wordpress # wordpress yapay zeka # wordpress yapay zeka eklentileri # yapay zeka

WordPress Yapay Zeka ve Makine Öğrenimini Kullanan Eklentiler!

İbrahim Bozkurt
WordPress
resimsiz yazı

Yapay Zeka; insan gibi düşünen ve insan gibi yorumlayarak karar veren mekanizmaya sahip sistemlerdir. WordPress te yapay zeka kullanan eklentilere sahiptir.

Yapay Zeka ve Makine Öğrenimini Kullanan 10 WordPress Eklentisi
Yapay Zeka ve Makine Öğrenimini Kullanan 10 WordPress Eklentisi

Yapay Zeka ve Makine Öğrenimini Kullanan 10 WordPress Eklentisi! Duyunca şaşıracağınız yapay zekaya sahip wordpress eklentilerini sizler için araştırdık, inceledik.

WordPress sitenizde yapay zeka ve makine öğrenim teknolojilerini kullanmak ister misiniz? Zaten birçoğunuz bilmeden WordPress’inizde Yapay Zekayı kullanıyor.

Bu yazıda, web siteniz için daha akıllı özellikler sunmak amacıyla yapay zeka ve makine öğrenimi kullanan bazı WordPress eklentileri paylaşacağız.

Yazının sonuna kadar sabırla okursanız yapay zeka ve makine öğrenimini hakkında çok şey öğreneceksiniz.

Peki yapay zeka ve makine öğrenimi nedir?

Yapay zeka ve makine öğrenimi, bilgisayar cihazlarında, uygulamalarda, GPS cihazlarında, akıllı TV’lerde, ev yardım cihazlarında ve daha fazlasında daha akıllı çözümler sunmak için kullanılan bilgisayar teknolojileridir.

Yapay zeka, bilgisayar programlarının insan zekası olmadan seçim yapma becerisini kazandırır.

Makine öğrenimi, yapay zekayı geliştirmek ve daha iyi seçimler yapmak için yazılımın deneyimlerden, verilerden ve kullanıcı aktivitelerinden öğrenmesine yardımcı olur.

Bu teknolojiler, geliştiricilerin normalde insan zekasına ihtiyaç duyan görevleri otomatikleştirmelerini sağlar.

Örneğin, ses tanıma, arama kalıpları, çeviriler, görüntü tanıma ve daha fazlası çoğu modern cep telefonu ve akıllı cihaz tarafından kullanılmaktadır.

Yapay zeka ve makine öğrenimi arasındaki fark nedir?

Yapay zeka programlanmış zekaya dayalı kararlar verebilir.
Makine öğrenimi, kullanıcı etkinliği ve bilgi toplama yoluyla kendi kendine öğrenme yoluyla yapay zekayı daha da geliştirir.

Bu yapay zekayı daha akıllı hale getirir ve daha doğru kararlar vermesini sağlar.

Dünyayı ele geçiren makineler ne olacak?

Birçok önde gelen bilim adamı, mühendis ve girişimci, yapay zeka ve kendi kendine öğrenme makinelerinden insan toplumu için olası tehditler konusundaki endişelerini dile getirdiler.

Bununla birlikte, milyarlarca insanın yaşamını iyileştirmek için de büyük bir potansiyeli var. Bu nedenle, en çok dikkat çeken AI şüpheciler bile, büyük yarar için dikkatli kullanımını teşvik ediyorlar.

WordPress Web Siteleri için Yapay Zeka Ne Yapabilir?

Kullanıcılarınıza daha akıllı ve çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayabilir. Örneğin, WordPress arama , dilbilgisi ve stil kontrolünü iyileştirebilir, ilgili içeriği gösterebilir, dönüşümleri artırabilir, e-ticaret satışlarını artırabilir ve daha fazlasını yapabilir.

Web siteniz, kullanıcılarınız için daha akıllı, daha hızlı ve daha kişiselleştirilmiş hale gelir. Bu, işinizi büyütmek için başka şeyler yapmanıza olanak tanıyan zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Şimdi yapay zeka kullanan WordPress Eklentilerine bakalım;

1. Akismet

WordPress Yapay Zeka akismet
akismet

Bu eklentiyi çoğumuz kullanıyor zaten ama yapay zekaya sahip olup olmadığını bilmiyorduk. #Akismet, her WordPress web sitesinde önceden yüklenmiş olan iki eklentiden biridir. Spam yorumlarını tespit etmek için yapay zeka ve makine öğrenimi kullanır .

Milyonlarca web sitesi tarafından kullanılan Akismet, botlar tarafından gönderilen hemen hemen tüm spam’leri tespit etmek için yıllar geçtikçe gelişti.

Ayrıca, gerçek insan kullanıcıları tarafından manuel olarak gönderilen spam yorumları, hatalarından ve milyonlarca web sitesindeki kalıpları tanıyarak öğrenebilir.

2. WordLift

WordPress Yapay Zeka wordlift
wordlift

WordLift, web tabanlı hizmetlerini WordPress web sitenize entegre eder. İçeriğinizi bilgi grafikleri yardımıyla geliştirmek için #SEO ipuçlarını sunuyor .

İçeriğinizi inceleyerek, içeriklerinize daha iyi içerik önerileriyle sonuçlanan bağlamsal ilişkileri eşleştirmek ve oluşturmak için gerçekleri, rakamları ve medyayı sunar.

Kendi web siteniz için, web sitenize daha fazla içerik ekledikçe daha akıllı hale gelen bir bilgi grafiği oluşturur.

3. After The Deadline

WordPress Yapay Zeka afterthedeadline
afterthedeadline

Daha önce bağımsız bir WordPress eklentisi olarak sunuldu, ancak şimdi JetPack eklenti paketinin bir parçası olarak kullanılabilir .

Daha iyi yazmanıza yardımcı olması için içeriğinizin okunabilirliğini analiz eden yapay bir zeka destekli dilbilgisi denetimi aracıdır .

Fransız ve Alman dilleri için sınırlı dilbilgisi desteğine sahip Amerikan, İngiliz ve Kanada İngilizcesini desteklemektedir.

JetPack modülüne alternatif olarak Google Chrome eklentisi olarak da kullanılabilir .

4. Google Dil Tercüman

WordPress Yapay Zeka googletranslator
googletranslator

Kullanıcılarınızın çok dilli bir WordPress sitesi oluşturmadan web sitenizin içeriğini kolayca çevirmelerini isterseniz, bunu yapmak için en kolay yol Google Dil Çevirmeni’dir.

Google’ın yapay zeka ve makine öğrenimi çeviri motorunu WordPress web sitenize getirir.

Web sitenizde görüntülemek istediğiniz dilleri seçmeniz yeterlidir. Bundan sonra, çeviriciyi web sitenize kenar çubuğu widget’ını veya kısa kodunukullanarak ekleyebilirsiniz .

5. MyCurator İçerik Oluşturma

mycurator
mycurator

MyCurator, bulut tabanlı bir içerik iyileştirme hizmetidir. Seçili konularla ilgili içeriği gösteren ve eklediğiniz veya oy verdiğiniz şeyden öğrenerek sonuçları geliştiren yapay zeka destekli içerik toplayıcı eklemenize olanak tanır.

Web sitenizde, kitlenizle alakalı en iyi içerikleri getirerek, küratörlüğünde bir içerik bölümü oluşturabilirsiniz.

Beğendiğiniz herhangi bir makaleyi bir alıntıyla ve orijinal kaynağa geri dönüşle web sitenize ekleyebilirsiniz.

6. (WordPress Yapay Zeka) WatsonFinds

watsonfind
watsonfind

WatsonFinds, içeriğinizin duygusal etkisini analiz etmek için #IBM Watson’un bilişsel yapay zekasını kullanır.

Bu , içeriğinizin duygusal değerini ayarlayarak kullanıcı etkileşimini nasıl geliştireceğinizi öğrenmenize yardımcı olur .

Etkinleştirme sırasında eklenti, WordPress yayın düzenleyicinize bir WatsonFinds simgesi ekler.

Tıklandığında içeriğinizin duygusal puanıyla bir pop-up açılır. Seçtiğiniz kelimelere ve verilerin genel içeriğine bağlı olarak, eklenti, içeriğinizin insan okurlarınız için nasıl hissedebileceğine dair bilgiler sunar.

7. Quttera Web Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcısı

quttera
quttera

Quttera Web Kötü Amaçlı Yazılımlar Tarayıcısı, WordPress sitenizi kötü amaçlı ve kötü amaçlı kodlara karşı taramanızı sağlar.

Bu, WordPress sitenizin arama motorlarından saldırıya uğradığını veya kara listeye alındığından şüphelenirseniz özellikle kullanışlıdır .

Eklenti, yanlış pozitiflerden öğrenmek için yapay zeka kullanır ve kullanıma göre tarama sonuçlarını geliştirir. Bir web sitesinin taranmasında yardımcı olurken web sitenizin çalışmasını etkilemez.

8. (WordPress Yapay Zeka) Canlı Sohbet – 7/24

livechat247
livechat247

Canlı Sohbet 24-7 web siteniz için yapay zeka destekli sanal sohbet ajanı sağlar. Web sitenize canlı sohbet desteği ekleyemezseniz , bu bot kullanıcılarınızı doğru yönde işaretlemenin temel görevlerini gerçekleştirebilir.

Eklentinin web sitesinde ücretsiz bir hesap açmanız gerekecek. Bundan sonra, onu kullandığınız gibi öğrenmeye başlayacaktır.

Ayrıca ne söyleyeceğinizi ve kullanıcı sorgularına nasıl yanıt vereceğinizi eğitebilirsiniz.

Bu, kullanıcıları web sitenizde etkileşimde tutmak ve daha fazla müşteri adayı oluşturmak için kullanışlı olabilir .

9. Bibblio tarafından WordPress için İlgili Mesajlar

relatedpostsbibblio
relatedpostsbibblio

Adından da anlaşılacağı gibi, Bibblio tarafından WordPress için İlgili MesajlarYapay Zeka tarafından desteklenen WordPress ile ilgili mesaj eklentisidir .

Web sitenizde görüntülenen ilgili yayınları iyileştirmek için web sitenizdeki kullanıcı etkinliğinden bilgi edinir.

İlgili yayınları içeriğin altında, kenar çubuğunda veya kısa kodu kullanarak görüntüleyebilirsiniz.

500 sayfaya kadar kullanmakta serbesttir. Daha fazla içeriğiniz varsa, aylık bir plana ihtiyacınız olacak. Ayrıca eklentiyi kullanmak için ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekecektir.

10. (WordPress Yapay Zeka) Recomendo

recomendo
recomendo

#Recomendo, makine öğrenme yeteneklerine sahip başka bir yapay zeka destekli öneri motorudur. İlgili içeriği web sitenizde herhangi bir yerde görüntüleyebilir.

Öneriler, kullanıcılarınızın onlarla nasıl etkileşime girdiğine bağlı olarak daha iyi olur.

WPML ve çevrimiçi mağazaları WooCommerce kullanarak kullanan çok dilli web siteleriyle uyumludur; bu, ilgili ürünleri sitenizde gördüklerine göre kullanıcılara gösterebileceği anlamına gelir.

Bu makalenin, yapay zeka ve makine öğrenimi kullanarak WordPress eklentileri hakkında bilgi edinmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

İlginizi çekebilir…

WordPress Spam Yorumlarla Mücadele için Önemli İpuçları ve Araçlar!

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve İnstagram‘da da bulabilirsiniz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ArmyYazilim