyal Medya Eklentileri sadece Adminler için mi gerekli?

Tabikii değil. Zaten Sosyal Paylaşım Eklentileri nin asıl amacı sizin içeriklerinizi ve ürünlerinizi beğenen kişilerin sizin içeriklerinizi kendi sosyal medya hesaplarında paylaşmsıdır.

Bu sayede içeriklerinizi tanımadığınız binlerce hatta milyonlarca kişiye çok kolay bir şekilde ulaşabilir ve siz bir kuruş bile ödemezsiniz. Tabiki burda asıl önemli nokta ilgiçekici içerikler oluşturmakta. Bunu başarırsanız websitenizi kullanan insanlar da üstüne düşeni mutlaka yapacaktır.

Bir çoğumuz bloglarımızdaki içeriği sosyal medya hesaplarımızda paylaşıyorz ve diğer okurlarında paylaşması için teşvikte bulunuyoruz.

Bu paylaşımı teşvik etmek için WordPress’in eklenti dünyasında ücretli ücretsiz birçok ürün mevcut işte bunlardan birkaçını sizledr için sıraladım.

Paylaşım sistemini biraz koddan anlıyorsanız sizde yapabilirsiniz fakat kod aleminde boğulmadan güzel bir görünüm ve kullanışlılık istiyorsanız aşağıdaki sıraladığım eklentiler tam size göre;

WordPress Sosyal Paylaşım Eklentileri: Social Warfare

WordPress Sosyal Paylaşım Eklentileri: Social Warfare
WordPress Sosyal Paylaşım Eklentileri: Social Warfare

Bu eklenti hemen hemen bütün popüler sosyal medya mecralarını destekler. Pro versiyonuda var fakat free versiyonuda işinizi çok rahat görüyor.

Monarch

Monarch
Monarch

Bu eklenti de hemen hemen bütün popüler sosyal medya mecralarını destekler. Fakat bu eklenti ücretli bir eklenti. Gelişmiş pozisyon (konumlandırma) ayarları mevcuttur.

Sumo Share

Sumo Share
Sumo Share

Yinbe bu eklenti de diğerleri gibi hemen hemen bütün popüler sosyal medya mecralarını destekler. Ücretli ve ücretsiz sürümleri vardır. Yanlız bu eklenti sadece wordpress için değildir. Diğer sistemleri de destekler.

Easy Social Share Buttons For WordPress

Easy Social Share Buttons For WordPress
Easy Social Share Buttons For WordPress

Bu eklentide diğerleri gibi işlevsel fakat ücretli bir eklentidir.

WordPress Sosyal Paylaşım Eklentileri: MashShare

MashShare
MashShare

Bu eklentiyi bende kullanıyorum. Fakat ücretsiz kısmını kullanıyorum ve pek memnun değilim. Tavsiye etmem ama yinede siz bilirsiniz.

WP Social Sharing

WP Social Sharing
WP Social Sharing

Eklentiler arasında en sade bir kaç eklentiden biride budur. Sisteminize yük olmaz ama gürüntüsüde pek içinizi ısıtmaz. Fakat işinizi fazlasıyla görür.

Custom Share Buttons

Custom Share Buttons
Custom Share Buttons

Buda bir önceki eklentiyle aynı özelliklere sahiptir.

WordPress Sosyal Paylaşım Eklentileri: Swifty Bar

WordPress Sosyal Paylaşım Eklentileri: Swifty Bar
WordPress Sosyal Paylaşım Eklentileri: Swifty Bar

Haber sitelerinde görmüşsünüzdür. Sağdan sola yazı başlıkları akar durur işte bu eklentinin tasarımıda böyledir. Yatay biçimde yazının başlığının yanında paylaşım butonları gözükür.

Ve geldik en güzeline;

ShareThis Share Buttons

ShareThis Share Buttons
ShareThis Share Buttons

Bu eklenti içlerinde en iyisi ve ücretli eklentilerden bile daha iyi şiddetle tavsiye ederim. Blogumuzdaki eksiklikleri tamamladıktan sonra muhtemelen bizde bu eklentiye geçiş yapacağız.

İlginizi çekebilir…

WordPress İstatistikleri ve Gerçekleri

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz …sosyal paylaşım eklentileri wordpress wordpress sosyal medya eklentileri wordpress sosyal medya paylaşım butonları wordpress sosyal paylaşım wordpress sosyal paylaşım butonları wordpress sosyal paylaşım eklentileri
3 sene / WordPress


Yorumlar