ArmyYazılım

WordPress WooCommerce Özel Ürün Oluşturucu Eklemek 2021

Nisan 21, 2021 | İbrahim Bozkurt

WordPress WooCommerce özel bir ürün oluşturucu eklemek ister misiniz?

WooCommerce’deki özel bir ürün oluşturucu, müşterilerin ürünleri tasarlamasına ve bunları kendi gereksinimlerine göre özelleştirmesine olanak tanır. Ürün siparişlerini özelleştirmenin bu etkileşimli yolu, satış dönüşümlerini artırablir.

Bu makalede, herhangi bir geliştiriciyi işe almadan veya herhangi bir kod yazmadan WooCommerce’e özel bir ürün oluşturucuyu nasıl kolayca ekleyeceğinizi göstereceğiz.

WordPress WooCommerce
WordPress WooCommerce

WordPress WooCommerce ‘e Neden Özel Ürün Oluşturucu Eklemelisiniz?

WooCommerce’e özel bir ürün oluşturucu eklemek, müşterilerinizin sipariş vermeden önce ürünleri özelleştirmesine olanak tanır.

Örneğin, talep üzerine baskı ürünleri ekleyeblir ve müşterilerin ürünlere logolarını, resimlerini ve metinlerini eklemelerine izin vereblirsiniz.

WooCommerce için özel bir ürün tasarımcısı, göndermeden önce müşteriler için özelleştirebileceğiniz kendi ürünlerinizi satmak için kullanılablir .

Alternatif olarak, bir stoksuz satış işi başlatablir ve üçüncü taraf bir satıcının özelleştirme ve nakliye işlemlerini yapmasına izin vereblirsiniz .

Bununla birlikte, WooCommerce mağazanıza özel bir ürün oluşturucunun nasıl ekleneceğine bir göz atalım.

Bir WordPress WooCommerce Mağazasına Özel Ürün Oluşturucu Ekleme

Bu eğitim için Zakeke kullanacağız . WooCommerce için bir ürün özelleştirme aracıdır ve kullanıcılarınız için sorunsuz bir ürün oluşturucu deneyimi sunar. Ürün tasarımcısının hem müşteriler hem de mağaza sahipleri için kullanımı gerçekten çok kolay.

Öncelikle, bir Zakeke hesabı açmanız gerekir .

WordPress WooCommerce

Bundan sonra, e-ticaret entegrasyonunuzu seçmeniz istenecektir. Devam etmek için İleri düğmesine tıklamanız yeterlidir.

WordPress WooCommerce

Zakeke, WooCommerce dahil en popüler e-ticaret platformlarıyla çalışır.

Mağazanızı Zakeke’ye bağlamak için WordPress web sitesi yönetici alanınıza geri dönün.

Ardından, ücretsiz Zakeke eklentisini kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekir . Etkinleştirmenin ardından, WooCommerce mağazanızı Zakeke hesabınıza bağlamanız istenecektir. Devam etmek için Bağlan düğmesine tıklamanız yeterlidir.

WordPress WooCommerce

Daha sonra, WooCommerce mağazanızda işlem yapmak için Zakeke erişimine izin vermeniz istenecektir. İleri gitmek için Onayla düğmesine tıklayın.

WordPress WooCommerce

Bu, ücretsiz denemenizi başlatmak veya bir fiyatlandırma planı seçmek için sizi Zakeke web sitesine geri getirecektir. Devam etmek için sonraki düğmeyi tıklayın.

WordPress WooCommerce

Bir sonraki sayfada, farklı planlar için fiyatlandırma seçeneklerini göreceksiniz. Her plan 14 günlük ücretsiz deneme ile birlikte gelir ve kredi kartı gerektirmez.

Başlangıç ​​planının dışında, diğer tüm planlar, satılan ürünler için% 1,9 ek işlem ücreti alır.

WordPress WooCommerce

Planınızı seçmek için tıklayın ve gitmekte fayda var.

İlk Özelleştirilebilir Ürününüzü Ekleme

Artık Ürün konfigüratörünü başlatmak ve ürünlerinizi eklemeye başlamak için İleri düğmesine tıklayabilirsiniz.

Daha sonra kendi mağazanızdan bir ürün seçebilir veya talep üzerine baskı hizmeti seçebilirsiniz.

Bu eğitimin iyiliği için, kendi demo mağazamızdan ürün eklemeyi seçeceğiz.

Ardından, Zakeke mağazanızdan ürünler yükleyecektir ve yapılandırmak istediğiniz ürünü seçmeniz gerekir.

Bundan sonra, mağazanızdan ürün resminizi seçecektir. Farklı bir resim kullanmak isterseniz onu yükleyebilirsiniz. Ayrıca ürün resminin arka tarafını veya varyasyonlarını ekleyebilirsiniz.

Ürün resimlerinden memnun kaldığınızda, ‘Baskı alanını ayarla’ düğmesine tıklayın. Bu, farenizle bir çizgi çizip bir ölçüm sağlayarak bir cetvel ayarlamanız gereken bir açılır pencere açar.

Ardından, baskı alanı için bir şekil seçmeniz ve ardından bunu ürün resminin üzerine çizmeniz gerekir.

Seçiminizden memnun kaldığınızda, devam etmek için Kaydet düğmesine tıklayın.

Ardından, değişikliklerinizi tamamlamak için Önizlemeye geç düğmesine tıklamanız gerekir.

Artık ürün ayrıntılarınızı göreceksiniz. Değişikliklerinizi taslak olarak kaydetmeyi veya mağazanızda yayınlamayı unutmayın.

Yazdırma Yöntemlerini Ayarlama

Sonraki adım, yazdırma yöntemlerini ayarlamaktır. Tasarım dosyalarının yazdırma için nasıl formatlanmasını istediğinizi buradan seçebilirsiniz.

Zakeke hesap panonuzdan, sol sütundan Yazdırma Yöntemlerine gidin ve ardından Yazdırma Yöntemi Ekle düğmesine tıklayın.

Buradan müşterilerinize hangi baskı özelliklerini sağlamak istediğinizi seçebilirsiniz. Ayrıca dosya türlerini, çözünürlüğü ve biçimi de seçebilirsiniz.

Alt kısımda, bu yöntemin uygulanacağı mevcut ürünleri seçebilirsiniz.

Değişikliklerinizi kaydetmek için Yazdırma Yöntemini Kaydet düğmesine tıklamayı unutmayın.

WordPress WooCommerce ‘de Özel Ürün Oluşturucuyu Kullanma

Zakeke, ürün yapılandırıcıyı kullanarak eklediğiniz tüm ürünlere ürün özelleştirme seçeneğini eklemeye özen gösterecektir.

Mağazanızdaki ürünü kolayca ziyaret edebilirsiniz ve ürünü Özelleştirme seçeneğini göreceksiniz.

WordPress WooCommerce

Bu, sağdaki ürün görüntüsü tasarım araçlarının önizlemesini içeren ürün tasarımcısı arayüzünü açacaktır. Kullanıcılar, cihazlarından metin ekleyeblir veya resim yükleyeblir.

WordPress WooCommerce

Kullanıcılar, yalnızca köşeleri sürükleyerek görüntüyü veya metni yazdırma alanına göre ayarlayablir. Farklı yazı tipleri, renkler ve stiller seçebilirler.

Ürün tasarımcısı ayrıca mobil cihazlarda çalışır ve kullanıcının ekran boyutuna uyacak şekilde otomatik olarak ayarlar.

WordPress WooCommerce

Bitirdikten sonra, tasarımlarının bir kopyasını PDF olarak indireblir, kaydedeblir veya basitçe sepete ekleyeblirler.

Bundan sonra, müşteriler alışveriş sepetindeki özelleştirlmiş ürünlerinin bir önizlemesini normalde yapacakları gibi ödünç alablirler.

WordPress WooCommerce

WordPress WooCommerce ‘de Özel Ürün Siparişini İşleme

Zakeke, her sipariş için özelleştirme dosyalarını almayı gerçekten kolaylaştırır.

Basitçe gidin WooCommerce »Siparişler sayfasında ve özelleştirileblir ürün için bir emir üzerine tıklayın.

WordPress WooCommerce

Sipariş ayrıntıları sayfasında, özelleştirme dosyalarını indirmek için bir bağlantıyla birlikte müşteri tarafından oluşturulan özel tasarımın bir önizlemesini göreceksiniz.

WordPress WooCommerce

Daha sonra baskı dosyalarını indireblir ve bunları baskı için veya stoksuz satış satıcınıza göndereblirsiniz.

Bonus İpucu: WordPress WooCommerce ‘de Daha Özelleştirileblir Ürünler Satmak

Özelleştirileblir ürünler ve şık bir ürün tasarımcısı, daha fazla satış yapmanıza yardımcı olur. Ancak müşteriler, ürünlerini özelleştirebileceklerini ve tasarlayabileceklerini bilmeyebilirler.

OptinMonster’ın devreye girdiği yer burasıdır .

Piyasadaki en iyi dönüşüm optimizasyon yazılımıdır ve WooCommerce ziyaretçilerini ödeme yapan müşterilere kolayca dönüştürmenize olanak tanır.

OptinMonster, açılır pencereleri , kayan açılır pencereler, bildirim çubukları, geri sayım sayaçları ve daha fazlasıyla birlikte gelir. Tüm bu araçlar, müşterilerinize doğru mesajı tam zamanında göstermenize yardımcı olur.

Güçlü görüntüleme kuralları ile müşterileri hedefleyeblir ve onlara kişiselleştirlmiş kampanyalar göstereblirsniz.

WordPress WooCommerce

Örneğin, belirli bir bölgedeki müşterilere ücretsiz gönderim sunabilir, özelleştirilebilir ürünler için bir açılır pencere gösterebilir veya terk edilmiş alışveriş sepetlerini kurtarmak için sınırlı süreli bir kupon verebilirsiniz .

WordPress WooCommerce

Bu makalenin, WooCommerce’e özel bir ürün oluşturucuyu nasıl kolayca ekleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

Armyyazilim.com İbrahim BOZKURT

En önemlisi herhangi bir sorunuz ve öneriniz varsa, yorumlar kısmında bize bildirin! Eğer yazılım ile ilgileniyorsanız sizde bizlere katılıp makaleler yazablir veya video içerikler üreteblirsiniz. Sizlerle birlikte bizde büyük bir ekip olabiliriz.

Ayrıca İnstagram hesabımızı takip edebilir  bize  Twitter ’dan da yazabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşarak istediğiniz konularda eğer biliyorsak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Bu platformlardan herhangi birinde hesabınız yok ise telaşa gerek yok. Çünkü İstediğiniz soruyu yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlginizi çekebilir…

Ayrıca Diğer tüm etiketleri ve kullanımını görmek için Tüm HTML Kodları ve Açıklamaları! makalemize bakabilirsiniz. Çünkü Eminiz ki bilmediğiniz , bilmediğimiz o kadar çok html etiketleri var ki şaşıracaksınız.

Ayrıca Java ve Python ile ilgileniyorsanız Java ve Python kategörilerimize de bakmanızı öneririz.

Veya Sıfırdan WordPress teması yapmak isterseniz WordPress hakkında derin bilgiler edinmek istiyorsanız WordPress kategorimize bakabilirsiniz.

Ayrıca Css öğrenip istediğiniz tasarımları yapmak isterseniz Css kategorimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Veya JavaScript öğrenip projelerinizi daha dinamik hale getirmek istiyorsanız JavaScript kategorimize bakmanızı öneririz.

En önemlisi bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz…woocommerce woocommerce özel tasarım woocommerce özel ürün wordpress wordpress woocommerce
1 sene / WordPress


Yorumlar